סדאם חוסיין בשירות ה-CIA

סדאם חוסיין הוכרז על ידי ממשל בוש כאחד מהאויבים המרכזיים ב’ציר הרשע’, אך כרגיל כמו כמעט כל אויב של ארה”ב סדאם שירת את המודיעין האמריקאי לאורך יותר מ-40 שנה כנגד הקומוניסטים, כך מדווחים מקורות בכירים לשעבר מארגוני הביון של ארה”ב. איחוד העיתונות הבינלאומי (UPI) ראיין עשרות דיפלומטים, אנשי ביון, אקדמאים בריטים ואמריקאים כדי לבסס את הטענה, והסי.איי.איי סירב להגיב על כך

. . . ניתן לקרוא על כך בכתבה של הארגון הנקראת “סדאם היה איש מפתח בתוכנית של הסי.איי.איי“. הנה הפרטים שנאספו באותה כתבה מופתית.

לכולם היה ידוע שלסדאם חוסיין הייתה מעורבות עם אירגון הביון בשנות ה-80 ושהוא נעזר בהם במלחמה כנגד איראן, אך המגעים הראשונים שלו עם האירגון הולכים אחורה עד לשנת 1959 כאשר לקח חלק בקבוצה של שישה אנשים אשר הוסמכו בידי ה-CIA לבצע התנקשות בראש הממשלה העיראקי דאז, הגנרל עבד אל-כרים קאסם. ביולי 1958, קאסם הפיל בצורה מאוד אלימה את ממשלת המונרכיה ששלטה עד אז בעיראק ואשר נשלטה ע”י הבריטים.

באותה תקופה (המלחמה הקרה), טוען בכיר לשעבר מארה”ב שהעדיף להישאר אנונימי, עיראק נחשבה למקום אסטרטגי. למשל באמצע שנות החמישים, עיראק ביחד עם טורקיה, בריטניה, איראן (שגם בה ה-CIA הפיל את הממשל שנבחר באופן דמוקרטי, והתקין דיקטטור שהחזיר את השליטה במשאבי הנפט חזרה למערב. ניתן לראות זאת בסרט המצויין המתורגם לעיברית “הממשלה הסודית – חוקה במשבר” ובסרט “זייטגייסט: נספח) ופקיסטאן (עד היום ראש הביון נבחר שם רק באישור הסי.איי.איי), חלקו יחד ברית כנגד הסובייטים. אף אחד לא התייחס לקאסם עד אשר באופן פתאומי החליט לצאת מהברית ב-1959, מעשה ש”גרם לכולם להיכנס לפאניקה”, לפי דברי אותו בכיר באגף המדיני של ארה”ב.

קאסם החל לקנות נשק מהסובייטים ובתגובה לכך אמר אלן דאלס (אז ראש הסי.איי.איי) שעיראק היא האזור הכי מסוכן בעולם. על אלן דאלס כתבנו רבות, הוא גם מעורב ברצח קנדי, גם הפך את הסי.איי.איי למרכז של המדענים הנאצים הבכירים ביותר, וגם דאג להפוך את התקשורת בארה”ב לכלי לשטיפת מוח.

רוג’ר מוריס, שהיה יועץ לביטחון לאומי בשנות ה-70, אישר את הטענה שסוכנות הביון המרכזית השתמשה במשטר הבעת’ הרודני האנטי קומוניסטי בעיראק ככלי, ממש כפי שהשתמשו בבין לאדן והמוג’האדין (אשר היום הפכו לאל-קעידה), בין היתר כנגד הקומוניסטים בשנות ה-80. עוד בכיר מהמחלקה המדינית טוען שסדאם היה חלק מהתוכנית להיפטר מקוואזים עוד כשהיה בן 20. לפי אותו מקור, סדאם היה במעקב אחר קאסם בזמן שהושתל בדירה הנמצאת ממול משרדו של קאסם.

