משפחת בוש והנאצים

מסמכים חדשים: כך סייעה משפחת בוש לנאצים

בתחקיר מקיף שערך ה”גרדיאן” הבריטי וממסמכים חדשים שחשף לאחרונה הארכיב הלאומי בארה”ב עולה כי פרסקוט בוש, סבו של נשיא ארה”ב, קשר קשרי מסחר ענפים עם התעשיין הגרמני פריץ טיסן, ואף סיפק לו כר פעילות בארה”ב דרך חברות שניהל. טיסן מימן לאורך שנות ה-30 את אדולף היטלר וליווה אותו עד עלייתו לשלטון. האם בוש סופג מכה נוספת לקראת הבחירות?

שושלת בוש סייעה להיטלר לעלות לשלטון“. כך עולה מתחקיר מקיף, בן עשרה עמודים, שהתפרסם היום (שבת) באתר ה”גרדיאן” הבריטי. הידיעות על קשריה של משפחת בוש עם המשטר הנאצי אינן חדשות, אך התחקיר חושף מסמכים חדשים שמחזקים את החשדות.

העיתון חושף את קשרי המסחר הענפים שהיו למשפחה הנשיאותית בארה”ב עם המשטר הנאצי עוד בימי סבו של הנשיא בוש, הסנאטור פרסקוט בוש, שהיה המנהל ומחזיק המניות של חברות שהרוויחו ממעורבות של משקיעים בגרמניה הנאצית.

ממסמכים שאיתר העיתון בארכיב הלאומי של ארה”ב עולה כי בשנת 1942 הוחרמו נכסיו של פרסקוט בוש בעקבות “מסחר עם האויב”. עוד מתברר שכ-60 שנים לאחר מכן קשרי העסקים של פרסקוט בוש הובילו לתביעה אזרחית נגדו בגרמניה שהגישו שני עובדי כפייה לשעבר במחנה אושוויץ.

עוד עולה ממסמכים שונים כי אחד מהתובעים האמריקנים שעסק בתיקי פשעי המלחמה נגד הנאצים טען שיש להגיש נגד הסנאטור בוש כתב תביעה בגין אישומים של סיוע לאויב. זאת לאחר שהתברר כי קשריו העסקיים עם המשקיעים הנאצים נמשכו גם לאחר שארצות הברית כבר היתה מודעת לפשעי הנאצים, ואף מעורבת באופן פעיל במלחמת העולם.

קשרים לחברה שהעבידה אסירים ממחנות ריכוז

השמועות אודות קשריו של הסנאטור פרסקוט בוש עם הנאצים ליוו את שושלת בוש שנים ארוכות – חלקן היו מרושעות ואכזריות. אולם המסמכים החדשים, שרבים מהם נחשפו לעיון לראשונה רק בשנה החולפת, מצליחים לאמת באופן חלקי את השמועות ויוצרים סכנה חדשה לבוש ג’וניור, המבקש להיבחר מחדש לנשיאות ארה”ב בחודש נובמבר.

אין במסמכים כל עדות כי הסנאטור בוש הזדהה עם האג’נדה הנאצית ועם מטרותיו של אדולף היטלר. המסמכים חושפים רק כי החברה בה עבד, “בראון בראד’רס הארימן”, שימשה כבסיס אמריקני לתעשיין הגרמני פריץ טיסן, מגדולי התעשיינים הגרמנים באותה התקופה. טיסן עצמו סייע לממן את היטלר ומטרותיו בשנות ה-30.

במסמך אחר מגלה ה”גרדיאן” כי בוש היה המנהל של “תאגיד הבנקאות המאוחדת” שבסיסו בניו-יורק. התאגיד ייצג את טיסן ואת האינטרסים שלו בארה”ב גם אחרי שארה”ב החלה בפועל להשתתף במלחמה.

מטרידים אף יותר הם מסמכים שנתגלו הקושרים את בוש לחברת הברזל CSSC שבסיסה בגבול גרמניה-פולין. במהלך המלחמה העבידה החברה אסירים ממחנות הריכוז השונים.

הליגה נגד השמצה בארה”ב התייצבה בעבר דווקא לצד משפחת בוש במלחמה על שמה הטוב. בהודעה שפירסמה בשנה שעברה לנוכח גל שמועות גובר נמסר כי “השמועות אודות הקשרים לכאורה של פרסקוט בוש המנוח עם המשטר הנאצי הן בלתי נתפסות ונובעות ממניעים פוליטים. פרסקוט בוש לא היה נאצי, ולא אהד את הרעיונות הנאצים”.

