קליין לרוסים: “ה-C.I.A סחר בסמים עם קולומביה, לא אני”

פורסם במקור באתר התחקירים של ישראל Nfc.co.il ב28.3.08 :

בלעדי: הישראלי העומד בפני הסגרה לקולומביה טוען שארגון הביון האמריקני סוחר בסמים, תומך בגרילה ורוצה בחיסולו

מומלץ לראות לפני קריאת הכתבה: מגיפת הקראק של ה-CIA.

יאיר קליין בכלא בסיירה לאוןהישראלי יאיר קליין, הכלוא ברוסיה ועומד בפני הסגרה לקולומביה מאשים: הסי-איי-איי האמריקני מעוניין בחיסולי מכיוון שחשפתי את מעורבותו בסחר בסמים בדרום אמריקה.

קליין נתפס במוסקבה על-ידי האינטרפול ונכלא שם לאחר שנשפט שלא בפניו ל-14 שנות מאסר בקולומביה. לאחרונה, החליטה הפרקליטות הרוסית לאשר את הסגרתו לקולומביה למרות שבין המדינות לא קיים הסכם הסגרה ועל אף טענותיו של קליין כי צעד זה מסכן את חייו.

במכתב שנשלח (17.3.08) מן הכלא לתובע הכללי של רוסיה, יורי יעקבלביץ’, טוען קליין כי לא אימן סוחרי סמים או את אנשי הגרילה כפי שמנסים גורמים שונים לטעון, אלא הגיע לקולומביה לבקשת משרד החקלאות של המדינה על-מנת לאמן חוואים לשמור על החוות שבשטחיהם.

“כאשר הגרילה הרגישה את נחת זרועם של האנשים שאותם אימנתי ונפסק האונס, הרצח והגזל, הם פנו לשני ידידיהם העיקריים: לראש שירותי הביטחון בקולומביה שביקש ממני לעזוב מייד את המדינה וכך עשינו, ול-S.I.A. [הטעות במקור, א.ו.] שישב בשטחם וסחר מאזורם עם הגרילה להספקת סמים לארה”ב”.

לדברי קליין, באותו פרק זמן שידרה רשת הטלוויזיה האמריקנית סי-אן-אן כתבה ובה נראו צילומים שלו מאמן את החוואים. בדברי ההסבר שנלוו לכתבה צויין כי הוא מאמן סוחרי סמים.

“פתחתי את הפה, אמרתי מי הם באמת סוחרי הסמים”, ציין. “סיפרתי על מעורבות האמריקנים בהגנת הגרילה ובהספקת נשק לגרילה תמורת סמים שמועברים על-ידי ה-S.I.A. [הטעות במקור, א.ו.]“.

קליין כתב לתובע הכללי כי בעקבות דבריו נפתחה חקירה לבדיקת הטענות וחוקרים הגיעו גם לישראל על-מנת לבחון את טענותיו.

“כאשר הם קיבלו מקומות מפגש, מהיכן ממריאים המטוסים, היכן נוחתים המטוסים, באיזה הסדר במיאמי נפרקה הסחורה ועל התמיכה של ה-S.I.A. בגרילה בקולומביה הם נדהמו ושאלו מהיכן אני יודע. אמרתי להם שגרנו באותו מלון בבוגוטה – תבדקו גם את תאריכי הרצח של שני אנשי היחידה למלחמה בסמים האמריקנית F.D.A. שבאו לקולומביה לחקירה בנושא, כולל רצח הטייס שהוביל את הסחורה ותבינו במה מדובר. הופסקה הישיבה, הם עשו טלפונים, אמרו שהבינו את הפרנציפ וחזרו לאמריקה”, כתב.

azra-cover-b.jpgהאמריקאים פוגעים באינטרסים הרוסים

קליין טען בפני התובע הכללי הרוסי כי יש לאמריקנים אינטרסים למעורבות בקולומביה כמו גם באפגניסטן ובקוסובו. הוא אף הדגיש כי מעורבות זו נעשית תוך פגיעה באינטרסים הרוסיים. בין היתר טען כי כאשר הרוסים נלחמו באפגניסטן סיפק הסי איי איי לטליבאן נשק וטילים שלא באישור הסנאט האמריקני אלא מכספי הסחר בסמים בקלומביה.

“ציוד שהרג מאות חיילים רוסים, הפיל מעל ל-100 מסוקים וגרם לדה-מורליזציה בכוחות הלוחמים”, הדגיש.

לדבריו, היו לאמריקנים מספר אינטרסים המקשרים את שלוש החזיתות הללו, באפגניסטן, בקולומביה ובקוסובו: “להלחם נגד הרוסים ולפגוע במורל הלוחמים, זה טוב לאגו האמריקני; לבחון ולעשות ניסויים לנשק האמריקני על חשבון קרבנות קומוניסטיים….הם, ה-S.I.A. [הטעות במקור, א.ו.] סוחר הסמים צריך את שלוש המדינות: אפגניסטן – מגדולי מגדלי ההרואין בעולם, קולומביה – מספר 1 בהספקת קוקאין וקוסובו – ציר העברת הסמים מהמזרח למערב”, דברי קליין.

“הם [הסי-איי-איי, א.ו.] גרמו למעצרי בסיירה לאון. ביום המעצר הגיעה קונסול אמריקה עם קצין ומסרטה לצלם את החיה שניצודה…אם רוסיה תסגיר אותי לקולומביה זה ברור כשמש שהם ירצחו אותי. הרצח יבוצע בדרך משדה התעופה לכלא. הטענה – הוא ניסה לברוח”, מתנבא קליין ביחס לגורלו אם יוסגר. “אם בטעות אגיע לכלא, תמורת 25,000 דולר, לא מיליון, כל אחד מ-500 האסירים ינסה לחסל אותי”.

