התעמולה מאחורי אווטר

במבט ראשוני, המסר התעמולתי הראשון שצועק החוצה מתוך הסרט הוא זה של הדת העולמית החדשה. מעבר לדמות האווטר והמושיע העולמי בסרט המהווה סממן מובהק לאותה דת עולמית, ניתן לראות את רעיון הפנתאיזם במלוא הדרו וסגידת כדוה”א ,פולחן גאיה, בצורה ויזואלית יפהפיה. 

כפי שנאמר כבר מפי סגן מזכ”ל האו”ם לשעבר ומי שבנה את תשתית הקנין הרוחני והחינוכי של האו”ם, רוברט מיולר, “אתה מכיר ואוהב את ביתך נכון? ובכן, עלייך גם לאהוב את ביתך הכוכבי/פלנטרי”. יכול להיות, אומר מיולר “זאת תהיה האידיאולוגיה הרוחנית החדשה שתגבש את הגזע האנושי…עלינו לבסס מחדש את האיחוד של הכוכב והבריות שלנו יחד עם….האלוהות”.[The New Genesis: Shaping a global spirituality by robert muller p.37]. אותה דת תביא איתה עוד יוזמות ורעיונות כמו אג’נדה21, ויישום עשרת הדיברות הכתובות על הג’ורג’יה גיידסטון. במקרה זה, הסטטוס של כדוה”א יעלה על כל דבר אחר בחשיבותו כולל בני אדם, והדבר יתן לגיטימציה חוקית ומוסרית להפטר מכמות גדולה של האוכלוסיה. דבר כזה קורה רק כאשר כדוה”א הופך להיות פולחן אלוהי כמו בפאנתאיזם, ואלו בדיוק חלק מהאמונות שהנחו את המסטריות העתיקות אשר הסדר העולמי מקווה להחזיר לעולם בעזרת ההיררכיה של מי שהם מכנים האווטאר של הסינטזה.

הקטע על אג’נדה21 מתחיל לאחר חצי דקה, תראו ותבדקו:

 

newworldorder.jpg

גם לפי מסמכי האו”ם כמו אלו של הכס הקדוש, רכוש פרטי מאבד את מעמדו.

אין ספק שג’יימס קמרון הבמאי הוא האיש הטוב ביותר לעשות את הסרט הזה. למרות העובדה שהתחממות גלובאלית היא תרמית, קמרון יוצא בפומבי כנגד אנשים אותם הוא מגדיר כ”מכחישי התחממות גלובאלית” כאילו היו מכחישי שואה.

 אנו מציגים בפנייכם כתבה טובה מאוד שנתקלנו בה אשר אמתנו ותרגמנו עבורכם בנושא התעמולה של הסרט אווטר, המציגה את כל הרבדים של התעמולה.

avatar.jpg

Veritas News Service Exclusive

Contributed by The Ghost

קודם כל, זהו סרט מדהים. מעל ל15 שנים של עשייה ובעלויות הפקה של יותר מרבע ביליון דולר, אווטר חולל מהפכה בקולנוע המודרני ועבר את טיטאניק והפך לסרט בעל ההכנסות הגבוהות ביותר בכל הזמנים. כהפקה תיאטרלית זוהי חוויה מהממת ומרהיבה של החושים. בקיצור, מבחינה אסתטית זוהי יצירת מופת. ובכל זאת, מכל בחינה אחרת הוא במהותו בדיוק ההיפך. מבחינה פילוסופית ופוליטית, אווטר הוא אנטי אינדיבידואל, אנטי קפיטליסט, אנטי צבא ובעיקר זיבול נאור אנטי אמריקאי.
   ג’יימס קמרון, שכתב וביים את הסרט, הודה בגלוי על הנטיות סביבתיות הכלולות בתוכו. שדיבר בתכנית של אנ.בי.סי, קמרון הסכים עם המארח שהעלילה מתמקדת על איך “תאבת בצע” ו”אימפריאליזם” “נוטים להרוס את הסביבה” ואמר שהדמויות האנושיות בסרט “עושות את אותו הדבר, בעולם ראשוני וטהור, שעשינו בכדור הארץ”. לא רק שקמרון מפיק תעמולה ירוקה שוברת קופות, הוא הרחיק לכת עד כדי תמיכה בגלוי בטרור סביבתי. ההערות להלן הן חלקים מראיון שהופיע בגיליון מ22 לינואר של אינטרטינמנט וויקלי