עדאל דרוויש, מומחה לענייני המזרח התיכון וכותב הספר “בבל המושחתת”, אומר שהמהלך נעשה בידיעה מלאה של הסי.איי.איי, ושהמפקד על סדאם היה רופא שיניים עיראקי אשר עבד בשביל ה-CIA והמודיעין המצרי. בכירים רבים מארה”ב מאמתים את דבריו של דרוויש. ההתנקשות הייתה אמורה להתבצע ב-7 באוקטובר 1959, אך היא היתה כישלון חרוץ. סדאם הצליח להרוג את נהגו של קאסם ולפצוע את קאסם בידו ובכתפו. גם שאר המתנקשים באותו יום נכשלו לבצע את המשימה.

סדאם ברח לטיקריט בעקבות אותו אירוע בזכות עזרתם הנדיבה של הסי.איי.איי והמודיעין המצרי, כך מדווחים מקורות בכירים מהממשל האמריקאי לאיחוד העיתונות הבינלאומי (UPI). לאחר מכן סדאם עבר דרך סוריה והגיע בסופו של דבר לביירות בזכות אנשי המודיעין המצרי. בזמן שסדאם היה בביירות ה-CIA שילם לו על המגורים והעביר אותו אימונים, כך לפי דברי בכיר מה-CIA. בסופו של דבר הסוכנות עזרה לו להגיע עד לקהיר. לאורך כל זמן שהותו בקהיר הוא נתמך בידי הסי.איי.איי והביון המצרי, כך לפי דברי דרוויש ובכיר לשעבר במודיעין האמריקאי.

בכיר בממשל האמריקאי שהכיר אז את סדאם מתאר אותו כבריון פראי. מספרים שהיה הולך לבית קפה עממי בשם “אינדיאנה” ומשחק שם דומינו רוב הזמן. בכל מקרה הוא אומן ומומן בידי סוכנות הביון המרכזית לאורך כל זמן שהותו שם. באותם ימים, ביקר סדאם חוסיין לעיתים תכופות בשגרירות האמריקאית, היכן שמומחים מה-CIA כמו מיילס קופל וראש המטה באזור, ג’ים אייכלברגר, התגוררו והכירו אותו, כך לפי דברי בכיר לשעבר בביון האמריקאי. לפי דברי דרוויש, המעסיקים האמריקאים של סדאם ניסו אפילו ללחוץ עליו שיגרום למפעילים המצרים שלו להעלות את הקצבה החודשית שלו, מה שבסופו של דבר גרם למצרים לכעוס עליו מכיוון שידעו על קשריו עם האמריקאים. גם את הטענות הללו מאשר דיפלומט אמריקאי לשעבר שהיה במצריים באותה תקופה.

בפבואר 1963 קאסם נהרג במבצע של מפלגת הבעת’. רוג’ר מוריס טען שה-CIA היה מאחורי המבצע אשר ספג התנגדות מצד הנשיא ג’ון פ. קנדי, אבל בכיר מאוד גבוה לשעבר בסי.איי.איי דחה את הטענה לחלוטין ואמר “היינו לגמרי המומים. היו לנו אנשים שהתרוצצו ושאלו מה לכל הרוחות קרה פה?”. אבל למרות זאת הסוכנות פעלה מהר ומיד הוציאה רשימה ארוכה של פעילים קומוניסטים במדינה והעבירה אותם ישירות למפלגה. אותם פעילים נרדפו, נכלאו ובסופו של דבר נרצחו, כך מספר בכיר לשעבר במודיעין האמריקאי שהכיר מקרוב את אותן הוצאות להורג. לפי אותו מקור ולפי דרוויש, היה חיסול מאסיבי של אותם פעילים בעיראק. בכיר במחלקה המדינית של ארה”ב מספר ל-UPI, “למען האמת היינו מאוד שמחים להפטר מאותם אנשים.” ובכיר לשעבר בסי.איי.איי מוסיף על העיניין: “זה היה דומה לרציחות המסתוריות של קומוניסטים באיראן אשר קרו מיד לאחר עלייתו לשלטון של האייתוללה חומייני ב-1979. כל ה-4,000 קומוניסטים שלו לפתע נהרגו”. מקורות רבים מאשרים לארגון העיתונות המאוחדת הלאומית שרבים בממשל ובסוכנויות הביון היו מאוד שמחים על הריגתו של קאסם וחיסולם של כל הקומוניסטים באזור. באותו הזמן סדאם הפך להיות ראש מנגנון המודיעין של מפלגת הבעת’, ואין מה להתפלא הוא למד מהטובים ביותר ב-CIA, ממש כמו אוסאמה בין לאדן.

