פאלון גונג וקצירת איברים

פאלון גונג (פאלון דאפא) היא למעשה שיטת תרגול של צ’י גונג. שיטות צ’י-גונג הינן שיטות סיניות מסורתיות המתרכזות בנפש, רוח וגוף באמצעות תנועות מדיטטיביות, איטיות ועדינות. שיטות צ’י-גונג נפוצות מאוד בסין ובאסיה במשך כל ההיסטוריה. במקור נקראו השיטות הללו “טיפוח-תרגול” והן כללו במקור לא רק מערכת של תרגילים אלא גם הוראה של עקרונות ברורים של מוסר ומעלות טובות.

התרגול בשיטה כולל ארבעה תרגילים בעמידה, ותרגיל אחד של מדיטציה בישיבה. תנועות התרגילים דומות במידה מסוימת לתנועות האיטיות והעדינות של טאי צ’י או של יוגה, או של סוגי צ’י-גונג אחרים.

בנוסף לתרגילים, השיטה כוללת הוראה מוסרית, וקוראת למתרגל לשפר את עצמו, ולהתאים עצמו לתכונות הכלליות: אמת, חמלה וסובלנות.

השיטה מגדירה עצמה כשיטה כוללת לשיפור הגוף, הנפש והרוח. על-פי השיטה, התרגילים והטיפוח הפנימי הולכים יד ביד, וכאשר מבצעים אותם יחד, נטען, ניתן להשיג שינויים מופלאים מבחינה נפשית, גופנית ורוחנית. בספר “מסע אל הבריאות המוחלטת” מציגים שני רופאים תוצאות מחקר שהציג השפעות יוצאות דופן של השיטה על שיפור הבריאות של המתרגלים.

להוציא מחוץ לחוק את הפאלון גונג זה לא שונה מלהוציא מחוץ לחוק ג’ודו, קארטה, מדיטציה טראנסדנטלית או כל תרגול אחר המאחד גוף ונפש. הדבר כמובן מגוחך ביותר, איך אפשר לתת לשלטון המגביל דבר כל כך בסיסי לארח את משחקי האולימפיאדה?!

מתוך אתר החדשות של פאלון גונג בארץ:

קצירת האיברים בסין ממתרגלי פאלון גונג חיים

בחודשים האחרונים מתווספות עוד ועוד עדויות וראיות לקיומם של מחנות ריכוז סודיים בסין, בהם מוחזקים כמויות אדירות של מתרגלי פאלון דאפא בתת-תנאים, לצורך סחר באיבריהם. בנוסף, מתרגלי הפאלון גונג המוחזקים במחנות עבודה בכפייה גם הם משמשים כ”בנק איברים” חי.

ברגע שמגיעה “הזמנה” לאיבר לוקחים את המתרגל שנמצא מתאים לצורך ההשתלה לחדר הניתוחים, ועם כמות מועטה של חומר הרדמה מבצעים את עקירת האיבר (כבד, כליה, לב, קרנית וכו’) בעודו בחיים, כדי לשמור על טריות האיבר. לאחר מכן משליכים את המתרגל למשרפה, בין אם הוא חי או מת, כדי להשמיד את הראיות.

לאחרונה התפרסם דו”ח של צוות חקירה קנדי עצמאי, המאשר את העדויות אודות קצירת האיברים. תמלילי שיחות טלפון מתעדים רופאים בבתי חולים סיניים המאשרים כי קצירת האיברים היא ממתרגלי פאלון גונג חיים.

אנא עזרו להפיץ את המידע על המתרחש בסין בהקדם האפשרי לכל העולם, ועזרו לנו לבקש מהממשלה, מחברי כנסת, מארגונים לזכויות אדם ועוד, לחקור את הנושא, לדרוש חקירה פתוחה וגלוייה בסין, ולעצור את הזוועות האלה כמה שיותר מהר.

רבים סירבו להאמין לתיאורי הזוועה שדלפו ממחנות ההשמדה במלחמת העולם השנייה. ממשלות וכלי תקשורת נמנעו מלפרסם את הדברים. חישבו כמה רבים החיים שיכלו להינצל אז, וכמה חיים אנחנו יכולים להציל היום.

