דוד סם הסוחר

ארהבו גרייטז“ב נותנת לכמויות אדירות של סמים להכנס אל תוך השטח שלה ולגרום למגפה אצל אזרחיה. סוכנות הסי.איי.איי היא כנראה ברון הסמים הגדול ביותר שעושה הכי הרבה כסף מכל העסק המפלצתי שנקרא תעשיית הסמים

גיבור הסיפור שלנו הפעם הוגדר “החייל האמריקאי הקשוח ביותר בכל הזמנים” ושמו ג’יימס גורדון בו גרייטז. בו גרייטז היה חייל בכוחות המיוחדים של צבא ארה”ב והוא ידוע בעיקר בשל כך שהוא החייל בעל מספר עיטורי הגבורה הרב ביותר. בנוסף לכך שהוא חייל מצטיין לשעבר הוא גם בעל כמה תארים אקדמאיים ובהחלט אזרח שתרם רבות למדינת ארה”ב. עם הזמן בו גרייטז נהיה מודע לקונספירצית הסדר העולמי החדש ואף פעל רבות לחשוף אותה לציבור. במהלך סוף שנות השמונים קיבל משימה ללכת ולבדוק את מצבם של אסירי מלחמה ששהו במחנה הסודי של ברון הסמים קון סה השוכן באזור הנקרא ‘משולש הזהב’.

משולש הזהב הוא מקור הייצוא של רוב ההרואין כבר כמה עשורים, והוא ממוקם במשולש הגבולות של לאוס-תאילנד-בורמה. קון סה (נפטר לאחרונה),  ברון אופיום ממוצא סיני ושאני, עזר לצבא הקומינטאנג להלחם בקומוניסטים הסינים ולאחר מכן בנה לעצמו עסק הברחות אופיום משלו. בהמשך מונה קון-סה על ידי ממשלת בורמה להיות ראש אירגון “כוחות ההגנה הכפריים” שעמד מול קומוניסטים אך הפעם מה”מפלגה הקומוניסטית הבורמזית” שהייתה גם מעורבת בסחר באופיום. עם השנים בנה לעצמו קון-סה צבא משלו וכוחו גדל עד שנלכד בידי הצבא התאילנדי, בסופו של דבר צבאו הפרטי חטף בני ערובה והצליח לשחררו. לאחר ששוחרר בשנות השמונים ברח לבורמה וקיבל שם שליטה על שליש מהאזור שמנה כשמונה מיליון תושבים, לא היתה לו שום אפשרות לפרנס את אזורו חוץ מגידול פרג שממנו מייצרים אופיום, מורפיום, והרואין.

כאשר בו גרייטז פגש את קון-סה בסוף שנות השמונים, סה חשף בפניו שהלקוח הכי גדול שלו היא מדינת ארה”ב. קון-סה הציע להפסיק את כל אספקת ההרואין שהוא שולח לאמריקה ובתמורה שיעזרו לו לפתוח את שערי המסחר של האזור הנמצא תחת שליטתו עם העולם, ולפתח כלכלה לגיטימית  בכדי שיוכל להכניס כסף בלי להיות תלוי בסמים. בו גרייטז חזר עם המידע הזה לבית הלבן והתקבל בשמחה, אמרו לו “כל הכבוד, אתם (בו גרייטז והמשלחתו) האמריקאים הראשונים שנכנסו לאזור הזה (השטח של קון סה) ויצאו בחיים”, בו גרייטז שאל “אבל מה עם ההצעה של קון סה? להפסיק את משלוח ההרואין, לא מגיע לנו כל הכבוד על זה?” והוא קיבל תשובה חד משמעית “גרייטז, אין לנו שום עניין בכך”. בגלל חוסר העניין של ארה”ב להענות להצעה של קון סה הוא נותר ללא ברירה להמשיך את הסחר בהרואין, וארה”ב סבלה כתוצאה מכך בגלל שאזרחיה היו מוצפים בסם.

קון סה רשם מכתב למחלקת המשפט של ארצות-הברית (Justice Department), ובו הוא כתב בין היתר שבין השנים 65-75, ראש הסי.איי.איי בלאוס (אחת מהמדינות הגובלות במשולש הזהב) תיאודור שאקלי היה מעורב בעסקי הסמים בזמן שסאנדו טראבוקאנטי התעסק בייצוא וריצ’ארד ארמיטאז’ התעסק בכל העיניינים הפיננסים בשיתוף בנקים מאוסטרליה. כאשר גרייטז חזר עם משלחתו לארה”ב ריצ’ארד ארמיטאז’ היה “סגן שר הביטחון לענייני מדיניות ביטחונית בין-לאומית” (אחד התפקידים עם השמות הכי ארוכים) בממשל רייגן. ארמיטאז’ עבד בעבר תחת פרנק קרלושי שהיה אחד הבכירים בסי.אי.איי בזמן שבוש האב היה ראש הסוכנות. ובכן בסוף שנות השמונים, כאשר גרייטז חזר מפגישתו עם סה, ג’ורג’ בוש האב ששוב קשור לעוד פרשת שחיתות מונה על ידי רייגן להיות השוטר הראשי האחראי למלחמה בסמים בארה”ב.

הדבר מתחבר עם שאר הדברים שחשפנו בפניכם באתר, שווה לכם לבדוק את קטגוריית הסמים לראות כיצד הסי.איי.איי מתעסק גם בסחר וגם בפיתוח טכניקות לשליטת תודעה בעזרת סמים. אך כרגע אנו מאוד ממליצים שתראו את השוטר לשעבר מייקל רופרט חושף מול כל המצלמות שסוכנות הסי.איי.איי סחרה בסמים בתוך ארה”ב, כנראה שמאוד עזר לה בכל העסקים הללו להבריח המון סמים אל תוך אמריקה. 

הנה סרטון של בו גרייטז מתארח בתוכנית אירוח ישנה (תראו איזה מצחיק איך פעם בתוכנית כזאת המנחה פשוט הרשה לעצמו לעשן סיגריה בתוך האולפן בזמן שידור) שם הוא מספר את כל הסיפור שלו על הפגישה עם הגנרל סה ועל מעורבות הממשל של רייגן-בוש בסחר הרואין. התוכנית שודרה ב-1988 בטלוויזיה האמריקאית והיא לא תוכנית מחתרתית או מהשוליים:

    כתבות רלוונטיות:3 תגובות לכתבה ” דוד סם הסוחר”

  1. [...] מכיוון שהיה זקן ואפילו סבל מסניליות). חשוב להזכיר שבוש האב קשור לפרשה בה ממשל ארה”ב איפשר לכמויות אדירות

  2. the white house is the crack house,Uncale sam is the pusher man…

  3. [...] 20 שנה לאחר מכן. בהתחשב בעובדה הסטורית זאת נמשיך הלאה (כמו כן ניתן להתחשב במעורבות בוש בסחר האופיום העולמי ובעיקר באזור [...]

השארת תגובה

Google