מה באמת קרה לשאה של איראן

רגע לפניי שנכנסים למלחמת עולם שלישית כלל עולמית, רצוי להסתכל אחורה ולראות כיצד נכנסנו לבוץ האיראני.  כתבנו רבות באתר על השפעת הארכיטקטים של האליטות וארגוני הביון בהינדוס האיסלאם הקיצוני והשימוש בו ככלי שחמט גלובאלי, בכתבה זאת נתמקד באיראן, ושלא יהיה ספק, איראן היא מדינה אשר בראשה עומד מנהיג פאשיסטי בדיוק כמו כל שאר אנשי הסדר העולמי החדש.

ראו כתבה שפרסמנו בימים האחורנים (חשוב מאוד לקרוא שלא תגידו שלא ידעתם!!)

הקטע הבא נלקח מתוך:

– William Engdahl, A Century of War:  Anglo-American Oil Politics and the New World Order, © 1992, 2004.  Pluto Press Ltd. Pages 171-174.

בנובמבר 1978, הנשיא קרטר מינה את ג ‘ורג’ בול מקבוצת בילדרברג בראש כוח משימה מיוחד על איראן של הבית הלבן תחת המועצה לביטחון לאומי של זביגיניו ברז’ינסקי. בול המליץ שוושינגטון תוריד תמיכתה מהשאה של איראן ותתמוך באופוזיציה האסלאמית הפונדמנטלית של אייטולה חומייני. רוברט בואי היה אחד הקצינים ב-CIA, שהוביל את ההפיכה נגד האיש שפעולות חשאיות שלהם העלו לשלטון 25 שנים קודם.

התוכנית שלהם היתה מבוססת על מחקר מפורט על התופעה של הפונדמנטליזם האיסלאמי, כפי שהוצגו על ידי מומחה בריטי, ד”ר ברנרד לואיס, אז בהקצאה באוניברסיטת פרינסטון בארצות הברית. תוכניתו של לואיס, אשר הוצג בכנס בילדרברג במאי 1979 באוסטריה, תמכה בתנועת הkhomeini1.jpgאחים מוסלמים הקיצוניים מאחורי חומייני, בכדי לקדם בולקניזציה של המזרח הקרוב המוסלמי כולו לאורך קווים שבטים ודתים. לואיס טען כי המערב צריך לעודד קבוצות אוטונומיות כמו הכורדים, הארמנים, המארונים בלבנון, הקופטים, האתיופים, הטורקים אזרבייג ‘ן, וכן הלאה. הכאוס יתפשט במה שהוא כינה” קשת של משבר”, אשר יעבור גם לאזורים המוסלמים של ברית המועצות.

ההפיכה כנגד השאה, כמו זה נגד מוסדק בשנת 1953, הופעלה על ידי המודיעין הבריטי והאמריקאי.*

במהלך 1978, משא ומתן היה בדרך הסכם בן 25 שנה  בין הממשלה של השאה וחברת הנפט הבריטית לחידוש שאיבת נפט. באוקטובר 1978, השיחות התמוטטו עקב ההצעה הבריטית שדרשה זכויות בלעדיות על תפוקת הנפט העתידיות של איראן, בעוד היא מסרבת להבטיח את רכישת הנפט. עם תלותם בשליטה בריטית לייצא נפט כנראה שהגיעה לסופה, איראן הגיע לסף עצמאות במדיניות מכירות הנפט שלה בפעם הראשונה מאז 1953, עם קונים פוטנציאליים ולהוטים בגרמניה, צרפת, יפן ומקומות אחרים.

לונדון סחטה והפעילה לחץ כלכלי עצום על משטרו של השאה על ידי סירובה לקנות את תפוקת הנפט האיראני, ולקיחה של רק 3 מיליון חביות ביום בעוד שהמינימום המוסכם היה ל 5 מיליון חביות ליום. זה הטיל לחץ הכנסות דרמטי על איראן, אשר סיפק את הפתיל שהלהיב את נחת הדת נגד השאה ושהוסט על ידי תעמולנים מאומנים בידי המודיעין הבריטי והאמריקאי. בנוסף, שביתות בקרב עובדי הנפט בשלב כה קריטי הכה בתפוקת הנפט האיראני. ככל שהצרות הכלכליות של איראן גדלו, יועצי “אבטחה” האמריקני למשטרה החשאית של השאה שאוואק יישמו מדיניות של דיכוי מתמיד ויותר אכזרי, באופן מחושב כדי למקסם את הסלידה העממית לשאה. במקביל, ממשל קרטר בציניות החל במחאה של הפרות ‘זכויות האדם’  תחת השאה.