דו”ח על קצירת האיברים ממתרגלי פאלון גונג חיים

לדו”ח באנגלית, צרפתית ושפות נוספות יש לפנות ללינק: http://organharvestinvestigation.net

כתבת וידאו אודות דו”ח צוות החקירה: לחץ כאן

מידע נוסף באתר עיתון ה”אפוק טיימס” אשר חשף את מחנות הריכוז: לחץ כאן

ניתן להוריד ולהדפיס עלונים המסבירים את הנושא: עברית | רוסית

עצומה כנגד קצירת האיברים

בעקבות מסמך שפורסם לפני האוליפיאדה, בידי עמותה למען שיחרור מתרגלי הפאלון-גונג אשר מסביר לעיתונאים בכל העולם כיצד ניתן לחקור את הנושא הזה, השלטונות בסין העבירו בחשאי את כל אסירי הפאלון-גונג ממחנות העבודה שבאיזור בייג’ין למחנות אחרים. ההתנהגות הזו דומה למה שהם עשו בשנת 2001, אז בעקבות דו”ח של הועדה לזכויות אדם של האו”ם שפירט על מקרים רבים של אונס ועינויים במחנות העבודה, הממשלה הסינית החליטה להזמין את העיתונאים למחנה העבודה מסנג’יה. אז הסינים ‘ניקו’ את המחנה מכל זכר של התעללות או הזנחה והציגו לתקשורת מחנה לתפארת עם תנאים מעולים וללא שום הפרה של זכויות אדם… הנה סרטון על הנושא:

מאמרים נבחרים בנושא
תאילנד: סגן נשיא הפרלמנט האירופי מגנה את זוועות קצירת האיברים על ידי המפלגה הקומוניסטית הסינית [17/09/2007]
מק’מילן-סקוט אמר כי הוא היה עד לרדיפה: הוא נפגש בחשאי עם שני מתרגלים, ניו ג’ין-פינג וצאו דונג שנכלאו ועונו כיוון שתרגלו פאלון גונג. מק’מילן-סקוט פגש גם את אשתו של מר ניו ארבעה חודשים קודם לכן, שעונתה ונכלאה כדי לכפות עליה לוותר על הפאלון גונג. הרשויות הכו אותה באכזריות ופצעו אותה מכף רגל עד ראש…
רמזים לחקירה: מנהל המחלקה הרפואית והמנהלית במשרד הבריאות של סין חושף מספר נרחב של השתלות איברים [15/09/2007]
[הקואליציה לחקירת הרדיפה של הפאלון גונג (CIPFG) אוספת ראיות של זוועות קציר האיברים ואספקטים אחרים של רדיפת הפאלון גונג בסין. הנה מספר רמזים אחרונים]…
קלייב אנסלי מ”משמר עורכי הדין לזכויות אדם בקנדה” מגנה את המפלגה הקומוניסטית הסינית על שהיא רודפת את הפאלון גונג [09/09/2007]
קלייב אנסלי, עורך דין ופקח מדיני לענייני סין בקבוצת “משמר עורכי הדין לזכויות אדם בקנדה” (Lawyers’ Rights Watch Canada ), הוא מומחה לענייני סין. במשך 40 שנה היה מעורב במערכת היחסים של קנדה-סין ועסק במשפט בסין במשך 14 שנים. מר אנסלי, הדובר וקורא סינית, שירת כמומחה למערכת המשפט הסינית במדינות רבות, ביניהן קנדה, ארה”ב ומספר מדינות באירופה…
מנהל משרד הבריאות לרופאים בטייוואן: לא לקחת חלק בהשתלות האיברים הבלתי אנושיות המבוצעות בסין [25/08/2007]
 
