חיילים מתוכנתים

בדו”ח חדש ששוחרר בידי צבא ארה”ב דווח על כוונה עתידית להשתמש בסמים ובטכניקות לשליטת תודעה בכדי לגרום לחיילים לרצות להלחם

בין היתר נחקרו טכניקות עוצמתיות של עינוי הגורמות לשינוי ברשתות הנוירונים במוח. בכל הקשור לאויבים, הדו”ח מציג אפשרות להשתמש במה שנקרא “מוקשים פארמקולוגים” המשחררים כימקלים שיגבילו חיילים של האויב, וטכניקות עינוי הכוללות שימוש בשוקים חשמליים למוח של החשודים בטרור.

הדו”ח נקרא “התהוות במדעי המוח הקוגניטיבים וטכנולוגיות דומות”, ומפורט במגזין “וויירד” , ובכתבה בעיתון ה”גארדיאן”. הועדה שחיברה את הדו”ח נקראת “הסוכנות לביטחון מודיעין” והיא ענף השייך ל”מחלקת הביטחון”. הדו”ח כולל מחקר מדעי בנושאים הקשורים לתודעה והצעות ליישום בפיתוח טכנולוגיות לחימה חדשות הקשורים בממצאים. כיום יש עלייה בכמות האנשים העוזבים את השירות הצבאי וירידה משמעותית בכמות האנשים המתגייסים לצבא, גם בארה”ב וגם כידוע פה בארץ, לכן הרעיון של לוחמי-על שיהיו משופרים טכנולוגית ומתוכנתים לרצות להלחם נראה כמו רעיון מאוד טוב ל”מחלקה לביטחון” (DOD) .

בקטע מהדו”ח המדבר על שליטת תודעה (מומלץ לבדוק את הנושא באתר), כתוב:

“אם אנו יכולים לשנות את מצב המוח, למה לא לשלוט בו? [...] אחד השימושים הפוטנציאלים הוא לגרום לחיילים לרצות להלחם. ולהפך, כיצד נוכל לחבל במוטיבציה של האויב להלחם? [...] כיצד נגרום לאנשים לסמוך עלינו יותר? מה אם נוכל לגרום למוח לסלק פחד או כאב? האם יש דרך לגרום לאויב לצייט לפקודות שלנו?”

אחד המסקנות מתוך הדו”ח הוא ש”ניתן להשתמש בסמים כדי לגרום למחלה, חריגות ואי-סדירות פסיכולוגית” ומציע אפשרות לפתח סורקים המסוגלים לקרוא כוונות או זיכרונות של חיילים (חדירה לפרטיות ברמות הכי מתועבות). עוד כתוב הסורקים יוכלו לעזור לחקור אויבים בשבי, או טרוריסטים. מה שחשוב להדגיש הוא שבעקבות “חוק הפטריוט” שיצא ב-2001 מיד לאחר פיגועי ה-11 בספטמבר בארה”ב, שונתה ההגדרה של המילה טרוריסט מאנשים המתעסקים בטרור בין לאומי, לכל אחד העוסק בטרור ביתי (Domestic Terrorism), ע”פ האגודה האמריקאית לזכויות האזרח הרחבת המושג נתנה אפשרות לאוכפי החוק לתרגל את הכוח שמקנה להם “חוק הפטריוט” כנגד כמעט כל אזרח המפגין או המראה איזושהי התנגדות לממשל, אפילו מפגינים של ‘גרינפיס’ עלולים להחשב עוסקים בטרור, מומלץ לראות בסרט של מייקל מור “פארנהייט 911″ כיצד אנשים רגילים (סבתות שוחרות שלום שאוכלות עוגיות, למשל) אשר מתכנסים למפגשים ביתיים ומחזיקים בעמדות שלא עומדות בקנה אחד עם הממשל, היו נתונים תחת מעקב והטרדות בידי רשויות חוק שפעלו על פי “חוק הפטריוט”. אז כאשר כתוב בדו”ח שהטכנולוגיות החדשות שהצבא מפתח יהיו שמישות כנגד “טרוריסטים” – צריך מאוד להיזהר כיצד הם מגדירים את המונח.