היחסים בין סוכנות הביון המרכזית של ארה”ב וסדאם חוסיין נהיו קרובים יותר כאשר החלה המלחמה של איראן ועיראק בספטמבר 1980. למשל, על פי בכיר לשעבר במשרד המודיעין לביטחון, בזמן המלחמה סדאם היה מקבל דיווח מודיעיני מהאמריקאים על שדה הקרב כדי לעזור לכוחות העיראקים באזור. עוד מספר אותו מקור, שהוא אישית חתם על מסמך אשר שיתף מודיעין לוויני גם עם הצד העיראקי וגם עם הצד האיראני. “כאשר חתמתי על כך, חשבתי שאני יוצא מדעתי” הוא מספר. הדבר לא מפתיע כלל לאור העובדה שארה”ב עזרה לעיראקים, וחימשה אותם בזמן שגם הייתה מעורבת בסקנדל “איראן קונטראס”. במסגרת פרשה זו מכרה ארה”ב נשק לאיראנים בחשאי בזמן שהנשיא רייגן הכחיש זאת בפומבי, אך בסופו של דבר הוא נאלץ להודות בכך בפני הציבור (זהו רק חלק מהסקנדל, שמעורבים בו גם ישראלים).

עוד על שיתוף הפעולה בין השניים, בכיר לשעבר בסי.איי.איי מספר שחוסיין שלח שלושה קצינים בכירים להיפגש עם האמריקאים. יתרה מזאת על פי דרוויש, ה-CIA וה-DIA עזרו לסדאם בפבואר 1988 בכך שהשביתו את הראדרים של האיראנים למשך שלושה ימים בזמן מתקפה של סדאם. בסופו של דבר על-פי הגירסה הרשמית, הברית בין סדאם לבין סוכנות הביון נפסקה כאשר ב-2 לאוגוסט 1990 עיראק פלשה לכוויית.

העובדות הללו מאומתות בידי עוד מקורות של ה’ניו-יורק פוסט’ בכתבה הנקראת “רודן שנבנה במשך 40 שנה”:

“בתור הכלי שלהם בחרו ה-CIA את מפלגת הבעת’ הרודנית והאנטי-קומוניסטית, שב-1963 עדיין הייתה קבוצה פוליטית קטנה יחסית בעלת השפעה בצבא העיראקי. לפי דברי המנהיג הקודם של הבעת’ האני פקאיקי, מבין חברי המפלגה ששיתפו פעולה עם הסי.איי.איי בשנים 1962 ו-1963 היה סדאם חוסיין, אז בן 25, אשר ברח לקהיר לאחר שהשתתף בניסיון התנקשות כושל בקאסם ב-1958.”

“על פי אקדמאים מערביים, פליטים עיראקיים וארגוני זכויות אדם בבריטניה, ההפיכה ב1963 לוותה במרחץ דמים. בעזרת רשימה ארוכה של קומוניסטים ושאר אנשי שמאל שסיפקה סוכנות הביון המרכזית, אנשי הבעת’ רצחו בשיטטיות מספר רב של מלומדים עיראקים גבוההים– הריגות אשר מספרים שסדאם עצמו השתתף בהם. אף אחד אינו יודע את המספר המדוייק של ההרוגים, אבל יש הסכמה לגבי הקורבנות שכללו מאות רופאים, מורים, טכנאים, עורכי דין, ועוד אנשי מקצוע כולל אנשי צבא ופוליטיקאים.”

