שרדר מאשים את סאקשווילי

קאנצלר גרמניה לשעבר גרהרד שרדר מאשים את סאקשווילי במלחמה

מומלץ מאוד לקרוא קודם את “האמת על גאורגיה“.

גרהרד שרדרגרהרד שרדר כיהן כקאנצלר (ראש-ממשלה) גרמניה בין השנים 1998 ל-2005. הוא אומר שגאורגיה התחילה את המתקפה בדרום-אוסטיה וקורא לנשיא גאורגיה מיכאיל סאקשווילי “מהמר”. בראיון לעיתון המוביל “דר-שפיגל” בגרמניה, הוא מעביר ביקורת על סאקשווילי ומזהיר מפני האצת הצטרפותה של גאורגיה לנאט”ו.

“דמיינו לעצמכם שאנחנו נאלצים להיגרר לפעילות צבאית לטובת גאורגיה כשהיא חברה בנאט”ו, לצידו של מהמר ידוע, כפי שיש לתאר את סאקשווילי”, הוא אומר.
“אני לא מאמין שרוסיה מפעילה מדיניות של סיפוח ואני גם לא מאמין שהמצב יחזור לסטאטוס-קוו עבור דרום-אוסטיה ואבחזיה. זה לא בא בחשבון.”

שרדר אמר לעיתון שהאירועים לא אמורים לערער את השותפות האסטרטגית של גרמניה ורוסיה ומוסיף שהמנהיגים המערביים עשו “טעויות רציניות” בהתנהלותם עם מוסקבה.

“אני לא מאמין בדמוניזציה של רוסיה, ואני מאמין שבקרוב מוסקבה תראה את הצורך באינטגרציה גדולה יותר עם הקהילה הבין-לאומית”, הוא מוסיף.

לגרהרד שרדר יש קשרים טובים עם רוסיה והוא יושב-ראש הקוֹנְסוֹרְצְיוּם הגרמני-רוסי לבניית צינור הגז מתחת לים הבלטי.

מיכאיל סאקשווילי

    כתבות רלוונטיות:2 תגובות לכתבה ” שרדר מאשים את סאקשווילי”

  1. בפסקה האחרונה אתה מסביר מדוע שרדר אמר מה שהוא אמר, ובעצם מבטל את החשיבות שהייתה יכולה להיות לדבריו בשל היותם לא אובייקטיביים.

  2. אני לא אוהב לצנזר מידע ולכן הכנסתי גם את הפיסקה האחרונה – האמינות של שרדר היא לשיקולך. מכיוון שיש עוד הרבה ראיות לכך שגאורגיה תקפה, דבריו של שרדר רק מהווים חיזוק – וגם אם לטענתך הוא לא אובייקטיבי – אני חושב שזה מידע חיוני לדעת שראש ממשלת גרמניה לשעבר אומר את מה שהוא אומר ועוד בפומבי. אם הוא היה מונע רק מאינטרס אישי הוא לא היה מסתכן ככה בתקשורת ומשקר על נושא כל-כך רגיש.

    בנוסף, קשריו עם רוסיה מחזקים את האמינות שלו לטעמי, אבל זה כבר לשיקולו של הקורא….

השארת תגובה

Google