קליין פנה בתחינה לתובע הכללי יעקבלביץ’ ואומר כי הוא מקווה שיבין שמדובר בבעיה פוליטית ולא ‘קרימינלית’ כהגדרתו.

“מה שהכי מרגיז אותי הוא שרוסיה, שהכי סבלה מהפעילות החתרנית של ה-S.I.A [הטעות במקור, א.ו.] באפגניסטן במימון הטליבאן מכספי מכירת הסמים בקולומביה – היא זאת שמסגירה אותי לקולומביה”.

תמיכה באירגוני גרילה ו’השתקת’ מי שפותח את פיו

יש לציין כי בעבר כבר נחשפו קשרים של רשת הביון האמריקנית עם ארגוני גרילה במדינות עולם שלישי. אחד המקרים המפורסמים ביותר הוא המימון שהעניקה הרשת, שלא באישור הקונגרס האמריקני למחתרת ה”קונטראס” בניקרגואה, פרשה שנחשפה במקביל לחשיפת פרשת אירנגייט בשנות השמונים.

גם הטענה של קליין כי האמריקנים עשויים לחסל אותו נשענת על תקדימים. אחד הישראלים שהיו מעורבים באותה פרשה של מכירת אמצעי לחימה לאירן שבשליטת האייטולה חומייני, עמירם ניר שהיה יועץ ראש הממשלה ללוחמה בטרור, נהרג בתאונת מטוס מסתורית במקסיקו בשנת 1988. אחת מן הטענות שהועלו בעקבות מותו הייתה שהסי-איי-איי חיסל אותו בשל כוונתו לחשוף את מעורבות נשיא ארצות הברית ג’ורג’ בוש האב בפרשה.

ממצאי חקירה פרטית שנערכה לאחר מותו של ניר העלו כי אחת מן העובדות בחברה שהיתה בבעלותו באותה תקופה, אדריאן סטנטון, היתה סוכנת של השירותים החשאיים האמריקניים. להערכה זו נלוו סתירות בעדויותיה של האישה שהיתה יחד עם ניר בטיסתו האחרונה. היא גם היתה זו שדאגה שניר לא יעלה על טיסה מסחרית רגילה אלא יטוס במטוס ‘ססנה’ קטן.

חצי ביקורת לעבר משרד החוץ הישראלי

פרקליטו הישראלי של קליין, עו”ד מרדכי ציבין, שולח את חיצי הביקורת שלו לא לכיוון האמריקני אלא דווקא לעבר פקידי משרד החוץ הישראלי שלטענתו מונעים סיוע ממשי למרשו. עם זאת לא שלל קשר אמריקני לפעולותיהם.

אין ספק כי היחס של משרד החוץ לקליין נובע בין היתר, מהצורך לשרת אינטרסים אמריקניים, אולי בשל מעורבות המחלקה המשפטית של המשרד בפברוק תעודות מסע, על-מנת לסייע לעבריין בינלאומי להערים על ה-FBI והאינטרפול. פרשה אשר עלולה לגרום בקרוב אי נעימות ומבוכה למשרד החוץ הישראלי ואפשרות כי ה-FBI יבקש לחקור עורכי דין מהמחלקה המשפטית”, טען. לדבריו, המחלקה המשפטית של משרד החוץ בראשות עו”ד אהוד קינן עושה ככל שביכולתה למנוע סיוע ממשי לקליין שהוא “אזרח ישראלי, ולא סתם אזרח אלא קצין בכיר וגיבור מלחמה”, כלשונו.

welcome.jpg

“אני משוכנע שרוסיה תסייע לקליין הרבה יותר מאשר משרד החוץ. רוסיה דואגת לאזרחיה ולא מסגירה אותם למרות שיש לה הסכם הסגרה עם ישראל, במיוחד לאלה שסיכנו חייהם למען המולדת, ונוהגת בהגינות ובאחריות גם באזרחי מדינות אחרות”, טען.

עוד הוסיף כי הרוסים עצמם אומרים לו כי הם אינם מבינים כיצד ישראל אינה דואגת לאזרח שלה.

“יש לי ניסיון חיובי מאוד במערכת המשפטית ברוסיה”, ציין ציבין, “הם העניקו בעבר חנינה לישראלי שנשפט לעשר שנות מאסר ושחררו בערבות ישראלים חולים. המדיניות של משרד החוץ מובילה למסקנה מצערת וחמורה – עדיף לעצורים בחו”ל להיות בעלי אזרחות רוסית מאשר להיות בעלי אזרחות ישראלית”.

ציבין הוסיף כי גורמים בכירים ביותר לשעבר במערכת הביטחונית בישראל מסייעים לו בעניינו של קליין. “איך ייתכן שהם מסייעים לי ואילו דווקא עורכי דין זוטרים לעומתם במחלקה המשפטית של משרד החוץ מונעים זאת?”, תמה.

ממשרד החוץ נמסר בתגובה כי הוא דוחה על הסף את כל טענותיו של עו”ד ציבין. “אין בהן שמץ של אמת”, אמרו גורמים במשרד.

קטע ממכתבו של קליין. “סמים מועברים על ידי הסי איי איי“:

מכתבו של קליין

 

    כתבות רלוונטיות:2 תגובות לכתבה ” קליין לרוסים: “ה-C.I.A סחר בסמים עם קולומביה, לא אני””

  1. [...] את מעורבות הסוכנות בסחר בסמים גם עם אזור “משולש-הזהב”, קולומביה, ואפילו בתוך שטח ארה”ב עצמה. ככל הנראה זה דרך בשביל [...]

  2. מעניין לשמוע מה קרה בסוף.האם הרוסים הסגירו אותו או לא?

השארת תגובה

Google