ב- 11 באוגוסט 2007, בועידה השנתית ה-27 של אגודת “בוגרי הקולג’ הרפואי מצפון אמריקה של אוניברסיטת טייוואן בלוס אנג’לס”, הוציא מר הואו הוראה לרופאים בטייוואן שלא לעודד חולים לצאת להשתלות איברים מסחריות בסין או לקחת חלק בהשתלות איברים בלתי אנושיות אלו…
רמזים לחקירה: לרכישת כבד בבית-החולים הדרום-מערבי בעיר צ’ונג-צ’ינג שבסין, נחוצים רק קצת למעלה מעשרה ימי המתנה [21/08/2007]
 
הפרויקט מזכיר את מחנה הריכוז סו-ג’יא-טון, היכן שמתרגלי פאלון גונג נשרפו אחרי שאבריהם נקצרו. התכנית להקים משרפה כזאת בכלא סונג-בין בחרבין, כנראה צריכה לשמש לאותה מטרה כמו במחנה הריכוז בסו-ג’יא-טון. אנחנו מקווים שבני אדם בארגונים משפטיים בקהילה הבין-לאומית יעזרו לחקור בעיה זאת…
האפוק טיימס: בית הדין של הסנהדרין דן בנושא רדיפת הפאלון גונג בסין [20/08/2007]
 
הסנהדרין החדשה, המנסה להחיות את המוסד המשפטי הקדום, הודיעה על פתיחת משפט בין-לאומי על פי חוקי התורה, ומקווה לחתור לאמת ולצדק ולהיות אור לגויים…
רופאים נגד קצירת איברים [26/07/2007]
 
“רופאים נגד קצירת איברים” שותפים להשקפת האתר The Transplantation Society, שזה עקרון יסודי שאיברים ורקמות צריכים להיתרם באופן חופשי וללא כפייה. בגלל הגבלות החופש באווירת כלא, לא יכול להיות שאסירים הם באמת חופשיים לעשות החלטות עצמאיות…
הרב הקנדי ראובן בולקה: הגישה היהודית לנושא קצירת האיברים ואיך מדינות העולם יכולות להשפיע [18/07/2007]
הרב הקנדי ראובן בולקה התראיין לרשת הטלוויזיה NTDTV בביקורו בירושלים במאי השנה. להלן קישור לוידיאו של הריאיון עמו: http://www.youtube…
האפוק טיימס: המדיה בסין מגלה ראייה חדשה של קצירת איברים בסין [17/08/2007]
 
המאמר דיווח על ההגבלות האחרונות שהוטלו על השתלות איברים המבוצעות על זרים, על-ידי בתי חולים סיניים, וחשף את הסיפור הפנימי מאחורי השתלות איברים אלה בתוך סין, אשר מבוצעות תחת השלטון של המפלגה הקומוניסטית………
האפוק טיימס: רופאים מזהירים: שואה מתרחשת בסין [06/07/2007]
 
טורונטו – ד”ר גרי קאופמן מטורונטו אמר לצופים שהתאספו באוניברסיטת טורונטו בבניין המדעים הרפואי: “זוהי שואה, אין ספק לגבי זה”…

מתוך האתר “החופש לנצח”:

רדיפת מתרגלי פאלון גונג בסין

פאלון גונג (הנקראת גם פאלון דאפא), שיטת תרגול רוחנית המתבססת על העקרונות אמת – חמלה – סובלנות, צברה פופולריות רבה בסין בשנים 1999-1992. אפילו אנשים מהמפלגה הקומוניסטית, וביניהם ראש הממשלה דאז, תמכו בשיטה. אך בשנת 1999 הזמין ג’יאנג-זמין, הנשיא דאז ויו”ר המפלגה הקומוניסטית הסינית, סקר בעניין. התגלה שישנם יותר מתרגלי פאלון גונג מאשר מספר החברים הרשומים במפלגה הקומוניסטית הסינית.

