היכן ניתן ללמוד לעצב את רוח התקופה?

נציג בפניכם כתבה שהתפרסמה בירחון “הבונה החופשי” של הלשכה הגדולה למדינת ישראל של בונים חופשים קדמונים ומקובלים בחודש אפריל שנת 2006. קראו את הכתבה, ויכול להיות שתלמדו ממנה דבר או שתיים.

4new.JPG

51.jpg

zeit.JPG

הקטע שסומן מראה שבמאה ה16 מה שעניין את ה”אחים שקודשו”, משמע אלו שעברו את החניכה אל תוך האחווה המאסונית, היה איך לנהל בני אדם. המונח “רוח התקופה” אותו החניכים היו מעוניינים לעצב הוא משמעות המילה Zeitgiest, זייטגייסט. והגיע הזמן שתדעו שאת המונח זייטגייסט תבע יוהאן גוטפריד הרדר אשר השתייך לאילומינטי הבווארי.

מעניין מי עוד משתמש במונח הזה בימינו, הנה סרטון של רוטשילד מהמשפחה הוותיקה בתוך הבנייה החופשית, מדבר בכנס “זייטגייסט”  2007 של גוגל על תוכניות לחינוך העולם למודעות ירוקה ו”בר קיימא” (ראו איך המשפחה שלו מתכוונת להרוויח הון על כל התרמית).  

לאחרונה פיטר ג’וזף החליט שהוא יורד מעמדתו לגבי ה11 בספטמבר בטענה שהנושא אינו חשוב כמו הרעיונות שמעלים בפרויקט וונוס, כך לפי הניו יורק טיימס. [מקור: By ALAN FEUER Published: March 16,[2009,They've Seen the Future and Dislike the Present. ככל הנראה החלק על אירועי ה11 בספטמבר נועדו למשוך צופים מסוימים לרעיונות האחרים של פיטר ג'וזף והתנועה שלו. יתרה מזאת החלק השלישי מדבר על הבעיה של המערכת המוניטרית בצורה חובבנית ביותר וכדי להבין את הנושא בצורה טובה בהרבה יותר נמליץ לכם שתי סרטים אחרים לגמרי שתרגמנו בעברית, הקונספירציה הקפיטלסטית, והפדרל רזרב. פיטר ג'וזף משתמש באותו חלק על כלכלה כדי להעביר את האג'נדה השמאלנית הרדיקלית  בסרט בשביל לנגח ולהאשים  את הכל על השוק החופשי כאחד המקורות העיקריים לכל הרוע בעולם, שזה פשוט תעמולה מרקסיסטית  קלסית. קטע מעניין מהכתבה של הניו יורק טיימס:

"משימת התנועה היא יישום השיטה המדעית לשינוי חברתי, מר. ג'וזף הכריז...הערב שהחל בשעה שבע עם ביקורת של שעתיים על המערכת המוניטרית הפך בחצות לפרזנטציה אוטופית של חזון עתידי ללא כסף המונע על ידי מחשבים, דמיון סיטונאי מחודש של ציביליזציה, כאילו שקרל מרקס וקרל סגן שכרו את ג'ון לנון מימי הImagine שלו לעשות לא פחות מעיצוב מחדש למערכות התשתית של חיינו על הכוכב".

היום פיטר ג'וזף מודה בהרצאות ש"זייטגייסט היא זרוע מבצעת של פרויקט וונוס" [דקה 3:45 של הסרטון].ככה שכל מה ששמעתם בזייטגייסט לא קשור כלל לתנועה של חשיפת האמת, זה תנועה תעמולתית לקידום פרויקט וונוס, והגיע הזמן שכל אחד יתבונן אל תוך עצמו ויראה היכן הוא עומד, האם פרויקט כזה מתאים לו או לא, אחרת אתם עלולים למצוא עצמכם מקדמים את הרעיונות האוטופיים של “עידן הזהב” (שלא היה קיים מעולם).זהו אחד הרעיונות העתיקים והישנים ביותר של המיסטריות והאילומינטי, סדר עולמי חדש שיכלול מדינת עולם אחת סוציאליסטית, בלי כסף, בלי רכוש פרטי ושהמדע הוא ערך עליון שמנהל וקובע לנו את החיים. לא סתם נתנו לז’אק פרסקו שהקים את פרוייקט וונוס (זוכרים מהוא הברקאי?) תואר מידי תנועת הראלים, שהוא לא דחה. אותה כת ראלית חשפנו בפודקאסט שלנו על איך היא מעוניינת לקדם את הסדר הכלכלי והעולמי החדש, ויתרה מזאת כל אחד ממכם שמספיק מתקדם בהבנה של אידאולוגית המיסטריות ואשר יקרא את ספר התנועה “האמת על האלוהים” מיד יבחין שהם מדברים בדיוק על אותם דברים בסגנון המשלב בתוכו רעיונות של עבמ”ים חייזירם ודיאלקט ניו אייג’י רדוד.

