קונספירציה טובה לא משאירה עקבות

הבאנו לכם עוד כתבה מצויינת של ברכה גולשת. פורסמה ב-06/07/1999:

כריס קונרד, מרצה מבוקש בנושאי חשיש, מסביר איך בונים קנוניה אמיתית

איזה עולם קטן. לפני כשבועיים הזמנתי דרך האינטרנט ספר שנקרא “חיים מנופצים”, שעליו גם כתבתי פעם בטור זה. הספר משרטט דיוקנאות של קורבנות המלחמה בסמים, ועוסק במחיר האנושי שגובה מדיניות הסמים הנהוגה בארה”ב. השבוע הגעתי, לגמרי במקרה, לאתר של בחור בשם כריס קונרד, ורק אז התברר לי שהוא ואשתו, ניקי נוריס, הם הסופרים שעומדים מאחורי הספר שהזמנתי.

קונרד בן ה-46, תושב קליפורניה, נחשב למרצה מבוקש בנושאי קנביס. כמה פעמים בשנה הוא מוצא את עצמו בבית המשפט, כעד מומחה במשפטים הקשורים לגידול ושימוש במריחואנה, והוא אורח של קבע גם בבית המשפט העליון. תחום ההתמחות שלו הוא גידול תעשייתי ורפואי של מריחואנה, והוא גם חבר בהמון ארגונים שנלחמים למען שינוי חוקי הסמים בארצות הברית ובעולם.

כריס קונרדבאתר שלו יש קישורים לכל הארגונים שהוא משתף איתם פעולה, וכמובן, לא מעט מאמרים. אחד המעניינים שבהם דן בשאלה האם החוק האמריקאי נגד גידול מריחואנה תעשייתית הוא תוצאה של קונספירציה. קונרד, בחור יסודי, מתחיל בשאלה הכי בסיסית: “מהי תיאוריה?”. משם הוא ממשיך לשאלות “איך מוכיחים תיאוריה”, ו”מה זו קונספירציה?“.

מעצם הגדרתה, טוען קונרד, קונספירציה טובה ורצינית אינה מותירה אחריה שביל של ניירות שישמשו הוכחה לקיומה. היא נעשית בסתר, ואם היא נחשפת, היא מפסיקה להיות קונספירציה והופכת לסתם מחדל של הממשל. לכן, העובדה שאין ניירות שמוכיחים כי החוק נגד גידול מריחואנה הוא תוצאה של קונספירציה, אינה מעידה על כך שהכל נקי וכשר.

עוד דף מעניין עוסק ביחסם של התנ”ך והברית החדשה לחשיש. לדברי קונרד, לא רק שהחשיש מוזכר בתנ”ך כצמח חיובי, גם האיסור להשתמש בצמח נחזה בברית החדשה (הוא מביא כאן כמה ציטוטים, להוכחת דבריו, אבל ברשתוכם, לא ניכנס לזה כרגע). את ארבעת הספרים שכתב קונרד (שלושה מהם עוסקים בצמח עצמו, והרביעי, כאמור, במלחמה בסמים), אפשר להזמין דרך האתר.

האתר של כריס קונרד

    כתבות רלוונטיות:תגובה אחת לכתבה ” קונספירציה טובה לא משאירה עקבות”

  1. הייתי רוצה לדעת מי האנשים שעומדים מאחורי האתר הזה והאם ישנה קבוצה מאורגנת שנפגשת בצורה סדירה . הדברים שאתה/ם מביא לידיעת הציבור הם מזעזעים וצריך לב חזק כדי לצפות בתוכן.
    אני חושב שזה אתר נהדר ושוב תודה על כל הדברים שאתה/ם מביא כאן.

השארת תגובה

Google