עונש למתנגדי ה’אח הגדול’

החוק לזיהוי ביומטרי של כל אזרחי ישראל אשר עבר בקריאה ראשונה הוא ללא ספק אחד מהחוקים המפחידים ביותר ומהווה נקודת ציון בדרך של החופש שלנו אל הקבר.

המאגר הביומטרי בדרך כלל כולל טביעת אצבע של כל אזרח, זיהוי פנים, ולעיתים גם זיהוי של רשתית העין. לפי החוק ללא ספק נאלץ לתת את טביעות האצבע ותווי הפנים שלנו. עד היום רק פושעים או אנשים שהסתבכו עם המשטרה היו נותנים טביעות אצבע, כנראה שלאט לאט יותר ברור לנו מה הממשלה חושבת עלינו. בארה”ב כבר הגיעו למצב שמי שמדבר על “תיאוריות” קונספירציה נחשב טרוריסט/פושע, והמצב לא נראה כל כך טוב גם פה בארץ.

בבלוג של אפי פוקס “קודח”, ניתן לקרוא ולראות סרטים המסבירים, ואפילו מדגימים, כמה קל לזייף טביעת אצבע ולהשתמש בה במערכות ביומטריות (גם מתוחכמות) הפועלות כיום. הדבר הרבה יותר חמור מכיוון שכאשר נכנסים למערכת הביומטרית לא ניתן לצאת או לשנות מכיוון שהמערכת מבוססת על איפיוניים פיזיולוגיים אשר לא משתנים אף פעם, והדבר עלול לגרום לסיבוכים שאין לאף אחד אפילו כוח להתחיל לחשוב איך מתמודדים איתם. קטע מתוך הבלוג “קודח”:

נתונים ביומטרים הם חד חד ערכיים (ככה אומרים את זה המגניבים בתעשייה), מה שאומר בפועל שהם בלתי ניתנים לשינוי, לעולם. אם כשגונבים לכם את כרטיס האשראי יש מי שמביא לכם כרטיס חדש עם סיסמא חדש, אם כשגונבים לכם את תעודת הזהות – יש מי שמביא לכם תעודה חדש ומדווח על כך (תיאורטית) לרשויות אכיפת החוק, אם כשגונבים לכם את הרכב יש מי שנותן מספר מזהה חדש לרכב החדש שלכם, אם כשפורצים באמצעות החשבון שלכם לשרתים של החברה יש מי שייתן לכם שם משתמש וסיסמא חדשה- כשזה מגיע למידע ביומטרי, אין איפוס, אין סיסמא חדשה. אין דף חלק יותר. ברגע שהמידע שלכם יצא החוצה, אתם לעולם לא תהיו בטוחים מפני הנוכל שיצטייד בדבק מגע, דבר נייר, מדפסת זולה, ומצלמה דיגיטאלית.

הדבר המדאיג באמת בחוק הוא סעיף 29(א). על פי סעיף זה כל המתנגד להכנס אל תוך המאגר הביומטרי ייקבל עונש מאסר לשנה. תחשבו על זה, שנה שלמה לאנשים שיהיו מוכנים לעמוד על הזכויות שלהם, הדבר בלתי נתפס. ככל הנראה אנשי ההון שילטון מתכוננים לכך שתוכנית ה”אח הגדול” שלהם לבקרה ושליטה על כל האוכלוסייה לא תעבור בכזאת קלות, ולכן הם מכינים את הקרקע לקראת ההתנגדות הלגיטימית לחוק הדרקוני. האנשים בממשלה שמעבירים את החוק המסוכן הזה טוענים שזה יעזור כנגד פושעים,אבל האמת היא… אף אחד כבר לא סומך על האנשים בממשלה, וכמות השחיתויות שם עברה ממזמן את הגבול, אז קודם כל שלא יטיפו לנו, ודבר שני לא נראה שאפשר לסמוך עליהם עם משהו כל כך רגיש כמו מאגר ביומטרי של כל אזרחי המדינה.

הנה הסעיף מתוך החוק:

jailos.JPG

לקריאת החוק המלא.

הנה הפירוט לאותם סעיפים המוצגים למעלה (ניתן ללחוץ על התמונה כדי לצפות בה בגודל מלא):

ident.JPG

בהרחבה לסעיף המטריד 29(א) מוסבר שמי שלא ישתף פעולה יחשב כ”מי שלא הזדהה”, ובמקרים בהם מישהו מהרשיות יבקש זיהוי ביומטרי, אזרח שלא הסכים להיכנס למאגר, ו\או אין לו תעודת זהות כזאת, יועמד לדין. אז גם מאיימים עלינו שנשב בכלא אם לא נסכים להיכנס למאגר הביומטרי ובנוסף לזה כל פעם שירצו מאתנו להזדהות נסתבך עם החוק.