כיצד מציגים בסרט רעיונות תאוסופים של אליס ביילי מלכת הניו אייג’ מהתיאוסופיה (לא סתם בתודות של זייטגייסט ניתן לראות את השמות של בלבטסקי ומאנלי פאלמר הול), שני סרטונים מצויינים של כריס וויט (חוקר מצוין):

ועוד סרט טוב בנושא המציג את השקרים והעיוותים שיש בסרט בנושא הפרק הראשון בסרט על הדת, ולגבי ההתקפה הממוחזרת של דברי גו’רדן מאקסוול:

תשאלו עצמכם, למה מה שמציע ג’ק פרסקו יוצר הסרט כולל ניגוח של הדתות והשוק החופשי (בדומה לקרל מרקס יש לציין)?

תוספת שלנו שאין בסרטים לאותו נושא היא שמדובר במניפולציה בקנה מידה אדיר, שאפילו לא עומדת במבחן האמפירי והמדעי. יש התעלמות בסרט מהעובדות שהכנסייה אשר בנתה פולחן פאגאני שלם מסביב לישו רדפה נוצרים שלא הסכימו לקבל את העיוותים הללו בנוסף ליהודים ושאר העמים שלא הסכימו לקבל את מרותה, יתרה מזאת הכנסייה בלעה כמעט כל פולחן ודת פאגאנית שנתקלה בה כדי לייסד את דת הקתוליסיזם (משמעות המילה היא אוניברסלית), והיום אנו עדים לכך בעוצמה מוגברת לקראת הדת החדשה שמכינים לנו.

כרגיל כמו תמיד עם האחוות הסודיות והמסטריות, הדת הנוצרית של הכנסייה הקתולית בוותיקן היא רק הפרשנות האקזוטרית לדת ולרעיונות האזוטרים של הכנסייה, ואותם רעיונות ועקרונות הם מדעיים. הכנסייה לא רדפה אנשים שגילו דברים המנוגדים לדעת הכנסייה, הכנסייה רדפה אותם כי הם גילו מה שהיה שמור לאליטה. נכתוב על כך כתבה מפורטת יותר, אבל כך כתוב גם בספריו של אליפז לוי, מכהני המסטריות הגבוהים שחיו במאה ה19 אשר האמין בהיררכיה של הכנסייה הקתולית כהיררכיה היחידה לחניכה אמתית. מעניין לדעת שבלבטסקי (קיבלה תואר הדרגה ה32 מהבנייה החופשית של אנגליה) חושפת בספרה שהוא עבד מטעם הישועים (הדוקטרינה הסודית כרך 2 עמוד 507),  לא סתם אליפז לוי נחנך בבנייה החופשית של הלשכה הצרפתית הגדולה (French grand orient lodge) והשפיע כל כך רבות על כתיבת הספר מוראלס ודוגמאס של הבניה החופשית נוסח הסקוטי. “מטרת הספר ההיסטוריה של המאגיה היית להדגים שבתחילת הדרך, הסמלים של הדת היו אלו גם של המדע, שאז היו בהסתר. מי יתן והמדע והדת יאוחדו מחדש בעתיד, יעזרו ויתנו אהבה אחד לשני, כמו שתי אחיות, שכן יש להם עריסה משותפת” (ההיסטוריה של המאגיה, עמוד 374). (הערה חשובה : מאגיה עבור האחוות הוא מדע בפני עצמו, אחד המדעים הגרעיניים)

