מוזיקה נגד הסדר העולמי

 אוקיי, כתבנו המון על האח הגדול, כתות סודיות, טרור בחסות הממשלה והסדר העולמי החדש. עכשיו נציג לכם כמה מהאמנים המוזיקליים שיודעים מה הם מדברים ויודעים איך לבטא זאת ללא רחמים:

רייג’ אגיינסט דה מאשין (Rage Against the Machine, מילולית: “זעם כנגד המכונה”) היא להקת רוק מלוס אנג’לס, הידועה בשילוב סגנונות של היפ הופ, מטאל, פאנק (Punk) ופאנק (Funk), כמו גם במסר הפוליטי המהפכני המועבר בשיריה. במהלך תשע השנים הראשונות בהם פעלה, היא נחשבה לאחת הלהקות הפוליטיות הפופולריות והמשפיעות ביותר במוזיקה העכשווית. בגלל האירועים האחרונים הרגישה הלהקה צורך להתאחד בשביל להעביר כמה מסרים כמו שרק הם יודעים. הנה  סרטון של טום מורלו, גיטריסט הלהקה, ובו הוא מדבר על הטרור העולמי שנעשה בחסות הממשלה.

כשהתקשורת מדברת על טרוריסטים היא נוטה לדבר על כך בהתייחסות לקבוצה של פושעים מהמזרח התיכון, כאשר האמת היא שרוב הטרור המתבצע בעולם קורה בחסות הממשלה… בין אם זה ממשל בוש, או הממשל של פוטין, הטרור אינו דבר לא מוכר לממשלות…זה לא דבר חדש, לצערנו זה מוטמע בדי.אן.איי האמריקאי…”

לאחרונה רצתה הלהקה להופיע בהפגנות האחרונות נגד הכנס הרפובליקני שהתרחש בחודש ספטמבר, אך שוטרים באזור מנעו מהם לנגן ובסופו של דבר החליטה הלהקה לבצע שיר לפי בחירת הקהל באקפלה. השוטרים שהיו באזור השתמשו בכוח מופרז, התבננו בהם ותראו כיצד המשטרה נראית היום בארה”ב ועם אילו אמצעים היא פועלת כנגד האזרחים. השוטרים כבר לא נראים כמו אנשים שבאים לעזור או לשרת את הציבור, הם נראים כמו שכירים שמוכנים למלחמה נגד הציבור. בקרוב נפרסם כתבה שתראה את הכוח המופרז בו השתמשה המשטרה כנגד מפגינים בהפגנות האחרונות שהיו בועידה הרפובליקנית. השוטרים השתמשו ללא הרף בגז מדמיע, היכו אזרחים חפים מפשע והוציאו לפועל מעצרים מאסיביים של מאות מפגינים. הנה הסרט של הלהקה רייג’ במופע מאולתר מול הקהל, תוכלו לראות איזה שוטרים היו בסיביבה, ואפילו על הגגות ניתן היה לראות כוחות של המשטרה, ככל הנראה צלפים (ממה הם כל כך מפחדים?).

למי שאוהב היפ-הופ מומלץ לבדוק את האמן  הפוליטי אימורטל טקניק (Immortal Technique), הוא שר המון על הפשעים של הממשל האמריקאי ובוש, ולא דופק חשבון בכלל בנושאים בהם הוא נוגע, הנה סרטון ובו הוא שר בדיוק מה הוא חושב על פיגועי התאומים ביחד עם מוס דף (Mos Def) אחד מאמני ההיפ-הופ המוצלחים של העשור האחרון. ניתן לשמוע בשיר גם את אמינם (Eminem) שאומר בפיזמון “בוש הפיל את התאומים”:

לחובבי המטאל שווה לבדוק את להקת “Ministry” שהוציא טרלוגיית אלבומי קונספט המכוונים כנגד כתות סודיות ובעיקר כמובן כנגד ג’ורג’ בוש. הנה סקירה של האלבום הראשון מתוך הטרילוגייה Houses of the Molé:

שמו של האלבום, בדומה ל-Dark Side of the Spoon, הוא בחלקו פרודיה על שם של אלבום רוק קלאסי – Houses Of The Holy של לד זפלין, ובחלקו מהווה ככל הנראה מעין כותרת לאלבום הקונספט הזה, כשה”בתים” (הבית הלבן) מרמזים על הקדנציה/קדנציות של ה”חפרפרת”, שמייצגת את הנשיא ג’ורג’ וו. בוש. כל שמות השירים מתחילים באות W מלבד השיר הראשון שנקרא .No W (כנראה מתוך כוונה ללעוג לג’ורג’ בוש הבן, שכינויו הרווח הוא “W”) והוא יצא ב-22 ביוני 2002 בארצות הברית, יום אחד לאחר שיצא בשאר העולם. האלבום יצא קרוב לבחירות לנשיאות ארצות הברית והוא אלבום פוליטי באופן כמעט חסר תקדים לכל הדעות, כשרוב השירים מכילים ביקורת קשה על ג’ורג’ וו. בוש, נשיאה של ארצות הברית באותה תקופה. הקטע הראשון, למשל, .No W, כולל מספר סימפולים סאטיריים של קטעים מתוך נאומיו של הנשיא בוש, בעיקר כאלו שנגעו במלחמתו בטרור.

thelastsucker.gif

ציטוטים מתוך האלבום:

 • מתוך השיר .No W (תרגום מאנגלית):
“אם אלו הם באמת חיים, מדוע הם כל כך בלתי נסלחים, חצי עולם נשפך אל הביוב, החצי השני בדרכו לשם. ובכן, אם היה לי דולר על כל פעם שהוא צורח: “סימכו עלינו בלבבותיכם ובמחשבותיכם או שתשלמו על זה. סימכו עלי”… שאלו אותי מדוע אתם חשים מרומים ומופשטים מכל זכויותיכם, לא צריך גאון כדי להסביר זאת היום. סימכו עלי…”
 • מתוך השיר Wrong:
“אתה טועה בכל פעם מחדש, מה גורם לך לחשוב שזו זכותך האלוהית לרצוח אנשים בקרב מיותר, אתה כמו אנס שמביט בקורבן – דמוקרטיה!”
 • מתוך השיר Waiting:
“אני עדיין מחכה, מחכה ליום שבו הוא יצטרך אותי, מבזבז את חיי בארצות הברית, מחכה עד שאמות.”
mole.jpg

גישה פוליטית זו יצרה חילוקי דעות בקרב המעריצים של מיניסטרי, שחלקם הצביעו בעד הנשיא בוש וחלקם לפחות מסכימים עם דעותיו וחושבים שמיניסטרי צריכה להתרחק מהפוליטיקה. חלקם גם מאמינים שהפוליטיקה מפריעה לחברי הלהקה להתרכז במוזיקה שלהם ולייצר אלבומים באיכות טובה.לעומתם, מעריצים אחרים טוענים שמיניסטרי הייתה בין כה וכה להקה פוליטית במשך שנים רבות, עם דעות מוצהרות בגנותו של ג’ורג’ בוש האב, המלחמה בסמים ומלחמת המפרץ הראשונה. מעריצים אלו גורסים גם שמוזיקה, כביטוי לדעותיו ולרגשותיו של האמן, לעתים תגלוש בהכרח לפסים פוליטיים וגינוי של דעה כנה שמביע האמן גובל בצנזורה.

זהו כרגע, נשמח אם תעדכנו אותנו על עוד להקות שאתם מכירים ששרות על הנושאים הבוערים באמת, ואפילו נשמח להכיר להקות או אמנים מהארץ ששרים על הנושאים האלו, אנחנו יותר מנשמח לפרסם פה מוזיקה ישראלית שיוצאת ראש בראש נגד הסדר העולמי החדש.