מגזין: אווטר הוא כלי גיוס מושלם לטרור סביבתי
ג’יימס קמרון: טוב מאד. אהבתי את זה. אני מחשיב אתה זה כביקורת חיובית. אני מאמין בטרור סביבתי

חייזרים כחולים, יערות ירוקים, תעמולה אדומה

הגיבורים בסרט אולי כחולים, והרקע אולי ירוק, אבל הסיפור בליבה של סאגה זו היא אדומה. אל תסמכו עלי, תקשיבו למילותיו של החבר-נשיא אוו מורלס. מורלס הוא המנהיג של מפלגה פוליטית ששמה, התנועה לסוציאליזם, וב2009 כונתה “גיבור לאומי של אמא אדמה” ע”י האסיפה הכללית של האו”ם. כפי שדווח בהראלד טריביון האמריקאי לטיני, מורלס הרעיף שבחים על אווטר כ”דוגמא עזה להתנגדות לקפיטליזם ולמאבק להגנתו של הטבע”. המהפכן הקומוניסטי משכבר “מצא את העלילה של אווטר בקו ישיר עם ‘המאבק להגנתה של אמא אדמה מפני קפיטליזם’”. בשביל הפרוטוקול, כל מי שלא הטביע את עצמו במשקה מוגז יגיע לאותה מסקנה. זה נכלל פשוט כדי לציין שסוציאליסטים בבירור מכירים ומאמצים את סרט זה  בתור מה שהוא. קומוניסטים רוסים אפילו “קוראים לצו מאסר בינלאומי נגד גיימס קמרון בשל ‘הגניבה ושימוש לא הוגן ברכוש אינטלקטואלי סוציאליסטי – תוכנם של ספרים וסרטים של מדע בדיוני סובייטי’”.

עידן הזהב

מעבר להשלכות הפוליטיות  הברורות במקצת, אווטר מכיל סמליות אזוטרית חזקה. סרט זה מגלם את עידן הזהב המיסטי באופן מהמם ומרתק שלא נראה כמותו. פנטזיה עתיקה זו מגיעה למסך הגדול בצורה של הכוכב פנדורה ותושביו החייזרים דמויי-אדם, הנאוי המיסטיים והקהילתיים(אשר באופן סוציאליסטי בוטה, מכנים עצמם “העם”).
מוצג בדימויים תלת מימדים מרהיבים, פנדורה עוצר נשימה ביופיו, עולם אוטופי זוהר. באמת חייבים לראות כדי להאמין. “רשת האנרגיה” של הכוכב נערצת ע”י תושביו כאלה-אם שלהם שאיתה הם משוחחים דרך עצים זוהרים, וכל היצורים החיים הם “אחד” עם סביבתם. היופי המפואר  וההרמוניה הנשגבת של גן העדן הדמיוני הזה כל כך משכנע שהוא ממש מעורר דיכאון חריף אצל חלק מהצופים שנובע משוק תרבותי שיוצאים מארץ החלומות הזו לתוך העולם האמיתי ומבינים ש”פנדורה” לעולם לא יתקיים. לפי דיווח של סי.אנ.אנ. כמה מעריצים של הסרט חשבו על התאבדות ו”הביעו רגשות של תיעוב מהמין האנושי וניתוק מהמציאות”. ברור לגמרי שזו לא תגובה נורמאלית של רוב  האנשים, אבל היא לבטח עוזרת להבליט כמה חזק הסרט הזה. לא זו בלבד, אלה שלומדים מגמות שכאלו מנבאים שתהיה הצפה של אנשים שיתנו לילדיהם שמות מדמויות מהסרט. הדבר הארור הזה אפילו הרג אדם. הטיימס הסיני דיווח שהמוות של איש בן 42 מטייוואן “היה מקרה המוות הראשון שקשור לצפייה באפוס המדע בדיוני של ג’יימס קמרון, אווטר.

