אוסאמה בין-לאדן, נכס של הסי.איי.איי

בכתבה של מייקל מורן ל-MSNBC שנכתבה ב-1998, מתוארת מערכת היחסים ארוכת השנים, דרך מסמכים שהותרו לפרסום, בין סוכנות הסי.איי.איי לבין בין-לאדן והמוג’האדין שפעלו יחד איתו. הוא מספר על התמיכה שקיבלו קבוצות שפעלו יחד עם בין-לאדן מארגון הביון הפקיסטני (ISI) שמופעל על-ידי הסי.איי.איי (ראש 1711bin-laden2.jpgה-ISI צריך לקבל אישור מה-CIA לפני שהוא נכנס לתפקידו). רון פול, חבר בקונגרס האמריקאי מטעם הרפובליקנים ואחד מהמתמודדים לפריימריז לנשיאות, כותב באתר שלו כיצד מיליארדי דולרים של כספי מיסים עברו לבין-לאדן וקבוצותיו בשביל להילחם בקומוניסטים בשנות ה-80:

“..הממשלה מודה שהעבירה לפחות 6 מיליארד דולר בנשק ותמיכה, סכום אדיר בהתחשב לאותה תקופה… בין-לאדן עצמו קיבל נשק ואימונים מהסי.איי.איי… הטייסים האמיצים שלנו עסוקים כעת בהפצצה של אותם בסיסים שהשקענו כסף בשביל לבנות, בזמן שטילי ה’סטינגר’ המאיימים עלייהם סופקו במקור ע”י הסי.איי.איי שלנו…. אך המימון השוטה שלנו של טרוריסטים אפגניים לא הסתיים כלל בשנות ה-80… הממשלה שלנו תמכה בפומבי בטאליבן עד ה-11 בספטמבר. עוד ב-2001 ארה”ב סיפקה 125 מיליון דולר בשם עזרה הומניטרית למדינה, מה שעשה אותנו המדינה היחידה שתרמה לאפגניסטן. היו בטוחים שהכסף הזה הלך ישר לטאליבן ולא לעם העני והמורעב שמהווה את רוב האוכלוסיה שם.”

מייקל ספרינגמן היה בשנות ה-80 ראש מחלקת הויזה בערב-הסעודית, והוא מספר לגרג פאלאסט בראיון ל-BBC:

“בערב הסעודית קיבלתי פקודות חוזרות מבכירים לתת ויזות למועמדים לא כשירים. אלו היו, מתברר, אנשים ללא קשר לערב-הסעודית או לארצם. אני התלוננתי במרירות בזמנו… מה שמחיתי נגדו אז היה בעצם מאמץ להביא אנשים שגוייסו בידי בין-לאדן לאימונים של ה-CIA בארה”ב, לאחר מכן הם הוחזרו לאפגניסטן להילחם בסובייטים…”.

המלחמה באפגניסטן בשנות ה-80 היית מהונדסת, האמריקאים בנו ועזרו לחמש את קבוצות המוג’הדין הרבה לפני הפלישה הקומוניסטית, הם כיוונו לכך בשביל לפתוח במלחמה נגד הקומוניסטים באפגניסטן. זביגניו ברז’ינסקי, אחד ממעצבי המדיניות הבולטים של ארה”ב, בין השאר כיהן כיועץ לענייני ביטחון של הנשיא ג’ימי קרטר בזמן הסיכסוך, והוא אחד מהשותפים הבולטים של משפחת רוקפלר (הקימו ביחד את “הוועדה הטרילטראלית“). ברז’ינסקי סיפר על המלחמה באפגניסטן בראיון ל”לנובל אובסרבטור” הצרפתי:

ברזינסקי“ברז’ינסקי:’…לפי הגרסה הרשמית של ההיסטוריה, הסיוע של הסי.איי.איי למוג’הדין החל בשנות ה-80, כלומר, לאחר שהצבא הסובייטי פלש לאפגניסטן, ב-24 לדצמבר 1979. אבל האמת, שנשמרה בסוד עד עכשיו, היא לגמרי ההפך: אומנם, היה זה ב-3 ביולי 1979 שהנשיא קרטר חתם על תמיכה סודית במתנגדים לשלטון הפרו-סובייטי בקאבול, ובאותו היום רשמתי מכתב לנשיא בו אני מסביר שלדעתי התמיכה הזאת תביא להתערבות צבאית מצד הסובייטים….

