“המועצה ליחסי חוץ” נפגשה עם אחמדינג’אד

לקוח מהאתר של עיתון “הארץ”:

 ”המועצה ליחסי חוץ” נפגשה עם אחמדינג’אד, והקהילה היהודית זועמת
מאת דייויד א. סנגר

ניו יורק טיימס

ואשינגטון. שגריר ישראל בארה”ב, דני איילון, שלח בסוף השבוע מכתב חריף ל”מועצה ליחסי חוץ” – גוף יוקרתי הממומן מתרומות וחבריו נפגשים עם אישים בינלאומיים שמגיעים לארה”ב – והאשים אותה ב”טעות נוראה”, לאחר שהזמינה את נשיא איראן מחמוד אחמדינג’אד לפגישה עם חבריה.

“אחדים מאלה שנסערו מהחלטת ‘המועצה’ הישוו אותה להזמנה לפגוש את היטלר בשנות ה-30″, כתב איילון ליו”ר המועצה, ריצ’ארד האס. “למעשה, הפגישה עם אחמדינג’אד גרועה יותר. בשנות ה-30 היטלר לא קרא בצורה גלויה לרצח עם”.

אחמדינג’אד נפגש ביום רביעי שעבר במשך קרוב לשעתיים עם כ-20 מחברי המועצה, בהם עיתונאים. ראשי ארגונים יהודיים רבים סירבו להשתתף בפגישה, והמועצה שינתה את הגדרתה מארוחה חגיגית לפגישה רגילה לאחר שמנהיגים היהודים אמרו שההזמנה לסעוד עם אחמדינג’אד פוגעת בהם באופן מיוחד.
מחמוד אחמדינג
האס אמר שההחלטה להזמין את אחמדינג’אד היתה קשה, אך טען שכיוון “שקיים דיאלוג מועט כל כך עם איראן”, חשוב שהמנהיג האיראני יבין את תגובות חברי הקהילה שקובעת את מדיניות החוץ האמריקאית. “שעתיים של דיונים לא נותנות לו הכשר”, אמר האס לאחר הפגישה. “הן משקפות את העובדה שהוא נשיא, ושבפני מדינותינו ניצבות בעיות רבות שעליהן יש לשוחח”.

בין המבקרים הבולטים של הפגישה היה הסופר ניצול השואה, אלי ויזל, שהוא אחד מחברי המועצה. ביום שישי הציע ויזל ליזום התפטרות כללית של כל החברים היהודים מהמועצה. ואולם, לדבריו, אחדים מהם התנגדו להצעתו.

בראיון טלפוני אמר ויזל שתרבות היא “קביעת גבולות”, ושאחמדינג’אד חצה את כל הגבולות האלה בקריאתו “למחוק את ישראל מהמפה” ובהכחשת השואה.

    כתבות רלוונטיות:3 תגובות לכתבה ” “המועצה ליחסי חוץ” נפגשה עם אחמדינג’אד”

  1. [...] הפרימדיה, ובאמת בנוסף לתגלית המרעישה של ה-CNN, לא מזמן נפגש נשיא איראן, אחמדינג’אד, עם המועצה ליחסי חוץ. הדבר דומה למתיחות בין רוסיה לבין ארה”ב בגיאורגיה, שם [...]

  2. [...] רוקפלר מהמועצה ליחסי חוץ נפגש עם סדאם, ולא מזמן גם אחמדינאג’ד נפגש עם אותה המועצה (מעניין לאן כל זה הולך). הנה הסרטון בו רוקפלר מודה שנפגש [...]

  3. [...] קינג ואחמדינג’אד, שנפגש עם המועצה ליחסי חוץ ואשר נחשף כי ארה”ב מממנת את פרוייקט הגרעין [...]

השארת תגובה

Google