אנחנו טרוריסטים?!

ב-5 לספטמבר 2006 נאם בוש במלון הילטון קפיטל על “המלחמה הגלובלית בטרור”. בזמן שדיבר, התייחס הנשיא למסמך הנקרא “אסטרטגיה לנצחון במלחמה בטרור” והגדיר אותו כ”גרסה לא מסווגת של האסטרטגיה בה אנו מתמידים מאז ה-11 בספטמבר, אשר לוקחת בחשבון את הטבע המשתנה של האויב הזה”.

המסמך טוען שהטרור יוצא מתוך “תרבויות מחתרת של קונספירציה ומיסאינפורמציה” וש”טרוריסטים מגייסים בצורה אפקטיבית יותר אנשים מתוך אוכלוסיות שהמידע שיש להן על העולם נגוע בשקר ומושחת בידי תאוריות קונספירציה”. הדבר מתהד עם דבריו של ג’ורג’ בוש אשר נאמרו לאחר המתקפות ב-11 בספטמבר, “לא נסבול תאוריות קונספירציה, שקרים זדוניים המנסים להסיט את האשמה הרחק מהטרוריסטים עצמם, הרחק מהאשמים…”. ככל הנראה ממשל ארה”ב מפחד מההתעוררות של האנשים לעובדות הסובבות את ארועי ה-11 בספטמבר, ומשיב בספין המציב את האמת בשורה אחת עם הטרוריסטים.

ניתן לקרוא את הנאום ואת המסמך באתר הרשמי של הבית הלבן. קישור לנאום. קישור למסמך.

הדבר אפילו יותר מפחיד לאור העובדה שכל ההגדרה של טרוריסטים כבר הרבה זמן מתרחבת ונהיית יותר כוללנית, ניתן לראות זאת בדבריו של הנשיא בוש עצמו שרואה תמונת עולם מאוד מאוד פשוטה מצומצמת ומסוכנת:

 

ג’ורג’ בוש: “או שאתם איתנו, או שאתם עם הטרוריסטים”.

    כתבות רלוונטיות:3 תגובות לכתבה ” אנחנו טרוריסטים?!”

  1. השבוע אלכס גונס מותקף ועשרות אתרים פקטיבים שמנסים להפלילו בהסתה לרצח באתריהם הלא חוקים מספר רב של אתרים הופללו ונסגרו בתקיפה זו באתרי ביו טיוב הסרט בו אלכס מצהיר על ההתקפה

  2. [...] כנראה שלאט לאט יותר ברור לנו מה הממשלה חושבת עלינו. בארה”ב כבר הגיעו למצב שמי שמדבר על “תיאוריות” קונספירצי

  3. [...] ומי שיעיז להעלות השערות בפומבי על “תאוריות” קונספירציה עלול להתקל בכוחות יס”מ, אפילו כשלא מדובר בהפגנה כלל וכלל, אנחנו ממש הולכים בעקבות ארה”ב: [...]

השארת תגובה

Google