מראיין: ‘…אינך מתחרט על כך?’

ברז’ינסקי: “…המבצע הסודי הזה היה רעיון מצויין. היה לזה את האפקט שגרר את הרוסים אל תוך המלכודת האפגנית ואתה רוצה שאני אתחרט על כך? ביום שהסובייטים חצו את הגבול כתבתי מכתב לנשיא קרטר: ‘יש לנו עכשיו את ההזדמנות לתת לברית-המועצות את מלחמת הוויטנאם שלה’….מה שהביא לפשיטת הרגל של האימפרייה הסובייטית”.

אז התמיכה בקבוצות האיסלם הקיצוני ובין-לאדן החלה עוד בשנות השמונים בשביל לעזור לארה”ב, הם השתמשו בקבוצות שהיום הפכו להיות אל-קעידה כנכסים (כלי שחמט). בספרו של ברז’ינסקי “לוח השח הגדול” (The Grand ChessBoard) שנכתב ב-1997 הוא כותב:

“המטרה הכי מיידית היא לוודא שאף מדינה או קבוצה של מדינות לא תצבור את היכולת לגרש את ארה”ב מאירואסיה…” (עמ’198)

“אמריקה היא המעצמה העולמית החזקה היחידה, ואירואסיה היא הזירה העולמית. לכן מה שיהיה עם חלוקת הסמכות ביבשת אירואסיה תהיה בעלת חשיבות גבוהה לעליונות הגלובלית של אמריקה…” (עמ’194)

“..יתרה מזאת, בזמן שאמריקה הופכת להיות חברה רב תרבותית, היא עלולה להיתקל בקשיים בעיצוב קונצנזוס על מדיניות החוץ שלה, אלא אם כן תתקיים בנסיבות של איום רחב וישיר מבחוץ” (עמ’ 211)

אלה הם רק כמה ציטוטים קטנים מתוך הספר, ניתן לקרוא ניתוח מלא של מייקל רופרט באתר שלו. מה שברז’ינסקי מנסה להגיד זה שארה”ב חייבת את השליטה באזור אירואסיה (אחד מהאזורים הכי עשירים במשאבים בכל העולם) כדי לשמר את כוחה, ויהיה לה קל יותר לקבל הסכמה לנוכחות הזאת שלה, אם יהיה לה אויב רציני וגדול מחוץ לארה”ב. והיום, כשאין יותר את האיום הקומוניסטי מי יהיה האויב החדש של ארה”ב במאה ה-21? ככל הנראה בין-לאדן ואל-קעידה הנכסים שנתמכו ואף אומנו בידי ארה”ב והסי.איי.איי., הדבר מאוד מזכיר את מה שנכתב ב”פרוייקט למאה אמריקנית חדשה“, שכתבו מעצבי מדיניות החוץ הנוכחית של ממשל בוש, ושם הם אומרים שיהיה לארה”ב מאוד קשה לקבל תמיכה ביציאה לכמה מלחמות אלא אם כן יקרה “אירוע כמו פרל הארבור”, או במילים אחרות התקפה מאסיבית כנגד אזרחים אמריקאיים בתוך ארה”ב.