ג’יאנג-זמין נתקף בקנאה וזעם כאשר מידע זה הובא לפניו, וכמי שהיה ידוע בתור דיקטטור אכזרי ובעל מזג חם הוא התהפך לרעה. פתאום הוא לא יכול היה לסבול שיטה כמו פאלון גונג שעקרונותיה מדברים על טוב, הרמוניה ויחס אוהד כלפי התרבות הסינית המסורתית. האידיאולוגיה הקומוניסטית מדברת על מאבק מתמיד ואלים, שוללת את האמונה בכוח עליון ומתנגדת לעקרונות המסורתיים של חמלה וסובלנות. ג’יאנג-זמין הוביל את המפלגה הקומוניסטית למסע רדיפה מטורף כנגד מתרגלי השיטה, אף בניגוד לעמדת עמיתיו למפלגה.

פאלון גונג

קבוצה בניו זילנד מתרגלת את התרגיל החמישי של פאלון גונג (minghui.org)

פאלון גונג היא צורה עתיקה של צ’י קונג, דרך רוחנית לזיקוק הגוף והמחשבה בעזרת מדיטציה ותרגילים מיוחדים, שמייחדת את עצמה מתרגילי הצ’י קונג הממוצעים בכך שהיא מדגישה את טיפוח האופי המוסרי של האדם בחיי היום יום על-פי העקרונות אמת – חמלה – סובלנות. היתרונות של תרגול פאלון גונג מגוונים: החל מבריאות משופרת ואנרגיה מחודשת ועד לבהירות נפשית, הקלת לחצים ושלוות הרוח. אבל פאלון גונג הוא מעבר לזה: מטרתו היא להגיע לחוכמה ולהארה. המתרגלים בשיטה שואפים להיות אנשים טובים יותר.

מחנות עבודה ועינויים קשים

פאלון גונג

מעצר של מתרגל שמחה בצורה שקטה בכיכר טיאננמן שבביג’ינג, סין (minghui.org)

ב-20 ביולי 2007 מלאו 8 שנים למסע הרצח הזה, כאשר חלק מרכזי ברדיפה היא התעמולה. מטרת התעמולה והדה-לגיטימציה מוכרת לנו היטב: לתת לגיטימציה לפגוע פיזית במתרגלי פאלון גונג, ועוד לגרום לאזרחים תמימים לחשוב שזה מעשה חיובי.

כפי שגבלס בשעתו גרם לגרמנים לחשוב ש”הפתרון הסופי” היא הדרך היחידה בה גרמניה תחזור לעוצמתה, כך הצליח המשטר לגרום לעם הסיני לחשוב שרדיפת מתרגלי פאלון גונג שקולה להגנה על סין. תעמולה זו גרמה לכך שמיליוני מתרגלי פאלון גונג איבדו את פרנסתם ואת זכויותיהם הבסיסיות. ילדים איבדו את הזכות ללמוד בבתי ספר, ומאות אלפים הוכרחו לרדת למחתרת כדי לשרוד. מאות אלפים נשלחו למחנות עבודה בכפייה לחינוך מחדש וסבלו מעינויים קשים, לעיתים קרובות עד מוות.

עד כה לא ידוע המספר המדויק של הנרצחים, מכיוון שסין חוסמת את זרימת המידע בנושא באופן מוחלט. על-פי מידע שנאסף על-ידי הבית התחתון של הפרלמנט הגרמני, קיימים היום בסין כ-1,000 מחנות ריכוז מסוגים שונים ושעיקר הנרדפים בהם הם מתרגלי פאלון גונג. העדויות על העינויים מתועדות בדו”חות של כל ארגוני זכויות האדם העולמיים והרדיפה גונתה באופן חריף על-ידי ארגוני זכויות אדם, חברי פרלמנטים וממשלות ברחבי העולם. ישנן גם עדויות מצולמות של אנשים אשר עברו עינויים, תמונות אשר בהחלט מזכירות את ימי השואה.

פאלון גונג

תמונה של מתרגלת פאלון גונג בסין שעברה עינויים קשיים (minghui.org)

בשנה האחרונה אף התגלה כי ישנם מחנות ריכוז רבים בסין בהם קוצרים איברים ממתרגלי פאלון גונג בעודם בחיים. את הגופות שורפים על-פי רוב מיידית כדי להשמיד עדויות. קצירת האיברים נעשית בעיקר כדי לממש רווחים נאים משנואי נפשה של הממשלה הסינית.