בהתחשב בכך ש”רשימת מעקב הטרוריסטים” כרגע מונה למעלה ממליון שמות ומלאה במידע שגוי ומפוקפק, ושגרסאות ראשוניות יותר של הטכנולוגיה המתקדמת כבר נמצאות בשימוש כנגד נוסעים בשדות התעופה, יש סיבה לחשוש מהמניעים של מחברי הדו”ח.

השימוש כנגד האוכלוסיה עצמה נלקח בחשבון בדו”ח:

“במצבים בהם יהיה חשוב לזכות בליבם ותמיכתם של אוכלוסיות מקומיות, יהיה מועיל לדעת אם הם מבינים את המידע שניתן להם.”

ובהקשר לשימוש כנגד “טרור” ו “מלחמה בפשע”:

“עלול להיות מועיל בשביל לזהות אנשים במעברים (Check-Points) או לאתר מי מפחד או לחוץ…”

כתבנו כבר באתר כיצד מזמן כבר השתמשו בסמים כמו”אל. אס. די.” על חיילים בארה”ב ואנגליה, מומלץ מאוד לראות מה היו תוצאות הניסוי. עוד שווה לראות מאיפה התחיל כל המחקר הזה על שליטת תודעה והמוח, כפי שכתבנו כבר באתר, הדבר התחיל עם הקמתו של הסי.איי.איי לאחר מלחמת העולם השנייה, כאשר 2000 מדענים נאצים הוברחו לארה”ב כדי לעזור בפיתוח הטכנולוגיות הללו בשביל סוכנות הביון המרכזית. עוד כתבנו על השיטות לגיוס סוכנים אשר משתמשות בטכנולוגיות דומות.

אנו מציעים לקוראי הכתבה לא להיות תמימים, ישראל לא פעם חיקתה מהלכים של ארה”ב ומקבלת ממנה מימון רב, ובהתחשב בריבוי חוקים המצמצמים את זכויות הפרט בארץ, ומקור המוסר לנו על כוונת הצבא להתחיל ליישם שיטות “לוחמה פסיכולוגית”, ייתכן מאוד שבקרוב נראה שימוש בטכנולוגיות דומות גם פה לאור העובדה שמספר המשתמטים משירות הולך וגדל.

  כתבות רלוונטיות:3 תגובות לכתבה ” חיילים מתוכנתים”

 1. גרשון בתאריך 27 בSeptember, 2008 בשעה 3:05

  ” ייתכן מאוד שבקרוב נראה שימוש בטכנולוגיות דומות גם פה לאור העובדה שמספר המשתמטים משירות הולך וגדל.”

  כפי שכתבתם בעצמכם.
  נדמה שגם אתם לומדים מאנשי הקונספירציה באמריקה ומגזימים “ייתכן מאוד” שטויות רציניות נקודה השערה
  לא ישראלית כלל.

  הדבר היחידי שניסינו לחקות ומאז הוא “רצח רבין”. שישנם עדיות ברורות ופיסיות על רצח על ידי השב”כ ובטח לא ע”י יגאל עמיר.

  מה שאמת אמת ומה שלא אז לא. אין טעם לשחק ולשער דברים בשביל למשוך ולעורר תשומת לב.

 2. גרשון בתאריך 27 בSeptember, 2008 בשעה 3:08

  שכחתי את העיקר:

  אתר חשוב יצרתם, אתם נראים חבר’ה הגונים, הרבה הצלחה מעשית שתהיה.

 3. [...] הכנו לכם סרט שמאגד בתוכו קטעים נבחרים מההפגנות שהתרחשו בחודש ספטמבר 2008. מתחת לאותו סרטון תוכלו לראות סרט המסביר על תופעת הטייזרים בה השוטרים משתמשים במכות חשמל בשביל לשתק אזרחים (בד”כ חפים מפשע ואשר לא מהווים איום לכוח המופרז בו משתמשים השוטרים).האלימות והאגרסיביות בה מטפלים באזרחים בארה”ב כבר מזמן חצתה את הגבול, למי שמעוניין לראות כיצד ארה”ב התדרדרה למצב הזה שווה לבדוק את הסרט “911:Road to tyrrany” אשר נמצא בעמוד הסרטים באתר. עוד כדאי לבדוק את נושא האח הגדול, וכתבת החיילים המתוכנתים. [...]

השארת תגובה

Google