ברזינסקי ובין-לאדן

במקומות שפחות נגועים בפרופגנדה האמריקאית ויותר קרובים לאירועים עצמם כמו פקיסטן, המעורבות של בין-לאדן עם הסי.איי.איי היא דבר ידוע:

שימו לב בסרט שהמציאות המוצגת בפנינו בידי כמה צעירים פקיסטנים שונה מאוד מאיך שמנסים להציג את הציבור המוסלמי – כוללני וקיצוני ביותר התומך בטרור של אוסאמה בין-לאדן. הצעירים מסבירים שזה ידוע שבין-לאדן הוא יצירה של הסי.איי.איי (כמו שהראנו מקודם), שמשתמש בו גם היום בשביל להציג את המוסלמים באופן שלילי ובשביל להצדיק את המאבק של ארה”ב במלחמה הנוכחית. נחמד לראות בסרט כיצד ג’ורג’ בוש מתבלבל ואומר “ברור שאנחנו רודפים אחרי סדאם חוסיין… זאת אומרת, אוסאמה בין-לאדן“. בהמשך הסרט מדבר עורך דינו של גרי ברנסטן שהיה מפקד קרקעי בטורה-בורה מטעם הסי.איי.איי, הוא התפטר שנתיים לפני שהיה צריך לסיים את תפקידו לפי החוזה בשביל לחשוף את הסיפור שלו לציבור האמריקאי. דרך העורך דין שלו (אסור לו לדבר עד שהסי. איי .איי ייתן אישור לפרסם את ספרו JawBraker) הוא מספר כיצד הם מצאו את מיקומו של בין-לאדן בטורה בורה ויכלו לתפוס אותו אך מסיבה כלשהי פשוט נתנו לו לברוח, הדבר אפילו דלף בחלקו לתקשורת בזמנו. בכתבה של ה”וושינגטון פוסט” נכתב שידעו על המצאו של בין-לאדן בטורה בורה ולא שלחו חיילים לתפוס אותו, מה שהפך ל”כשל הגדול ביותר במלחמה” עד עכשיו באפגניסטן. (הנה קישור לראיון מלא עם גרי ברנסטן)

באזי קרונגארד, לשעבר האיש השלישי הכי בכיר בסי.איי.איי, מספר לעיתון “הלונדון טיימס” שלכל העולם יהיה עדיף יותר “לתת לבין-לאדן להסתובב חופשי” וממשיך ונותן איזה תרוץ עלוב על כך שאם הוא ימות או ייתפס מי שיחליף אותו יעשה מפגן כוח מצ’ואיסטי בעזרת פיגוע גדול. למי שרואה את התמונה הגדולה דבריו של קרונגארדן נשמעים מגוחכים, אבל מובנים מנקודת מבט אחרת. באזי קרונגרדן כמו הרבה בכירים ב-CIA הגיע מעולם הכלכלה והבנקאות, לפני שקיבל את תפקידו בסי.איי.איי הוא היה אחד ממנהלי “דויצ’ה בנק“, אותו בנק השקעות שנחשף שהימר באופן מחשיד על מניות של חברת התעופה “UNITED AIRLINES” ממש לפני פיגועי האחת עשר בספטמבר, המשקיעים לא באו לאסוף את הכסף, כנראה מחשש שזהותם תחשף. מעניין מי יכל להדליף מידע כל כך “מועיל” על השקעות כאלו…

הדבר נותן נקודת מבט יותר ברורה למה ג’ורג’ בוש כבר לא כל כך מתרגש מבין-לאדן (מבלי להכנס כרגע לקשרים העסקיים של משפחותיהם) ומשתמש בו ככלי פוליטי.

חשוב להדגיש שזה לא משנה מי נמצא בראש הממשל האמריקאי, דמוקרטים ורפובליקנים נותנים לבין-לאדן להסתובב חופשי מכיוון שהוא קשור לסי.איי.איי שפועל ללא כל קשר למי שנמצא בראש הממשל בארה”ב. ביל קלינטון גם הוא בתקופת כהונתו כנשיא נתן לבין-לאדן לברוח מספר רב של פעמים, כאשר בפעמיים מהמקרים היה ידוע מקומו המדויק.

ולסיום, חודשיים לפני פיגועי האחת עשר בספטמבר טופל בין-לאדן בבית חולים בדובאי בגלל מחלת כליות (מוזר שלא עצרו אותו אז כשהיה בחולשתו), בזמן ששהה שם נפגש עם החברים טובים שלו מהסי.איי.איי.