להגיד שהיום הכנסייה היא במלחמה עם המדע זאת הטעייה מאוד מחוכמת לגרום לנו להמשיך לבחור בצד אחר שרוצה להביא לסדר עולמי חדש, זאת תעמולה שמפיצים אפילו בספרים ובסרטים (ראו כתבה על “מלאכים ושדים“). הכנסייה מבססת את רעיונותיה הסוציו-אקונומים על בסיס הרעיונות הפילוסופים של יוון העתיקה, רעיונות שניסו לפתח לפי מדע ההיגיון, כך גם הכנסייה ביססה את בתי הספר הסכולסטים שלהם בימי הביניים. יתרה מזאת ישועים ואנשי כנסייה רבים היו מאלו שפיתחו עד מאוד את המדע בעולם והגיעו לתגליות בכל התחומים של המדעים לאורך כל השנים, כולל מתמטיקה, אסטרונומיה, פיזיקה, ביולוגיה, ועוד. הם השאירו את שאר האנשים בבורות כפי שעושים היום עם טלביזיה ואוכל מתועש, רק שאז הם מנעו מאנשים לדעת לקרוא (כולל את התנ”ך), לכתוב, וללמוד. יש לציין גם את ההשפעה הרבה של הפילוסופים היוונים דוגמת אפלטון, אריסטו, פיתגורס על הבנייה החופשית.

האחוות הסודיות תמיד האמינו שהבינה של האדם היא כמו השמש שזורחת ומוציאה אותו לחופשי מהחשכה והבורות, שאת הבינה קיבלנו במתנה מלוציפר (אוחז האור) ושבעזרתה אנו נוכל להיות כמו אלוהים ולצאת לחופשי מהשעבוד שלו [תוכלו לקרוא על כך בספר הראלים, האמת על האלוהים...]. הכנסייה מאמינה שאותו לוציפר הוא ישו, האחוות הסודיות מנגד כמו הבנייה החופשית חושבים שזה לוציפר עצמו והוא שונה מישו, האחת מאמינה שאת המתנה קיבלנו מבני קין, השנייה מבני שת, אבל שניהם מאמינים באיחוד הצדדים המנוגדים במערכה, כאשר כל אחד עמוד קוטבי לשני במקדש השלם אותו הם בונים, מקדש של המסטריות העתיקות, והמלחמה בניהם היא רק מסך עשן המסתיר את הבעיה האמתית והמהותית של הסודיות האופפת אותם.

האילומינטי היית אחווה אותה הקים הכומר הישועי אדם וויסהאופט, אשר מצד אחד ההיסטוריה מספרת שחדרה לבונים החופשיים, ומצד שני סביר להניח גם שהבונים החופשיים קלטו אותם פנימה כפי שהם עשו עם קבוצות אזוטריות ונרדפות לאורך השנים. רוח התקופה של אותו אילומינטי בווארי כלל בין היתר השמדה של כל המדינות (ליצירת מדינת עולם אחת אוטופית) והשמדת כל הדתות כולל אתאיזם (חוץ מהדת שלהם, דת המדע/הגיון/בינה). תארנו לכם בפרטי פרטים בכתבות ישנות כיצד האלומינטי דרך הבונים החופשיים המשיכו להתפתח וללא ספק לעצב את רוח התקופה בה אנו חיים (ולאו דווקא לטובה).

הבנייה החופשית אוהבת להתגאות שהיא מקנה לאדם ערכי מוסר ואמות מידה גבוהים לחיות על פיהם, ומצד שני גם תורמת בצורה פילנתרופית לקהילה והסביבה. אותו הדבר ניתן לשמוע מאחוות שונות אחרות כמו מסדר אבירי מאלטה למשל.

 וו. ל. ווילמסהרסט, בונה חופשי, כתב בספרו “המשמעות של הבנייה החופשית” ב-1922 את הדבר הבא:

“האבולוציה של האדם לסופרמן תמיד הייתה המטרה של האחוות הסודיות והמטרה האמיתית של הבניה החופשית המודרנית, לא הנדבנות החברתית…” עמ’ 4

הסוד הגדול של כל האחוות הללו הוא שמאמנים אותם להיות אנשים המסוגלים לנהל אנשים אחרים, להביא אותם לדרגת נאורות שחונכת אותם כיצד לשלוט על האחר, וזה למה זה נשמר בכזה סוד. זה הכל. חשפנו בתוכניות שלנו של “חושפים את האור” (בעיקר פרקים 5,7) כיצד הם מאמנים את החניכים בכל היררכיה להיות מסוגלים להשתמש באינטיליגנציה שלהם בצורה קונסטרוקטיבית בניגוד להמון שמנוהל על ידי הרגשות שלו ולא מסוגל להתעלות מעליו. המלחמה מאחורי הקלעים  היא איזה היררכיה יותר ראויה, איזה היררכיה מחזיקה בידע יותר חזק. אבל כפי שתראו, ישנה חתונה גדולה בין השניים, הם מדברים על עידן חדש ומאמינים שסדר העידנים מביא אתו היררכיה חדשה לנהל את העניינים, ואפילו נציגי התאוסופיה כגון אליס ביילי ובנג’מין קרם שפעלה לאחר בלבטסקי אשר כתבה רבות כנגד הכנסייה הקתולית לעומת אליפז לוי שכתב נגד הבנייה החופשית, כותבים שהבנייה החופשית והכנסייה הקתולית כל אחד יהווה נתיב חניכה נפרד לאנשים להכנס אל העידן החדש אותו היא מתארת בדיוק כמו הסרט זייטגייסט (ראו סרטון למעלה של כריס וויט), יתרה מזאת מקס הינדל ורודולף שטיינר שני כהני מסטריות גבוההים באילומינטי מדברים על האיחוד הבלתי נמנע של שתי ההיררכיות (וזה מבלי להזכיר על העבר החופף שעליו נכתוב בקרוב).