“ארה”ב שלחה גם נשק למשטר החדש, נשקים ששימשו אחר כך כנגד אותם מורדים כורדים בהם אמריקה תמכה כנגד קאסם ואז נטשה. במהרה, תאגידים מערביים כמו מוביל, בכטל ובריטיש פטרוליום עשו עסקים עם בגדד – מה שהיווה עבור החברות האמריקאיות את ההתעסקות הראשונה בעיראק.”

 כידוע סדאם השתמש בזמן המלחמה עם איראן בנשק כימי והפר אמנות בין לאומיות. פשעי המלחמה הללו לא הפריעו כלל לארה”ב לרצות לשתף איתו פעולה, ואפילו להעלים עין מכך שחלק מהנשק הכימי הגיע ישירות מתאגידים מתוך ארה”ב עצמה!

cw.JPG

מתוך המסמך:

“…אנו גם יודעים שעיראק רכשה יכולת לייצור נשק כימי בעיקר מחברות מערביות, כולל כנראה חברת בת זרה אמריקנית…”

“כפי שאתם יודעים, כרגע עיראק נמצאת בעמדת חיסרון במלחמה מול איראן… לאחר פגישה… נשלח דו”ח לבית הלבן…. אשר מתאר מספר אמצעים בהם ניתן לנקוט כדי לעזור לעיראק.”

בסוף המסמך מציינים שידוע על שימוש יומיומי בנשק כימי מצד עיראק. אך הדבר לא הפריע לדונאלד ראמספלד להיפגש עם סדאם חוסיין כנציג של ממשל רייגן בשביל לדון באינטרסים משותפים, כפי שניתן לראות במסמכים הוא לא הזכיר כלל את העניין הבעייתי של שימוש חוזר בנשק כימי. קטע מתוך מסמך המסכם את הפגישה ביניהם:

untitled1.JPG

זו ממש ההתחלה של המסמך המתחיל בסיכום קצר של הפגישה, בו כתוב ש”סדאם הראה שביעות רצון ברורה מהמכתב של הנשיא והביקור של ראמספלד, ובדבריו הסיר כל מכשול בדרך להחזרת היחסים הדיפלומטים”.סדאם וראמספלד אתם יכולים לראות בעצמכם שבכל המסמך לא מוזכר עיניין השימוש בנשק הכימי. כמובן שראמספלד היה אחד מהאנשים שדחפו את המלחמה בעיראק הכי חזק, והוא נתפס משקר אינספור פעמים בנושא. ניתן לראות סרט של הפגישה בין השניים, בכתבה הישנה שלנו על סדאם חוסיין, בה גם חשפנו שראמספלד אחראי לחימוש גרעיני של מדינת צפון קוריאה (כמה מפתיע).

אז בשנות השמונים ארה”ב העלימה עין מעניין השימוש בנשק כימי של עיראק, ובימינו היא עוזרת לממן את הפיתוח הגרעיני באיראן (בדיוק בזמן לקראת המלחמה הבאה). בשנות השמונים דיוויד רוקפלר מהמועצה ליחסי חוץ נפגש עם סדאם, ולא מזמן גם אחמדינאג’ד נפגש עם אותה המועצה (מעניין לאן כל זה הולך). הנה הסרטון בו רוקפלר מודה שנפגש עם סדאם:

לא מזמן כתבנו באתר שגם ראש הביון העיראקי לשעבר עבד בשיתוף עם הסי.איי.איי ואפילו עזר לזייף מסמכים שתמכו בפלישה.