תוספת: כיצד קרה שחודשיים וחצי לפני הפיגועים, עיתונאי מהCNN הצליח למצוא את בין לאדן, להביא צוות צלמים אל תוך המחבוא שלו, לראיין אותו ולשמוע שהוא מתכנן לעשות פיגוע גדול בקרוב, וכל זה מתחת לאף של כולם? הרי הCIA,ארגון הביון הגדול ביותר עם התקציב הגדול בעולם במשך שנים ניסה ולא הצליח למצוא אותו (לפי הסיפור שמוכרים). שימו לב לדיווח ההיסטורי של ויליאם קופר אשר נרצח ממש כמה חודשים ספורים לאחר ה11 בספטמבר, לאחר שאמר בברור כי כאשר הדבר יקרה, זה לא יהיה בין לאדןף זה יהיה הסדר העולמי החדש:

 

  כתבות רלוונטיות:12 תגובות לכתבה ” אוסאמה בין-לאדן, נכס של הסי.איי.איי”

 1. [...] שהכי מרגיז אותי הוא שרוסיה, שהכי סבלה מהפעילות החתרנית של ה-S.I.A [הטעות במקור... בקולומביה - היא זאת שמסגירה אותי [...]

 2. [...] כתבנו כבר באתר על המסחר הפנימי במניות הקשורים לפיגועים… [...]

 3. [...] ראמספלד שהיום עוזר לקדם את המלחמה. חשוב לזכור שאפילו בין-לאדן הוא סוכן של הCIA ושמשפחתו מאוד מקורבת למשפחת [...]

 4. [...] . . . בדיוק כפי שאם בין-לאדן אחראי לנפילת מגדלי התאומים, הוא עשה זאת בזכות

 5. [...] לקבוצת אל-קעידה. חובה לקרוא על כך בכתבה הענקית “אוסאמה בין לאדן נכס של הסי.איי.איי.”.ברזינסקי נחשב למוח הגדול מאחורי אובאמה, ולאורך כל מסע [...]

 6. [...] זה שב-7.4.2001 קבל אוסמה בן לאדן (מבוקש בארה”ב מאז 1998) טיפול בבי”ח אמריקאי בדובאי, בפיקוח צמוד של בכיר ב-CIA? למה ב-6.9 הבעלים של מגדלי התאומים חתם על פוליסה עם [...]

 7. [...] השתמשה במשטר הבעת’ הרודני האנטי קומוניסטי בעיראק ככלי, ממש כפי שהשתמשו בבין לאדן והמוג’האדין (אשר היום הפכו לאל-קעידה), בין היתר כנגד הקומוניסטים [...]

 8. [...] ברזינסקי כמובן אחראי להקמת המוג’האדין באפגניסטן שהפכו לאל קעידה, ואפילו התגאה בכך. קראו על כך בכתבה “אוסמא בן לאדן נכס של הסי איי איי”. [...]

 9. [...] אוסאמה בין לאדן, שנראה כי הוא מתפקד כנכס של הסי.איי.איי (כתבת עומק של האתר), החליט שהגיע הזמן גם להיות חסיד הכנסייה הירוקה, הפציר [...]

 10. [...] של המזרח התיכון, בעיקר הCIA. (ראו כתבות שלנו על סדאם, בן לאדן, ערפאת). יתרה מזאת ללא יוצא מן הכלל, אותם מבקרים [...]

 11. [...] http://conspil.com/2008/04/03/binladencia/ [...]

 12. [...] לפני שנגיע למניעים, קודם נבחן מי מובילים את ההתקוממות הלובית. רק הערה לפני שנציג את העובדות חשוב להזכיר שעד היום אל קעידה פעלו כמעין זרוע למימוש מדיניות החוץ האמריקאית, ואין מה להיות מופתע שכן הם הצד מיליטנטי יותר של האחים המוסלמים. [מקור] [...]

השארת תגובה

Google