היום בו עמדה פנדורה מלכת

בסרט, זוהי שנת 2154. תאגיד אר.די.איי. הגיע לפנדורה כדי לכרות חומר נדיר בשם “אנובטיניום”. מכיוון שהמקומיים הפכו עוינים והתחילו להתנגד באלימות ל”אנשי השמים”, אר.די איי. משתמש בחיל הנחתים בשביל “אבטחה”(שוב, בדיוק כמו ב’העולם עמד מלכת’, זה ברור לגמרי שאינדיבידואליסטים, קפיטליסטים וצבא ארה”ב – ובהשלכה, ארה”ב עצמה – הם הרשעים). מדענים שעובדים בשביל תאגיד אר.די.איי (המוצגים כנאורים ונעלים שבזים לחיילי המארינס) פיתחו העתקים מהונדסים גנטית של הילידים הענקים כחולי העור, שהם מכנים ‘אווטרים’. האווטרים נשלטים מרחוק ע”י בני אנוש דרך קשר מוחי שמעביר את המחשבה של האדם לגוף החדש. ע”י אכלוס גלמים חייזרים אלו, המדענים יוצרים קשרים עם האוכלוסייה המקומית, לומדים אותם ואת הכוכב ומנסים לכבוש את לבם ומוחם.

מושיע עולמי

כשאחד המדענים מת, אחיו, חייל מארינס, ממונה להחליפו ו”לנהוג” באווטר שלו. חייל זה יוצר מערכת יחסים עם אחת מהנשים החייזריות ומתקבל ע”י “השבט”. הוא, בסופו של דבר, נהיה מקומי לגמרי והופך בהדרגתיות “מואר”. כלומר, הוא יוצא לדרך בנתיב של מהפיכה אל עבר “קומוניזם פרימיטיבי”. הקהל עדים ממקור ראשון ל”התרוממות ושינוי הצורה[השתנות=ישו בנצרות]” שלו מבן אדם פשוט ל”מושיע עולמי” מיסטי. זהו, חבר’ה, הרעיון כולו של כל המחזה הנפלא הזה שעלה רבע ביליון דולר. זוהי המחזה מושלמת של החלום המואר העתיק על הפיתוח ו”השכלול” של האנושות וחזרתה אל מצב “טבעי” של קיום משותף.
   לזכותו, לג’יימס קמרון היו התבטאויות שהעידו על כך שהוא לחלוטין מודע למרכיב מרכזי זה של האגדה החדשנית שלו. בראיון מ2007 לטיים מגזין, שאלו אותו, “מה זה אווטר?” קמרון אמר, “זהו גלגול[נשמה] של אחד מהאלים ההינדים המתגלם בגוף בשר. בסרט זה המשמעות היא שהטכנולוגיה האנושית בעתיד מסוגלת להזריק אינטליגנציה אנושית לתוך גוף שנמצא רחוק, גוף ביולוגי”. למרות שזה נשמע סביר למדי כדי לספק את מי שלא בסוד העניינים, זהו ההסבר הגלוי בלבד. למונח אווטר יש חשיבות הרבה יותר נסתרת. כדי לחקור את המשמעות העמוקה יותר, נפנה לחניכים עצמם, אותם חסידים “מוארים” של הדוקטרינה הסודית (של מאדאם בלבטסקי) – בתי הספר הארקניים של קרן לוציפר
המילים הבאות מובאות מתוך נאום שניתן ע”י חבר בצוות המפקדה של קרן לוציפר בפסטיבל דגים[מזל] בלונדון בפברואר 2008 [קרן לוציפר להזכירכם הוקמה בידי אליס א. ביילי כוהנת גבוהה של התאוסופיה ובעלה פוסטר ביילי בונה חופשי דרגה 33]:
   התעלות
ערב טוב חברים וברוכים הבאים. נאמר בדוקטרינה הסודית שמזל דגים “נוצץ כסמל של מושיעים רוחניים מהעבר, מההווה ומהעתיד”. הפניה זו מרמזת על היכולת של מזל דגים להעניק את האנרגיה של הקרבה והנשגבות השלמה של מצב האנושות לאלו שמוכנים ורוצים לקבל ולהשתמש בה. דגים הוא הבית השנים עשר, המזל האחרון בגלגל המזלות שבסופו של דבר רואה את עלייתו המפוארת ושינוי הצורה של בן האדם למושיע עולמי. בקרה של שאיפה פרטית אל בדרך הרוחנית, הדרישות הן להתעלות מעבר לתשוקה לקיום גופני, כפי שהסביר הבודהה בארבעת האמיתות המכובדות, ללמוד את משמעותן של ארבעת הבשורות, להבין את החשיבות ואת התכלית של ארבעת היסודות – אדמה, מים, אש ואויר, ומבחינה אזוטרית – סוף סוף לעבור כמושיע דרך ארבעת הממלכות. למרות שאנחנו באמת נבין זאת רק בחניכה הרביעית, זה מעורר השראה לדעת שכשכל זה יגמר, נוכל להגיד:
   “התשוקה אינה עוצרת בעדי, חופשי עומד אני עכשיו. אני חושק בכול ובלא כלום. אני חי ואני מת, מוגש למעלה[קורבן?] וצומח שוב: אני הולך ושב כרצוני.האדמה מונחת לרגליי ומים רוחצים את הווייתי. האש הורסת את מי שמעכב את דרכי, ואדון האוויר אנוכי. דרך כל עולמות ההוויה, רגליי עברו. הכול קיים עכשיו בשבילי ואני המשרת של השלם, עקשן/מתמיד”.
   נאמר לנו שלמין האנושי בכללותו צפויה התעלות מסדר נמוך בעתיד הלא רחוק, וזה אחד מהדברים שיחשוף האווטר הבא. מה שיהיה כרוך בזה, אפשר רק לדמיין, אבל התעלות תוארה כמו “היכולת המוטבעת לעבור מעבר למה שמכונה, חוקים טבעיים”. מחזה מרגש, בלשון המעטה, המסמן את השלב הגדול הבא בהתגלמות האלוהות בצורה אנושית. מסמל שליטה על המישור הפיסי, וניצחונה הקרב של האנושות את הכוחות, שבמשך כל כך הרבה זמן, החזיקו אותה על הקרקע. למרות שההישגים השכליים של האנושות אולי נראים שנתנו לה מידה מסוימת של שליטה ביסודות, אפשר לראות לפי המצב העגום והמזוהם של הכוכב, שזה בעיקר על חשבונן של ממלכות אחרות של הטבע. התעלות, בספו של דבר, תעניק לאנושות כוחות לעבודה יחד עם חוקי הטבע, ולאו דווקא תחת שליטתם, ולכוון את הכוחות הפיסיים של הכוכב לרווחתן של כל הממלכות, ללא יוצא מן הכלל.
   בינתיים, כאחד מהשלבים הראשוניים של התעלות חשובה זו, אפשר לראות התעוררות למשבר של הניהול הכושל של הכוכב ולתוצאותיו הרות האסון, בהתאמה. אולם, מצב הפאניקה שנוצר, הוא לא בלי צד מועיל, מפני שהגזע מעורב עכשיו בחשיבה יותר הוליסטית, עם מודעות לכך שהמשאבים של הכוכב חייבים להיות משותפים ולהשתמש בהם בחוכמה, אם רוצים להימנע מאסון בעתיד הקרוב. מלחמות, מחלות, רעב, ההשפלה של הסביבה ועוד דברים אחרים, מכווינים עקומת למידה תלולה מראש ומפשטים את ההכרח בהתעלות מעל תאוותנות ואנוכיות. כל מגבלה שנכבשה, מעניקה נקודת מבט חדשה שחזון זה של עתיד משותף בעל זיקה הדדית, מתחיל עכשיו להתממש. זה מעצב חלק משמעותי בתהליך ההתעלות – במקרה זה, התעלות  מעבר לבורות. …הקריאה לחסידות מגיעה לאוזניים רבות בעולם היום, עם ההזמנות להכיר את הטבע הנעלה היסודי של עצמך, בזמן שעדין חיים וזזים בעולם הזמני של החומר. רוח החסידות היא, תמיד להשיכ הארה על חשבונם של אחרים, כדי להרים ולהציל, וזה משתקף בעיקרון המנחה של מזל דגים, אני עזב את ביתו של אבי וחוזר, אני מציל. דרך התעלות, כל אחד מאיתנו הופך לכוח מציל במידה מסוימת, ממש עד לשלב האוניברסאלי שמבטאים האווטרים. אווטר מתואר כ”ישות אשר – מפני שקודם כל היא פיתחה את טבעה שלה, אנושי ואלוהי, ולאחר מכן התעלתה מעליו – מסוגלת לשקף כמה עקרונות קוסמיים או איכויות ואנרגיות אלוהיות אשר יפיקו את ההשפעה הרצויה על האנושות, יעורר תגובה שתיצור תמריץ נחוץ אשר, באופן איזוטרי, “מוביל לתלישתו של כיסוי וחדירתו של אור”. אנרגיה זו מוזמנת ע”י דרישה או פניה של הציבור, ומעוררת תגובה וכתוצאה מכך, שינויים  בפעילויות החיים, התרבות והציביליזציה של האונושות. 