הנה סעיף 4(ג), פה כתוב בברור שעלינו להסכים לקבל את הנאמר בחוק או שפשוט לא יכירו בנו:

4a.JPG

חוץ מהשוטרים יהיו גם חיילים שיוסמכו לדרוש זיהוי ביומטרי. רק תחשבו לקראת מה החוק הזה הולך, בשביל לקבל מושג ראו את קטגוריית האח הגדול, את החוקים שמגבילים את החופש שלנו, והמשטרה שבדרך.

הנה סרטון ובו אלכס ג’ונס נעצר בפעם ראשונה בחייו, על כך שלא הסכים לתת טביעת אצבע לתעודת זהות שלו:

כרגע בימים אלה ממש הציבור נתון ללוחמה פסיכולוגית הנועדה להעביר את החוק ללא כל התנגדות, ולתת לגיטימציה למונח ‘האח הגדול’. תוכנית הריאליטי התמימה כביכול “האח הגדול” כבר עכשיו הביאה למצב בו כמעט ולא ניתן למצוא באינטרנט חומר על מהו האח הגדול אשר ניזון כל כך ממערכות כמו המערכת הביומטרית. אל תהיו תמימים זהו לא צירוף מקרים שהתוכנית הזאת משודרת בדיוק עכשיו כשהממשלה מתכוננת להיכנס בנו חזק בכל הקשור לזכויות הפרט. הפחד היותר גדול הוא שהתוכנית תצליח לתת לגיטימציה לכך שיפקחו עלינו 24 שעות בעזרת מצלמות כפי שעושים בהרבה מקומות בעולם (ראו דוגמת לונדון בכתבה הזאת).

  כתבות רלוונטיות:7 תגובות לכתבה ” עונש למתנגדי ה’אח הגדול’”

 1. החוק הוא רק התחלה בטכנולוגיה של היום הרבה יותר קל יהיה להם פשוט לשים את הציפ ביד ,כדי שיוכלו גם לפקח, למצוא כל אדם בכל מקום. אחרי שכל האזרחים יתויגו ויתרגלו לתת דם פנים עניים אצבע יספרו לכולנו שטכנולוגית הציפ תשנה את הביטחון של כולנו וגם את זה כנראה יצליחו אגב כשיש לך דגימת דם של אדם אתה יכול לרקוח תרופות במיוחד בישבילו לפי הקוד הגנטי שלו[ סתם מחשבה ]מערכות מחשב מתוחכמות יוכלו לחשב תנועות היתנהגות של אזרחים בקניות ומה ולא טכנלוגית הציפ בעולם שלא נשלט על ידי גורמים רצחניים אכזריים אלה היה תורם ביטחון לאנושות אך אין לנו על מי לשמוכ אגב פתח תקןןה לאחרונה היתחדשהבמצלמות אבטחה בכיכר “המייסדים”החדשה 5 מצלמות מהמתוכמות בשוק רק חודשיים ביחד עם האח הגדול אגב לא רשום בשום מקום מי צופה במסכים יש סיכוי ש מעצ אך המצלמות לא מכוונות רק על הכביש

 2. Pandemonium בתאריך 22 בNovember, 2008 בשעה 17:18

  מספיק עם הכתבות והדיונים באינטרנט, הגיע הזמן להעביר את המלחמה לעולם האמיתי. רצוי גם לחתום בעצומה, כמובן אחרי שקוראים את הנאמר. זו הבטיחות של כולנו.
  העצומה: http://www.atzuma.co.il/petition/mahadeva/1

 3. הם רוצים לדעת מתי ואיך אני מאונן ?
  לבריאות.

 4. [...] עונש למתנגדי ה’אח הגדול’ דרג את התוכן:0מומלץלא מומלץהוספת תגובה [...]

 5. יש גם אתר ועם עצומה בנושא –

  עצומה – http://www.atzuma.co.il/petition/mahadeva/1/0/11/

  מרכז לעצירת חוק המאגר הביומטרי – http://no2bio.org/home/

 6. מיכל בתאריך 7 בApril, 2009 בשעה 17:27

  שאלה דחופה!!!!!!!
  לפני כשנתיים הייתי צריכה לתת טביעת אצבע (אחת) כדי שאוכל לקבל קצבת השלמת הכנסה מביטוח לאומי.
  האם זה אבוד?
  אני מפחדת מההשלכות של זה…
  מי שיודע שיענה
  תודה
  וחג חירות שמח

 7. placibo בתאריך 7 בApril, 2009 בשעה 18:08

  נראה לי שאין לך מה להילחץ… חבל על הבריאות…

  רוב הסיכויים שזה לא קשור ואת תתבקשי בסופו של דבר לתת את טביעת האצבע כשכולם יתבקשו. מה יהיה אז, זה כבר שאלה אחרת…

השארת תגובה

Google