יכול מאוד להיות שנתנו לחוסיין לברוח כפי שנתנו לבין לאדן לברוח וביימו את המשפט והרצח שלו כדי לא לספוג ביקורת מהציבור. הנה כתבה מהעיתון המצויין של פראבדה, ובו מסופר שלאחר שסדאם נתפס סידרו מפגש עם אישתו והיא לא זיהתה אותו, ולמען האמת היא טוענת שהיא לא פגשה את בעלה, אלא כנראה את אחד מהכפילים הרבים שלו. לסיכומו של דבר אנחנו שוב עדים לכך שארה”ב מייצרת לה את האויבים הקטלניים ביותר, היא מאמנת אותם ומממנת אותם, עד שבסופו של דבר יש לה סיבה לצאת למלחמה ששווה המון כסף לכל העוסקים בתעשיות הצבאיות והנפט. רק תראו את האבסורד שארה”ב נלחמת בעיראק ומפציצה חיילים המשתמשים בנשקים שלה וצינורות נפט שהיא עזרה לבנות, ואז שוב בונה הכל מחדש, זו היא התוכנית הכלכלית שלה ששווה מיליארדים לאנשי האליטה.בנוסף לכל זה ארה”ב עושה מעשים כל כך מתועבים כמו לתמוך בשני צדדים הנלחמים אחד בשני כמו המלחמה בין איראן ועיראק, הכל בשביל להניע כמה שיותר את גלגליה העסקיים של המלחמה, ולהרוויח מכל צד שבסכסוך. הדבר דומה לכך שבבחירות אין הבדל בין המועמדים ושניהם נתמכים בידי אותם האירגונים (כמו הפרוייקט למאה אמריקנית חדשה).

ארה”ב היא האחראית הגדולה ביותר לסבל האדיר של העם העיראקי. גם סדאם, שהשליט שילטון רודני אכזרי, הגיע מידיהם של אירגוני הביון האמריקאיים, גם המלחמה שארה”ב מימנה עם איראן הביאה למותם של למעלה ממיליון אזרחים בכל צד, ולאחר מכן גם הסנקציות שהפילה על עיראק בשנות ה-90 גרמו למותם של יותר מחצי מליון ילדים עיראקים, ובמלחמה האחרונה היא פשוט הפציצה ללא הכר אזורים שלמים המלאים באזרחים חפים מפשע, והציגה את הדיכוי כ’שיחרור’ של האזרחים באמצעי התקשורת.

 gogo.JPG

שימו לב לסמל המשותף – נשר עם מגן על החזה.

  כתבות רלוונטיות:7 תגובות לכתבה ” סדאם חוסיין בשירות ה-CIA”

 1. מה שמטורף הוא הנשר האילומינטי המופיע מאחורי סאדם בדגל המדינה למה הנשר גם בעירק גם במצרים מקסיקו גרמניה הנאצית הדגל החדש של גאורגיה נשר דו ראשי . the egale as lended

 2. [...] – הוא גם לקח לעצמו צ’ק של 50 מיליון דולר מסדאם חוסיין (שגם עבד בשירות הסי.איי.איי) עוד כשהיה חבר באש”ף וגם את הכסף הזה הצליח להעלים. [...]

 3. אידיוט שימושי בתאריך 23 בNovember, 2009 בשעה 7:28

  גם מוסוליני

  http://www.guardian.co.uk/world/2009/oct/13/benito-mussolini-recruited-mi5-italy

  וכל הנושא של היטלר ואת מי הוא באמת שירת גם כן נושא מרתק – מה שבטוח זה שהגירסה הרישמית=בולשיט

  http://www.redicecreations.com/specialreports/2006/01jan/hitlerbritagent.html

 4. מה כבר ההבדל בין היטלר,בוש, וסאדם חוסיו?

 5. [...] כיצד ארה”ב מימנה את שניי הצדדים במלחמת איראן עיראק. [...]

 6. [...] הטרור של המזרח התיכון, בעיקר הCIA. (ראו כתבות שלנו על סדאם, בן לאדן, ערפאת). יתרה מזאת ללא יוצא מן הכלל, אותם מבקרים [...]

 7. שלום כל מה שכתוב כאן אלה טאוריות קונספירציה לא מוכחות!!!!
  האם אתה יכול להוכיח את הטאוריות האלה ???
  כי אם לא זה מופרך מדיי לכתוב דברים כבדים שכאלה באיחוד על שבתאי צבי ומאמיניו ואיך חיים ויצמן וזבוטינסקי היו ממארגני השואה שהרגה 6 מליון יהודים שבטח היו גם קשורים אליך בדרך זו או אחרת !!!!!

השארת תגובה

Google