כמובן אלו שלא יסכימו להכנס לנתיבי חניכה כיוון שלא מקבלים על עצמם רעיונות של דתות אחרות או אחוות ונבואות הזרים להם ינוטרלו, ומלבד הרבה אנשים מהג’ודאו נצרות מדובר גם בהרבה מאוד אתאיסטים, אבל אל דאגה, אליס ביילי בספרה “מוות ההרפתקאה הגדולה” מסבירה שהמוות הוא סך הכל חלק מההרפתקאה שלנו בקיום הזה שאין לפחד ממנו שזה חלק מההתפתחות התודעתית שלנו, אז הם יעשו טובה לאנשים “הלא פתוחים מספיק” האלה, והעולם ישאר עם האנשים שיש להם תודעה מפותחת וקוסמית יותר…כמו ילדי האינדיגו והקריסטל.

 היו זהירים, המניפולציות שלהם להשליט את רוח הזמן רק יתעצמו ויהיו מסוכנים יותר ככל שיחלוף הזמן, היו ערניים, פיקחו עניים, למה הם רק התחילו…

עוד סרטים להעשרה:

הסיבה שתרגמנו בזמנו את זייטגייסט חלק ראשון היית בשביל עוד מידע על האחת עשר בספטמבר והכלכלה, מידע שהיה דל באותה תקופה בעברית וחשבנו שיעזור, עם הזמן הוספנו הערות שהחלק הראשון הוא קטע מצויין כדי להכיר את הפילוסופיה של האחוות הסודיות וקישרנו אליו כשהיה צריך. זייטגייסט:נספח יצא ומיד גם תורגם לעברית על ידי נציגי התנועה בארץ, ופרסמנו אותה מיד עם הביקורת של אלכס ג’ונס אשר במקרה הספציפי הזה היית מאוד עניינית ואף ברובה המחולט מדוייקת.

  כתבות רלוונטיות:60 תגובות לכתבה ” היכן ניתן ללמוד לעצב את רוח התקופה?”

 1. solarius בתאריך 16 בAugust, 2010 בשעה 11:27

  מה הסיפור של מאנלי פאלמר הול?
  מי נותן לו לחשוף כך את ענייני הבניה החפשית?
  הקשבתי להרבה הרצאות שלו
  http://www.mp3mixx.com/search/search?search=Manly+P.+Hall
  והוא עשה עלי רושם עצום, הרטוריקה שלו מושלמת, הדברים שלו מאוד מושכים, ומי שיראה אותו ביוטיוב, אפשר לראות איך הכל בא לו מהראש, הכל מובנה והגיוני.
  סדרת ההרצאות על בודהיזם מרתקת, ואחרי כל זה אתם טוענים שאסור להקשיב לו?
  יש בונים חפשיים שהם “טובים” ויש רעים?

 2. איפה כתבנו שאסור להקשיב לו?
  אפילו תרגמנו חלקים שלמים מהספרים שלו לכולם לשמוע והמלצנו לאנשים לקרוא את הספרים הללו….

  יש בונים חופשיים טובים.
  פאלמר הול לא חושף את סודות הארגון כפי שנראה לך, הוא פשוט מלמד את כולם את המסטריות, הוא כמו הג’ורדן מאקסוול של פעם, רק לא קונספירטיבי והרבה הרבה הרבה יותר חכם. ההרצאות שלו מעניינות ביותר. פאלמר הול לא ממש יושב על הגדרה פה אם הוא טוב או רע, הוא פשוט מספר לך איך הדברים שהאחוות הסודיות לומדות ומאמינות והתאולוגיה האופפת אותם, משם זה אחריות של כל אחד לשאול עצמו מה מתאים לו ומה לא, איפה הוא עומד עם זה, כי ככל שהזמן יעבור זה רק יתחזק מסביבנו, ומי שלא יהיה יציב עם עצמו יפול מיד לדברים שלהם.