דו”ח בלתי תלוי של צוות חקירה קנדי עצמאי, ברשותם של קילגור ומטאס, הגיע למסקנות חד משמעיות בדבר נכונות השמועות על הרצח בסין. דיוויד קילגור, המזכיר לשעבר לענייני אסיה פאסיפיק וחבר פרלמנט קנדי, ודיוויד מטאס עורך-דין בין-לאומי לזכויות אדם, בחנו את הטענות ואמרו כי על מרביתן אין עוררין: “כשכל ההוכחות מצטרפות יחדיו הן מציירות תמונה מרשיעה שלמה”. עורך הדין דיוויד מטאס, אשר בעברו הביא לדין פושע נאצי והידוע כלוחם נגד אנטישמיות, כינה את קצירת האיברים המתרחשת בסין כ”צורת רשע שטרם ראינו בעולמנו”.

לאחרונה, יש התעוררות מסוימת בהתייחסות הישראלית לתופעה. סימן חיובי בולט הוא הפסקת המימון של כל קופות החולים למבקשים לעבור השתלה בסין. ועדת הבריאות של הכנסת אף מנסה להגן על האיסור בחקיקה, כאשר חברי כנסת, גדולי הרבנים ואנשים מכל תחומי החיים קוראים להפסקת הזוועות.

קישורים נבחרים

ראו גם: סין, טיבט והפאנצ’ן לאמה

  כתבות רלוונטיות:3 תגובות לכתבה ” פאלון גונג וקצירת איברים”

 1. איריס בתאריך 20 בSeptember, 2008 בשעה 19:00

  השארתי פה כבר פעם את התגובה שלי ולא פירסמתם, ועכשיו נתקלתי שוב באתר שלכם. יכול להיות שעם כל ה”חשיפות” שלכם גם אתם מצנזרים?

  זה נכון שבסין קוצרים איברים ומענים אנשים – שזה דבר אסור ונוראי ללא ספק וזו לא הדרך לטפל באף אדם או קבוצה, ללא קשר לפעילותם.

  נקודה אחת שכן יש מקום לדייק בה – אמנם התנועה מציגה את עצמה כמתרגלת פעילות גופנית בלבד (באמת נראה לכם שהיו מענים מישהו כי הוא עשה כפיפות צד?) – היא למעשה מפיצה ספרות וחומרי תעמולה כביכול “רוחניים” בין המתרגלים שלה (גם בישראל) ומנסה לשכנע מאמינים שהם יכולים לגרום לעצמם לעוף וכל מיני דברים אחרים. מוזרות כזו כשלעצמה היא לא נוראית, אבל כבר ידוע על דיווחים שבשל השיטות שלהם אנשים התאבדו או הרגו את עצמם בגלל אמונות מטופשות ביכולות העל-טבעיות שלהם. אז בבקשה, עם כל הכבוד לקונספירציות תהיו גם אחראיים.

 2. יש אנשים שגם התאבדו מהתעסקות מרובה במדיטציה, קבלה, סמים ואפילו הכרתי יותר מאיש אחד שהשתגע מהפסיכומטרי והיה צריך ללכת לכפר איזון לכמה חודשים בעקבות כך. לפי דעתי הדרך שבה ממשל סין מטפל באנשים הללו הוא לא ראוי בכלל.

 3. תודה על הכתבה.

  חשוב מאוד לפרסם את הפרטים הללו.
  הצורה שבה הממשל הסיני מתייחס למתרגלים הללו מזעזעת.

  פרסמתי כתבה נוספת על הפאלון גונג באתר פרויקט אמת אחרת.
  http://www.emetaheret.org.il/2011/04/21/%d7%a4%d7%90%d7%9c%d7%95%d7%9f-%d7%92%d7%95%d7%a0%d7%92-%d7%a4%d7%90%d7%9c%d7%95%d7%9f-%d7%93%d7%90%d7%a4%d7%90/

השארת תגובה

Google