סין, טיבט והפאנצ’ן לאמה

רגע לפני שהאולימפידה נסגרת הבאנו לכם סרט שמראה חד וחלק מה סין עושה בטיבט:

כפי שניתן לראות בסרט, בינואר 2003 חיילים קומוניסטים סינים כבשו והשליטו טרור בתוך שטחי טיבט. בשנים האחרונות הממשל הסיני הגדיל באופן משמעותי את כמות המעצרים הפוליטיים באזור, יחד עם זאת נשלחו עוד רבים למחנות עבודה. בסרט הבא ניתן לראות הרחבה על האסיר הפוליטי הצעיר ביותר בעולם, הפאנצ’נט לאמה. תפקידו של הפאנצ’נט לאמה הוא לזהות את הגילגול הבא של הדאלי לאמה והא נחשב לדמות השנייה בחשיבותה אחרי הדאלי לאמה עצמו. הסינים לא רק לקחו אותו, עצרו אותו, ועד היום לא משחררים מידע עליו, הם שמו במקומו פאנצ’נט לאמה אחר שהם בחרו. כפי שניתן לראות בסרטון הילד שהסינים בחרו משתף פעולה עם כל הממשל הסיני ולובשי החליפות:

זהו באמת אחד הסיפורים היותר כואבים בכל הנוגע להתערבות הסינית באזור טיבט. ניתן לחתום על עצומה להמען החזרתו של הפאנצ’ן לאמה בקישור הזה.

למרות המעשים הנוראיים שעושה סין באזור טיבט, השפל שאליו הגיעו זכויות האזרחים בתוך סין עצמה, מכירת האיברים של אסירי מחנות עבודה ועוד אין ספור סיפורים מזעזעים של אזרחים סינים חפים מפשע הסובלים מהמשטר הקשה במדינה, ארה”ב והעולם מתעלמים ונותנים לאולימפידה להתקיים כרגיל (מזכיר מאוד את האולימפידה שהתקיימה בגרמניה בזמן השילטון הנאצי).

    כתבות רלוונטיות:השארת תגובה

Google