  הנה מה שחוזר החוזר פעם אחר פעם בחלק מהרצאותיו של פאלמר הול. מי האוייבים הכי גדולים של האנושות והבנייה החופשית בעיקר? המדינה, הדת , וההמון. פטריוטים, אנשים שומרי מסורת, ובכלל מי שלא חניך, שכן החילוני וההמון מדבר על מי שלא עובר את נתיב החניכה, כל אלו אוייבים שלהם. יוצא מצב שאלו בדיוק האנשים שבמודע או לא הם הכוח הכי חזק מנגד לסדר העולמי החדש.

  תמשיך לקרוא הלאה, אהבת את פאלמר הול? אתה תאהב אפילו יותר את בלבטסקי, וכל שאר החבורה שכתבנו עליהם באתר, אלה הפילוסופים הגדולים של העידן החדש.

 3. קרייזי בתאריך 16 בAugust, 2010 בשעה 17:36

  מי זה?
  link

 4. אלדד בתאריך 16 בAugust, 2010 בשעה 23:11

  לא צריך להיות גאון גדול בשביל להבין שאנשים שהמודעות שלהם לא תהיה גדולה מספיק,יפלו
  קורבן לקונספירציות השונות.
  לכן אין סתירה לכך שהם יולדו מחדש עם אנרגיה גדולה יותר(מודעות) שקימת היום ולכן שוב
  לא יפלו קורבן.

  לחיזוק דברי תמיד אומרים שכל דור הוא הרבה פחות תמים מדור קודם.

 5. אבל ההגדרה שלהם עבור אנשים בעלי מודעות נמוכה היא פשוט לא נכונה.

 6. אלדד בתאריך 17 בAugust, 2010 בשעה 15:58

  מה ההגדרה שלהם?

 7. קרייזי בתאריך 17 בAugust, 2010 בשעה 23:25

  מוזר אבל לפי מה שאני קורא ההגדרה שלהם פתוחה לכל המעוניין, רק תבואו.

 8. הי חבר’ה, איך מדפיסים את העמוד בלי שאנגלית ועברית יתבלבלו ?
  ניסיתי לשחק עם הקידוד, page direction, קופי פייסט לוורד, הדפסה ישירות מהדף.. זה לא עוזר.

 9. יונתן בתאריך 29 בAugust, 2010 בשעה 14:32

  באמת שאני אומר את זה מתוך חיבה, התחרפנתם על השכל חברים. תעמולה מרקסיסטית? תגידו לי אתם כאילו התחברתם לאלכס ג’ונס ישירות למוח? א – ממתי מרקסיזם זה מילה גסה, ב – ממתי השוק החופשי הוא אמור להיות רעיון טוב (שלא לדבר על קדוש)? איך הוא אמור בדיוק להיות רע בשביל האליטה?

  ו-ג – האם לא ידוע לכם (נראה לי שכן) שכל התעמולה נגד הקומוניזם הייתה מזימה קפיטליסטית כדי להכתים את הרעיונות של חלוקה הוגנת יותר של העושר? שהמימון של סטאלין היה קפיטליסטי בדיוק כדי להפיל אותו ע”י התלות שלו? לא עלה בדעתכם שאין דבר יותר נוח מלהפוך את המחתרת לאנטי הדבר היחיד שיעזור לה נגד האליטה?

  כל מי שמשתמש בביטוי “תעמולה מרקסיסטית” הוא ללא ספק בנאדם שלא פתח ולו ספר אחד של מרקס או ספר אודות מרקסיזם. אני ממליץ לכם לגשת לספריה הקרובה ולקרוא מה זה מרקסיזם, ואח”כ להגיד שזה רעיון שהאליטה רוצה בו.

 10. יונתן בתאריך 29 בAugust, 2010 בשעה 14:41

  כן, בואו נילחם ברעיון של לבטל את הרכוש, כי הרעיון של הרכוש משאיר כ”כ הרבה כוח בידינו, האנשים הקטנים… לא ניתן לכם האליטה, ליצור חברה שיוויונית יותר!!! אנחנו יודעים שעדיף לנו עם איך שהמצב היום שיש מיליונרים ששולטים בנו!!!

  זה היה סרקזם למי שלא הבין. בקיצור. תפתחו ספר של מרקס, ותגיעו לכמה מפגשים של צייטגייסט לפני שאתם ממחזרים בולשיט קפיטליסטי פונדמנטליסטי של נוצרי מפגר שמפיץ דיסאינפורמציה בטונות.

