אאוגניקה בבית הלבן

התורה האאוגנית, שנתנה להיטלר השראה מדעית ודגלה בעיקור “גורמים לא רצויים”, עושה קאמבק (עם טוויסט) אל לב הבית הלבן

פורסם במדור סמים ב”ברכה גולשת” ב-11/08/05:

כמו צוררים רבים לפניו, גם אדולף היטלר חיפש ומצא תיאוריות “מדעיות” שיצדיקו את התנהגותו הלא מנומסת כלפי מיעוטים. אחד ממקורות ההשראה הגדולים שלו היה התורה האאוגנית, שנתנה בסיס תיאורטי ומעשי לתורת הגזע הנאצית. הכת האאוגנית נוסדה בתחילת המאה ה-20 ודגלה בעקירת גורמים לא רצויים באוכלוסיה מהמאגר הגנטי – בין השאר בעזרת עיקור וסירוס של אותם “גורמים”, כך שיפסיקו להתרבות. אחרי נצחון בעלות הברית על הנאצים הפכה תורה זו למוקצה מחמת מיאוס, אבל היום, מסתבר, היא עושה קאמבק מסיבי היישר ללב הממשל האמריקאי.

אאוגניקה. גזענות במסווה מדעי

יש, כמובן, טוויסט אורווליאני שמאפשר את חזרת ההאאוגניקה לסדר היום. הטוויסט הזה נשען על ההתקדמות של השנים האחרונות במחקר הגנטי, התקדמות שהביאה לטשטוש מוחלט של כללי האתיקה המדעית והרפואית. היום, למשל, משמידים ביעילות עוברים ברחם כדי למנוע הבאת חריגים לעולם, ונראה שלאף אחד חוץ מהדתיים אין בעיה עם זה. את התשובה לשאלה “מהו חריג” אנחנו מעדכנים כל פעם מחדש, לפי האופנות הרווחות: פעם זה יהודים, פעם הומואים, פעם נכים ופעם משתמשים בסמים.

וויליאם דרייפרבמדינת קליפורניה, שבתחילת המאה הקודמת הביעה תמיכה חזקה בתורה האאוגנית, סורסו בשנת 1924 2,200 “גורמים לא רצויים”. באותה תקופה, תושבי המדינה שנתפסו עם מריחואנה שלוש פעמים היו עלולים להיענש בסירוס או עיקור. קליפורניה, חשוב לציין, היתה המדינה האמריקאית הראשונה שחוקקה חוק נגד שימוש במריחואנה (בשנת 1913).

כיום משקיעה ממשלת ארצות הברית כסף רב במחקרים לאיתור נטייה גנטית לשימוש בסמים. אחת המטרות העליונות של מנהלי מדיניות הסמים בבית הלבן מכונה באלגנטיות “עצירת השימוש לפני שהוא מתחיל”. זו, כמובן, עשויה להיות מניעה באמצעות הסברה וחינוך, אך הניסוח טומן בחובו גם זרעים של אאוגניקה. בשנת 2003 השיק הבית הלבן תוכנית בשם NFI (“ניו פרידום אינישיאטיב”), שמקדמת בדיקות נרחבות בבתי ספר לגילוי משתמשים בסמים. כל זה טוב ויפה, עד ששוב נתקלים במכשלת “זהה את החריג”. במסמכים הרשמיים של התוכנית ממליצים להתמקד ב”אוכלוסיות בסיכון גבוה”, המוגדרות בפירוש כ”אינדיאנים, אסקימוסים, שחורים ממוצא אפריקאי, אסיאתים אמריקאים, היספנים“, וגם “עניים, לא מבוטחים או חסרי בית“.

תאמרו שאלה אכן “אוכלוסיות בסיכון גבוה”? ובכן, מתברר שלא: הנתונים מראים שהשימוש בסמים שווה בקרב אוכלוסיות חלשות וחזקות, ו-72 אחוז מהמשתמשים בסמים הם לבנים. גם הטכניקה שבה מתבצעות הבדיקות לגילוי המשתמשים ראויות ליחס חשדני. ה-NFI מעודד עובדי ממשל לשלב את הבדיקות הללו בבדיקות שגרתיות שנערכות בבתי הספר לאיתור בעיות של בריאות הנפש.

לפי המגזין הקנדי “קנביס קאלצ’ר”, למשפחתו של הנשיא בוש יש היסטוריה של תמיכה בתורה האאוגנית וב”הגיינה גזעית“. הסנטור פרסקוט בוש (סבו של הבוש הנוכחי) עבד בשנות ה-30 עם וויליאם דרייפר, תומך נלהב של האאוגנים שיסד באותה תקופה ועדה “לטיפול באסון האוכלוסין” ומימן את “הקונגרס האאוגני הבינלאומי“.

פרסקוט בושכשפרסקוט בוש רץ לנשיאות בשנת 1950, נחשפו קשריו עם הכת האאוגנית והוא הפסיד. בניהם של דרייפר ובוש – וויליאם דרייפר השלישי וג’ורג’ בוש האב – המשיכו לקיים בצוותא את מצוות אבותיהם. דרייפר ניהל את איסוף התרומות במסע הבחירות של בוש האב ב-1980 ונחשב לאחד התומכים הכלכליים הגדולים ביותר של בוש הבן ושל המפלגה הרפובליקנית.

אם כבר הזכרנו כסף, חשוב לציין שאיתור המשתמשים בסמים הוא עסק רווחי ביותר. ביוני 2004 גילה ה”בריטיש מדיקל ג’ורנל” כי חברות תרופות גדולות עזרו לתכנן את פרויקט NFI בתקווה להרוויח ממכירת תרופות פסיכיאטריות למיליוני חולים חדשים, שיתגלו באמצעות התוכנית. מנהלי NFI חולמים לערוך בדיקות לגילוי משתמשים בסמים בכל בית ספר באמריקה, ומאחר שהם כבר הכניסו את אותם משתמשים למגירה אחת עם חולי הנפש, הם גם יוכלו לתת להם את אותן תרופות. איש עוד לא ערך מחקר שהשווה בין נזקי הקנביס לנזקי תרופות פסיכיאטריות, אבל בשנה שעברה דרש מינהל התרופות והמזון מהחברות להדביק על אריזות נוגדי הדיכאון שהן מייצרות תווית שמזהירה כי הן “מגבירות את הסיכון לחשיבה והתנהגות התאבדותית, במיוחד בקרב ילדים ובני נוער”. על קנביס, ככל הידוע לי, עדיין אין תוויות אלה.

קשריו של פרסקוט בוש עם הנאצים
מה זה אאוגניקה?
ג’ורג’ בוש: “כל היהודים הולכים לגיהנום”

    כתבות רלוונטיות:2 תגובות לכתבה ” אאוגניקה בבית הלבן”

  1. [...] רק נזכיר שזאת לא הפעם הראשונה שבעלי כוח והשפעה של עשירים המתעסקים בין היתר בעסקיי הנפט נחשפים כאנשים התומכים בתורה הדרקונית הזאת. [...]

  2. [...] לכל זה, כפי שצוין בכתבה אאוגניקה בבית הלבן, למשפחתו של הנשיא בוש יש היסטוריה של תמיכה בתורה [...]

השארת תגובה

Google