האווטר של המיזוג [סינתזה]

new-age-symbol.gif

זה מעלה את השאלה: בדיוק איזו “תגובה וכתוצאה מכך, שינויים בפעילויות החיים, התרבות והציביליזציה של האנושות” אותם “חסידים נאורים” כל כך “נעולים” לממש?
 
בונה חופשי דרגה 32, פוסטר ביילי, בעלה של נשיאת האגודה התיאוסופית, אליס ביילי (“האימא של התבנית החדשה של תנועת העידן החדש”), רמז במה כרוך אותו “שינוי” שתיאר מרכיב עיקרי בסמל למעלה כך: “בקודקוד המשולש החדש ויוצא דופן זה, עומד האווטר של המיזוג[סינתזה], שהשפעתו הישירה ניתנת לזיהוי בתודעה האנושית המגמות שמופיעות היום. הוא הפעיל[החזק] ביותר… ביחס לתודעה המונית בזמן זה. הוא מרשה השפעה שתזרז את ההבנה של האנושות, שלמעשה, אנחנו חיים בעולם אחד, כאנושות אחת, עם יעוד משותף. ”
   המטרה האמיתית (“היעוד המשותף”), שנתמכת ע”י אמני הדיבור [בעלי לשון מליצית], הכנים הגדולים של העידן החדש היא, ותמיד הייתה, להביא ל”מיזוג” אדיר – איזון של הציביליזציה, שחיקת הייחודיות[אינדיבידואליזם] ודתות מערביות, “שכלול” האנושות[הבאה לשלמות] ואיחוד כל החיים על כדור הארץ להלך רוח קולקטיביסטי[קיבוצי] עולמי אשר, הם טוענים, יוביל לאלפי שנים של שלום בעידן אוטופי, עידן הזהב החדש. זו היא התמצית של “התכנית”. זו היא המציאות המטרידה מאחורי דיבור אפוף המסתורין שלהם על רתימת אנרגיות מיסטיות כדי “לחזק את ההשפעה של היעדים לאחדות, שלום וקידמה עולמית, אשר מחזיקות האומות המאוחדות לנגד עיניהם של בני האדם כחזון האמיתי של התכנית”. ל”אנרגיות מועילות,ממזגות”אלו, הם אומרים, “תהיה השפעה בהפיכתה של תיאורית האחדות לחוויה מעשית”, כך שלמילה “מאוחדות” תהיה חשיבות ומשמעות אמיתית לכל העמים. היום, הרצון-למיזוג מחלחל לאיטו בקרב האסיפה הכללית של האו”ם, בהשראתם של הכוחות של בניה מחודשת והאווטר של המיזוג.

סוף

למתקדמים בנייכם שרוצים להכיר גם את הפרשנות הגנוסטית של אווטאר מומלץ הקישור הבא (בעברית).