חברת הנפט הבריטי החלה לארגן בריחת הון אל מחוץ לאיראן, דרך ההשפעה החזקה באיראן על הקהילה הפיננסית והבנקאית. ערוץ השידורים של ה-BBC בשפה הפרסית, עם עשרות ‘הכתבים’ דוברי הפרסית נשלחו לתוך הכפרים אפילו הנידחים ביותר, להאדיר את ההיסטריה נגד השאה. ה-BBC נתן לאייטולה חומייני פלטפורמה תעמולה מלאה בתוך איראן במהלך הזמן הזה. ה-BBC, ארגון השידור בבעלות ממשלת בריטניה סירב לתת לממשלת השאה הזדמנות שווה לענות. פניות חוזרות ונשנות של השאה ל-BBC לא הניבו שום תוצאה. המודיעין האנגלו – האמריקאי היה מחויב להפיל את השאה. השאה נמלט בינואר, ובפברואר 1979, חומייני הוטס אל תוך טהראן והכריז על הקמתה של מדינה תיאוקרטית שתחליף את ממשלת השאה.

מהרהר על נפילתו חודשים מאוחר יותר, וזמן קצר לפני מותו, השאה ציין מן הגלות:

“לא ידעתי את זה אז – אולי לא רציתי לדעת – אבל זה ברור לי עכשיו כי האמריקאים רצו אותי בחוץ. ברור זה מה ששוחרי זכויות האדם של מחלקת המדינה רצו … מה היה לי לעשות עם ההחלטה הפתאומית של האדמיניסטרציה לקרוא לתת מזכיר המדינה לשעבר גורג בול לבית הלבן כיועץ על איראן? … בול היה בין אלה האמריקאים שרצו לנטוש אותי ובסופו של דבר את המדינה שלי “

עם נפילת השאה ועלייתו לשלטון של חסידי חומייני הקנאים באיראן – המשטר החדש של חומייני הודיע על ביטול התוכנית לבניית הכור הגרעיני בידי צרפת וגרמניה

יצוא הנפט של איראן לעולם נחתך בפתאומיות, כ3 מיליון ליום חביות. מסקרן, שהייצור בערב הסעודית בימים הקריטיים אלו בינואר 1979 נחתך גם כ 2 מיליון חביות ליום. כדי להוסיף את הלחצים על אספקת הנפט בעולם, BP הכריז על בטול חוזים עבור אספקת הנפט. המחירים בשוק רוטרדם, המושפע בכבדות מחברות הנפט הבריטיות וההולנדיות נסק בתחילת 1979 כתוצאה מכך. הלם הנפט השני של שנות ה 70 הגיע לדרך.

האינדיקציות הן כי מתכנני ההפיכה בפועל של חומייני האיראני בלונדון ובתוך הדרגים הבכירים של הממסד הליברלי בארה”ב החליטו להשאיר את הנשיא קרטר בור בנושא המדיניות ומטרותיה הסופית. המשבר האנרגיה שהיכה בארצות הברית היה הגורם העיקרי שהביא לקרטר תבוסה כעבור שנה.

מעולם לא היה מחסור אמיתי באספקת הנפט בעולם. קיימים בערב הסעודית וכווית כושר ייצור שיכול בכל עת לפגוש את 5-6 מיליון חביות ביום, כפי שחקירה של הקונגרס האמריקני אישרה. טורי הבנזין ארוכים על פני אמריקה תרמו לתחושה הכללית של פאניקה, ומזכיר האנרגיה של קרטר מנהל ה-CIA לשעבר, ג ‘יימס ר’ שלזינגר, לא עזר להרגיע את העניינים כשאמר לקונגרס ואמצעי התקשורת בפברואר 1979 כי גרעון הנפט האיראני היה “פרוספקטיבית יותר רציני”  מאשר האמברגו על הנפט הערבי ב -1973.

מדיניות החוץ הטרילטרלית של ממשל קרטר הבטיח כי כל ניסיון אירופי מגרמניה וצרפת בכדי לפתח שיתוף פעולה, במסחר, יחסים כלכליים, ודיפלומטיים עם השכן הסובייטי שלהם תחת המטריה של דטאנט והסכמי האנרגיה שונים האירופית, נזרקו לתוך בלגן. היועץ לביטחון של קרטר, זביגניו ברז’ינסקי, ומזכיר המדינה, סיירוס ואנס, יישמו את המדיניות “קשת של המשבר” שלהם, להפיץ את חוסר היציבות של המהפכה האיראנית סביב ברית המועצות.