- מתוך כתבה שפורסמה ב-Ynet

הנה ראיון עם העיתונאי ג’ון ביוקנן, שחקר בארכיון הלאומי של ארה”ב את המסמכים האחרונים שהותרו לפרסום:

מתוך עיתון ה”The Zanesville Signal” באוהיו

31 ביולי, 1941

כתבה מ-1941 על פרסקוט בוש והנאצים

בנוסף לכל זה, כפי שצוין בכתבה אאוגניקה בבית הלבן, למשפחתו של הנשיא בוש יש היסטוריה של תמיכה בתורה האאוגנית וב”הגיינה גזעית“. הסנטור פרסקוט בוש (סבו של הבוש הנוכחי) עבד בשנות ה-30 עם וויליאם דרייפר, תומך נלהב של האאוגנים שיסד באותה תקופה ועדה “לטיפול באסון האוכלוסין” ומימן את “הקונגרס האאוגני הבינלאומי“.

כשפרסקוט בוש רץ לנשיאות בשנת 1950, נחשפו קשריו עם הכת האאוגנית והוא הפסיד. בניהם של דרייפר ובוש – וויליאם דרייפר השלישי וג’ורג’ בוש האב – המשיכו לקיים בצוותא את מצוות אבותיהם. דרייפר ניהל את איסוף התרומות במסע הבחירות של בוש האב ב-1980 ונחשב לאחד התומכים הכלכליים הגדולים ביותר של בוש הבן ושל המפלגה הרפובליקנית.

ראו גם:

אאוגניקה בבית הלבן
תורת האאוגניקה
פליטת הפה האנטישמית של ג’ורג’ בוש
אחוות הגולגלות והעצמות

משפחת בוש
בוהמיאן גרוב

    כתבות רלוונטיות:6 תגובות לכתבה ” משפחת בוש והנאצים”

  1. [...] יש היסטוריה של תמיכה בתורה האאוגנית וב”הגיינה גזעית”. הסנטור פרסקוט בוש (סבו של הבוש הנוכחי) עבד בשנות ה-30 עם וויליאם דרייפר, [...]

  2. [...] האינדיאני “ג’רונימו” בידי אנשים מהאחווה וביניהם פרסקוט בוש, סבא של ג’ורג’ בוש הנשיא. בסוף העמוד תוכלו לצפות בקטע [...]

  3. [...] של ג’ורג’ בוש מימן את המפלגה הנאצית גם בתקופה שארה”ב יצאה נגדם למלחמה, יתרה מזאת עזר לארגן [...]

  4. [...] עוד כתבנו על דאלס באתר בנושא שליטת תודעה ופרוייקט מ.ק. אולטרה (MK-Ultra), ניתן לראות מסמכים של תוכניות שהוא אישר במסגרת הפרוייקט הקשורות לשטיפת מוח והיפנוזה. כבר עכשיו צריך להבין שאם אלן דאלס התחיל את כל שיתוף הפעולה הזה בין ה-CIA לתקשורת, המניעים שלו הם ככל הנראה לגרום לפרופגנדה, לשלוט על התודעה של האנשים דרך כמה שיותר ערוצי תקשורת. אלן דאלס אחרי הכל הוא אחד האחראיים לשיתוף הפעולה של הסי.אי.איי עם הנאצים ומימון מחקרי שטיפת המוח שלהם. כאשר אלן דאלס פוטר מתפקידו כראש ה-CIA בידי הנשיא קנדי הוא מונה מיד ליושב ראש הועדה שחקרה את הרצח של אותו הנשיא, גם על כך ניתן לקרוא בהרחבה באתר. וכמובן כפי שניתן לראות שוב נתקלנו בג’ורג’ בוש האב, הפעם כשהוא מנסה לטייח את כל הסיפור. גם לו יש היסטוריה עם הנאצים אגב. [...]

  5. [...] לזכור שדברים כאלה קרו כבר לאורך ההיסטוריה, ושמשפחת בוש עזרה לממן את הנאצים. « קשר של שתיקה כתבות רלוונטיות: “מבצע [...]

  6. [...] [...]

השארת תגובה

Google