בעבר אנשים יצאו למלחנות שבהם נהרגו מליוני בני אדם בשם כל מיני רעיונות ודתות, וכיום אנו עדים ליציאה לדרך אל מלחמה אפילו גדולה יותר בשם הסדר העולמי החדש שגם הוא כמו שטענו בכל המקרים שהיו בעבר, יביא לשלום עולמי של אלף שנים. יש לפקוח עיניים כי מדובר באנשים תעמולה מתוחכמים ביותר.

  כתבות רלוונטיות:8 תגובות לכתבה ” התעמולה מאחורי אווטר”

 1. very insiteful posting. your setamints about Avatar couldn’t be any closer to how I feel about it. Technologically stunning pice, but a piece of propaganda with basically a dances-with-wolves re-hash in space. combine that with narrow characters designed for a what seams like a 5-year-old audience, and you have a film the socialists are sure to love.

  In my expierence, environMentalists have always been like Watermellons: Green on the outside, Red to the core.
  http://www.churchofglobalwarming.com/images/watermellon.jpg

  Why? Because nothing they want to do can be done without at one point, actually forcing people. Because when it comes down to it, the Church of Global Warming is convinced that people are the problem.

  (thanks to Google Translate for allowing me to read your language! Don’t cha’ just love the Internet?

 2. absoloutely ;)

 3. אורית בתאריך 4 בAugust, 2010 בשעה 9:45

  שוב, תודה רבה על קיומכם קונספיל, וכל הכבוד על העשייה האמיצה שלכם, ועל האנרגיה והזמן שאתם משקיעים.
  אני שמחה לומר שבשנים האחרונות, גם טרם נחשפתי למידע החשוב שאתם מפרסמים, נדחתי ברמה עמוקה מאירועים עדריים, לכן, גם לא נמשכתי לשנייה לצפות ב ‘אווטר’ .
  זו האחת התקוות של האנושות, שאנשים יתחילו להתנקות מכל החרא שמנסים להאכיל אותנו בו, ובסופו של דבר, כבר יפתחו אדישות וחוסר עניין בבולשיט הזה.

 4. שחר פירסטנברג בתאריך 5 בAugust, 2010 בשעה 6:57

  ברגע שעברו חמש עשרה דקות מתחילת הסרט הבנתי שארבעים וחממ שקלים שלי התבזבזו על שטות גמורה. בדרך כלל אני לא מסכים אם הנכתב באתר זה, אבל אם המאמר הזה אני מסכים מאוד. זה ברור כשמש שמנסים “לעביר” לנו משהו בסרט הזה!!

 5. אלדד בתאריך 5 בAugust, 2010 בשעה 9:48

  מה כל כך יפה בסרט מצויר?(ראיתי רגיל לא תלת מימד).

 6. נימרוד בתאריך 6 בAugust, 2010 בשעה 9:09

  תכלס לפעמים מסרים תת ספים כולל HAARP זה יכול להיות דבר נפלא למען האנושות יכולים
  לדוגמה לגרום לאנשים רגשות בשביל שיהיה יותר קל לגרום להם כעס כנגד אויב או רצון מסוים
  ממש לא נשמע לי ששליטה על התודעה היא דבר רע לדעתי זה כמו תרופה שאפשר להשתמש בה
  לצרכים טובים או רעים. אני בכלל חושב שהיה נכון ללמד ילדים מהגן לפי שיטות של מסרים תת ספים
  לפי תוכנית לימוד מיוחדת להנחלת ערכים מסוימים שיהיו דגל חינוכי. בתכלס מסרים תת ספים יכולים
  להיות דבר נפלא בשביל לחנך את העם בדברים שבדרך כלל קשה לשכנע אותם אפשר לקרוא לזה
  שטיפת מוח אבל אני קורה לזה בחירה חופשית של האדם אף אחד לא מכריח אדם לקבל את הרעיונות
  שמעבירים לו דרך מסרים תת ספים או היפנוזה לכן אין כן שלילת הרצון החופשי .

 7. [...] אדם יש מספיק בשביל להשאיר אותו בחיים ללא אותו הרכוש? ושגם בא"ום , היכן שלכס הקדוש סטטוס מיוחד, אין ממש ערך לרכוש פרטי? [...]

 8. [...] [...]

השארת תגובה

Google