* בנוסף לנפט יתר הסיבות  להפלת את השאה היו גם העובדות שהוא החל להיות יותר עצמאי והחל להשקיע בקידמה של איראן אם זה בתשתית או בחינוך.

עד פה מתוך ספרו של וויליאם.

רק נוסיף שברז’ינסקי, ג’ורג’ בול  וברנרד לואיס המככבים בכתבה הם חברים במועצה ליחסי חוץ של ארה”ב (CFR). אחמדינג’אד ניפגש עם אותה מועצה ב2008 כפי שדיווחנו באותה תקופה.  חשוב לבדוק מי היא קבוצת בילדרברג המוזכרת למעלה.

ברזינסקי כמובן אחראי להקמת המוג’האדין באפגניסטן שהפכו לאל קעידה, ואפילו התגאה בכך. קראו על כך בכתבה “אוסמא בן לאדן נכס של הסי איי איי”.

whitechanel.jpg

ועכשיו לסרטון המציג דיווח חדשותי באותה תקופה אשר מצביע על אותה אג’נדה חשאית של ממשל קרטר נגד מוחמד רזא שאה פהלווי.

 

 

עוד ציטוט של השאה המתייחס לחומאני וארגוני הביון המערביים ניתן למצוא בספר הבא:

The hidden hand: Middle East fears of conspiracy

 

(חבר במועצה ליחסי חוץ) By Daniel Pipes

עמודים 79-80

“If you lift up Khomeini’s beard, you will find MADE IN ENGLAND written under his chin.”

“אם תרימו את זקנו של חומייני, תמצאו את הכיתוב ‘מיוצר באנגליה’ על הסנטר”

מעניין לדעת שעיתון הFORBES פרסם כתבה בMelik Kaylan  10.09.09, שם מציגים עדויות המצביעות על האפשרות כי שורשיו המשפחתיים של החומייני האירני הם בריטיים, למען האמת הם מציגים עדויות לכך שיכול מאוד להיות כי אביו הוא בריטי בשם ריצ’ארד ויליאם ריצ’ארדסון. ושווה לכם להציץ בכתבה ולראות מה כתוב על שורשיו האפשריים של מחמוד אחמדינג’אד.

הכתב הפרסי של הBBC חוסיין שאהידי סיפר על אודות ה”אמונה המושרשת-רווחת” בקרב האיראנים כי “הבריטים נמצאים מאחורי כל מהלך באיראן”, ובאופן ספציפי שהרדיו של הBBC “ידוע כ, או מואשם בהפלת” המשטרים של שני המלכים הפהלווים, מוחמד רזא שאה ובנו מוחמד רזא פהלווי אשר נפל בעקבות המהפכה האיראנית של 1978-9. [מקור: Injaa landan ast* BBC Persian Service 60 years on By Hossein Shahidi September 24, 2001 The Iranian]

מה שמעניין הוא שבאמת ארגוני הביון הבריטים והאמריקאים הם אלה שגם אחריאם להפלתו של הנשיא מוחמד מוסאדק באיראן של שנות ה50, והעלתו של השאה באותה תקופה בגלל אינטרסים של חברות הנפט, תרגמנו על כך אפילו סרט שלם לעיברית המומלץ מאוד בשם “הממשלה הסודית”. והדברים ממשיכים כהרגלם, הנה סרטון של הנרי קיסינג’ר (חבר במועצה ליחסי חוץ) מתקופת נסיון ההפיכה שהיה לפני כשנה ושם הוא אומר במפורש שאם ההפיכה תכשל יהיה צורך להביא לשינוי משטר מחוץ לגבולותיה:

הנה תמונה מעניינת לקוראים המיודעים באתר של מי שרץ נגד אחמדינג’אד בבחירות מוסאווי:

teh030_wa.jpg

מחמוד אחמדינג’אד :

ahmadinejad1.jpg

ahmadinejad_king_masonicsha.jpg

bushiran.jpg

כתבות חשובות בנושא:

חשוב לקרוא “למה הסיכסוך במזרח התיכון ממשיך להתקיים” .

ארה”ב עוזרת לממן את הגרעין איראני דרך רוסיה (מתורגם לעיברית!).

פרשת איראן קונטרס (חובה לקרוא). עסקי נשק עם איראן-ישראל-ארה”ב.

כיצד ארה”ב מימנה את שניי הצדדים במלחמת איראן עיראק.

נושא איראן באתר.

וכמובן מומלץ לקרוא על הארכיטקטים של הג’יהאד ומסדרי המזרח התיכון.

