החזירו את הגולגולת של ג’רונימו!

קהילת ה”אפאצ’י” האינדיאנית בארה”ב דורשת מהקונגרס לחקור את אחוות “הגולגלות והעצמות” באוניברסיטת ייל, ולהחזיר את גולגלתו של הלוחם האגדי ג’רונימו אליהם לקבורה מחדש.

ב-1918 פרסקוט בוש, הסבא של נשיא ארה”ב, יחד עם כמה מחבריו לאחווה בזזו את קברו של ג’רנימו, הורידו ולקחו את הראש שלו, יחד עם “רסן”, תכשיט יקר שנקבר עמו. בעזרת חומצה הם הסירו את כל העור, הבשר והשיער מהגולגולת וחזרו לאחווה הסודית שלהם עם ה”אוצרות”.

הגולגולת של ג

לפני מספר שנים הודלפו בצורה אנונימית כמה מסמכים ותמונות הנוגעים לאחוות ה”גולגלות והעצמות” ע”י אחד מחברי האחווה. אחד מהמסמכים מתאר את עלילותיו של פרסקוט בוש וגניבת הגולגולת, ובתמונה אחת אפשר לראות את הגולגולת והרסן שנגנבו, כשלידם תמונה של ג’רנימו. למרות שחברי ה”גולגלות והעצמות” מסרבים להכיר בעצם קיומה של האחווה, מקורות נוספים אישרו לאחר הפרסום הנ”ל כי אכן הגולגולת נמצאת באחזקת המועדון, וכי היא נחשבת לקמיע של האחווה.

בשנת 2000, נציגים מהאחווה, כולל ג’ונתן בוש (אח של הנשיא ג’ורג’ בוש) נפגשו עם מנהיגי האפאצ’י בניו-יורק והעבירו לידיהם גולגולת שלטענתם היא הגולגולת של ג’רונימו. אך ברור היה כי זו איננה הגולגולת מהצילום, וכשהאפאצ’י חשפו זאת, האחווה שינתה את גירסתה וטענה שהיא בכלל מסרה להם גולגולת של ילד אינדיאני, ואיימה בתביעה שיחזירו את המסמכים והתמונות לידיה.

עד היום, הגולגולת של הגיבור האפאצ’י לא הוחזרה לבעליה.

העצומה של בני האפאצ’י
מהי אחוות הגולגלות והעצמות?
כתבה ב-MSNBC על המסמך שפורסם
המסמך המקורי מ-1918, באתר העיתון של אוניברסיטת ייל

    כתבות רלוונטיות:תגובה אחת לכתבה ” החזירו את הגולגולת של ג’רונימו!”

  1. [...] והעצמות” שמשפחת בוש חברה בו. עוד דווחנו כבר באתר על גניבת גולגולתו של הלוחם האגדי משבט האפאצ’י האינדיאני “ג’רונימו” בידי [...]

השארת תגובה

Google