  כתבות רלוונטיות:6 תגובות לכתבה ” מוזיקה נגד הסדר העולמי”

 1. מספר רב של סרטים שמראים אלימות שוטרים ביו טיוב שמראים מכות נמרצות של 20 שוטרים על בחור 1 15 על אישה בת 50 60 נמחקו הורדו צונזרו 8 העיום באנגליה שוטרים הורו לאסור צילום של אזרחים בריטים ברחוב למרות שהחוק לא אוסרזאת וזו זכות וזאת למרות שברחוב פרוסות מצלמות

 2. Megadeth שרים נגד בוש, האו”מ וכו’ המון חומר פוליטי.

 3. יש להקת פאנק (Punk) ששמה הוא סיביק פרוגרס (Civic Progress) ששרה נגד הממסד.

  זוהי לא להקה בסגנון כמו סקס פיסטולס, מדובר בהארדקור פאנק מהמדרגה הראשונה.

  המוזיקה די אלימה.

  זוהי להקה שחבר שלי מארצות הברית שאני מכיר דרך האינטרנט סיפר לי עליה.

  הוא נסע איתם למסע הופעות של חודש ברחבי ארצות הברית. לפני שהוא נסע, הוא שלח לי אלבום שלהם ועוד דמו שהם הקליטו, ווידאו של הופעה שלהם.

  מתוך השיר שלהם “הרוג את הנשיא”:

  You might ask, “what would it change?”
  Nothing. But I want revenge
  That’s why

  I want him dead. I want to kill the president

  When I pick up the phone I can hear them listening
  All around the world people are suffering
  So

  So let’s fucking kill him. I really mean it
  Let’s end his term like Mussolini
  Send a clear messenger they won’t forget
  I want the president dead x1000

  קישור לליריקס: http://www.freewebs.com/civicprogress/lyrics.html

  קישור כללי לאתר הלהקה: http://www.freewebs.com/civicprogress/

 4. קודם כל תודה רבה לכל מי שקשור ונקשר לאתר הזה, המידע פה הוא אמנם מקומם, אך בהחלט הכרחי שיצאו לאור. עבורי זה עושה הרבה סדר.

  אני ממליץ בחום להאזין ולקרוא את כתביו של אחד מגדולי לוחמי החופש והחירות של המאה ה-20,
  קוראים לו בוב מרלי. בוב לקח חלק ב”דת” הרסטפריאן, שהמסר העיקרי שלה באותה התקופה היה לאחד את השחורים שמחוץ לאפריקה ולהחזירם לארץ מולדתם. על כן רבים משיריו הופנו לנושא זה, אך הוא הוציא גם שירים רבים ההקוראים למאזינים להם לקחת אחריות על עצמם ולראות את הממסד “כמו שהוא באמת”.
  הנה כמה דוגמאות, ותאמינו לי שיש הרבה:
  מתוך babylon system :

  Babylon system is the vampire, yea! (vampire)
  Suckin’ the children day by day, yeah!
  Me say: de Babylon system is the vampire, falling empire,
  Suckin’ the blood of the sufferers, yea-ea-ea-ea-e-ah!
  Building church and university, wo-o-ooh, yeah! –
  Deceiving the people continually, yea-ea!
  Me say them graduatin’ thieves and murderers;
  Look out now: they suckin’ the blood of the sufferers (sufferers).
  Yea-ea-ea! (sufferers)

  מתוך rat race :
  When you think is peace and safety:
  A sudden destruction.
  Collective security for surety, ye-ah!

  Don’t forget your history;
  Know your destiny:
  In the abundance of water,
  The fool is thirsty.
  Rat race, rat race, rat race!

  אשמח לתגובות,
  בברכה

 5. זה לא אמינם בפזמון בשיר של אימורטל טכניק
  אלא Jadakiss. אם כבר אז כבר,סתם שתדעו..

 6. אבל זה כן אמינם בסוף.הוא לא השתתף בשיר הנ”ל אלא סומפל.

השארת תגובה

Google