ולסיום כרגיל שמרנו לכם את הקטע החביב ביותר לסוף:

חיים יבין בסרט תיעודי על העולם לאחר הפצצה אטומית, האמת היא שהסרט לא מעניין, מה שכן זה בדקה  3:00. שימו לב כיצד מופיע פתאום הסמל הבא.

eye.JPG

  כתבות רלוונטיות:13 תגובות לכתבה ” מה באמת קרה לשאה של איראן”

 1. אלדד בתאריך 11 בJune, 2010 בשעה 8:15

  אני מנסה להבין את ההגיון.
  אתה(בינתיים רק לויד מדבר אז אני לא יודע מי זה ה”אנחנו” המיסתורי הזה) אומר בניגוד לאלכס ג’ונס
  שאחמדיניג’אד משתף פעולה עם הסדר העולמי החדש.
  למה אתה לא מעביר את המידע לאלקס ג’ונס?

 2. לא בטוח, כלומר נראה לי שהוא גוש אחר שחותר לסדר המשתף פעולה עם סין ורוסיה, יש עוד לבדוק את זה.
  אני לא חבר של אלכס, ונראה לי שהא מכיר את המידע למעלה. הכתבה מעלה בגדול שאלות יותר משהיא מספקת תשובות. אבל שאלות חשובות.

  חוץ מזה אני לא ממש מצוות האתר, אני פשוט מתנדב לעזור להם…

 3. [...] קונספיל "לו יכולתי להיוולד מחדש, הייתי רוצה לחזור לכדור הארץ כוירוס קטלני כדי לצמצם את אוכלוסיית העולם." – הנסיך פיליפ.עוד ציטוטים  « מה באמת קרה לשאה של איראן [...]

 4. אידיוט שימושי בתאריך 11 בJune, 2010 בשעה 14:03

  אלכס גונס מזכיר שהמהפכה האיראנית הונדסה על ידי MI6 והCIA (גם הDGSE) ושחומני שירת אותם.(אותו דבר ההנהגה הציונית)

  הוא גם אומר שמחמוד אחמדינג’אד נראה מאוד חשוד -

 5. רוזה בתאריך 14 בJune, 2010 בשעה 21:12

  אני לא מבינה – זה הסמל של התכנית מבט שני…הוא הופיע בכל התכניות, בלי קשר לנושא הכתבה. מה הבעיה איתו?

 6. אני מבין שאת חדשה באתר, וזה משמח שאת מתעניינת.
  הסמל הופך פתאום לעין, ומזכיר יותר מידי את הדבר הבא

  http://www.youtube.com/user/ru32cit#p/u/6/vsfv7GWn6L0

  מקווה שהסרט הזה “יפקח לך את העיניים” :)

 7. אלדד בתאריך 15 בJune, 2010 בשעה 19:44

  יופי של סרטון עם העיניים.
  איך נזכרתי בשיעורי תנ”ך.
  זה הקטע האהוב עלי תמיד היה שהורסים את המקדשים של בעל והאלילים וחוזרים לאלוהים.

  עם כל זאת קשה לי להאמין שהעין המסתכלת עליך של מבט שני קשורה לדברים מסתוריים.

 8. לך תדע…
  אני לא אתפלא, ממש לא

 9. אידיוט שימושי בתאריך 16 בJune, 2010 בשעה 2:29

  לי אין ספק שזה קשור!

  הם אוהבים למרוח לנו את זה בפרצוף

 10. [...] מעניין לראות שהאי יציבות הזאת עלולה להביא למשטרים שדווקא ידכאו את זכויות האזרח אפילו יותר מכפי שהוא כיום. וזה לא חדש. צריך לזכור שבזמנו גם קרטר בזמנו שהיה בובה של ברזינסקי פעל בצורה דומה למשל במהפכה של איראן 1979. ראו כתבה מורחבת שלנו בנושא: [...]

 11. [...] ולהעלות את החומייני היה לא אחר מאשר הנשיא ג'ימי קרטר. (כתבה מורחבת על מעורבות הBBC, קרטר וארגוני הביון המערביים…במהפכה). מה שמעניין הוא שקרטר חבר במועדון האקסקלוסיבי [...]

 12. [...] אובמה היווה לחץ מלמעלה כאשר השתמש בכל התכסיסים שקרטר עשה לשאה של איראן בזמן מהפכת 79 שגרמו לו לרדת ולברוח מהשלטון (אין להתפלא, [...]

 13. [...] התעשייתי.( ראו כתבה שלנו בנושא זה בדיוק! המון ראיות). כמו כן קרטר שעזר להוריד את השאה ולהעלות את האייתולות חבר במועדון [...]

השארת תגובה

Google