 11. יונתן בתאריך 29 בAugust, 2010 בשעה 14:52

  אגב, אתם מציגים בעצמכם את “הקונספירציה הקפיטליסטית” באתר הזה ממש, אבל עדיין מספיק תמימים כדי ליפול ב”שקופיות” שהם מתכנתים לכם למוח נגד מרקסיזם. ואפילו לא הייתם צריכים לגור בארה”ב בשנות ה-50 ולצפות בתעמולה הקפיטליסטית בטלויזיה בשביל זה. פשוט לא יאמן.

  והנה אחת מהיום http://www.ynet.co.il/home/0,7340,L-8688,00.html
  אני מקווה שאתם מתחילים להתעורר ולהפסיק להאמין לכל דבר שנשמע “כאילו מחתרתי”. תפסיקו לקדש אנשים, אלכס ג’ונס צודק לגבי 30 אחוז ממה שהוא אומר אולי, ואוכל 70 אחוז דיסאינפורמציה רק מהיותו נוצרי ואנטי קומוניסטי.

 12. היי יונתן אני כל כך שמח שנציג מזייטגייסט כמוך דיבר
  סוף סוףךאנשים רואים מי אתם באמת, תודה רבה!

  יתרה מזאת אתה ראית את הקונספירציה הקפיטליסטית בריפרוף כדי להגיד שראית או שפשוט לא הבנת.
  המיליונרים שאתה כל כך שונא הם כאלה לא בגלל שוק חופשי ותחרות. כפי שהסרט מגדיר אותם, הם עשירים סוציאליסטים.

 13. ותגיד מה שאתה רוצה, מבחינתי הייתי מעדיף לא לראות מעודדות של פרוייקט וונוס באתר הזה. כמו שאני לעולם לא ירצה לשים רגל באחד מהמפגשים שלכם. תהינו בתנועה שלכם שנפלה לשקר הכי עתיק בכל הזמנים, אוטופיה.

 14. אידיוט שימושי בתאריך 29 בAugust, 2010 בשעה 20:42

  יונתן – כדי לך מאוד לעשות את שיעורי הבית שלך לגבי הNWO ואיך הם עובדים מכוון שאחרת הם ישחטו אותך חי!

  ממליץ לך להתחיל בהרצאות וראיונות של אלאן וואט – יש לו ניתוח מאוד מעניין של איך העלית שולטים באנושות ומסביר היטב איך ה”עלית” ממציאים ומכוונים כל מיני תנועות שליכאורה משרתים את העמכה אך במציאות משרתים את העלית…..

 15. יונתן בתאריך 29 בAugust, 2010 בשעה 22:17

  המילה סוציאליזם היא בערך המילה הכי שנויה במחלוקת בעולם, אז אל תתימר לדעת “מהי המילה סוציאליזם” או “מהו מרקסיזם” בייחוד שלא פתחת ספר אחד של מרקס.

  “היי יונתן אני כל כך שמח שנציג מזייטגייסט כמוך דיבר
  סוף סוףךאנשים רואים מי אתם באמת, תודה רבה!”

  אני לא תומך במרקס, ולא בקומוניזם, הרעיון עצמו לא עובד, אבל הביקורת של מרקס על הקפיטליזם ורבים מהרעיונות שלו בהחלט יש בהם דבר מה בעיניי, גם אם איני אוהב דברים רבים שהוא דוגל בהם ולא אוהב את הרעיון של דיקטטורות. עם זאת הוא לא הרשע בהתגלמותו, ובטח לא קשור לNWO. הרעיון של חלוקת העושר הוא באופן עקרוני הסיוט הכי גדול של כל עשיר. וכמו שאמרתי, כשתפתח ספר אחד על מרקסיזם אולי תלמד משהו. בכלל, לסמן כל אחד כ”רשע בהתגלמותו” כמו שאתם עושים לקומוניזם, לNWO ולפרויקט ונוס, זה הדבר הכי ילדותי שאפשר לעשות. בכל דבר יש טוב ורע ולהתחיל לחלק את העולם לטובים ורעים זה פשוט ילדותי.

  “המיליונרים שאתה כל כך שונא הם כאלה לא בגלל שוק חופשי ותחרות. ”

  שוק ותחרות הם המצאה שמעולם לא הייתה, מעולם לא היה שוק חופשי ולעולם לא יהיה, יש היררכיה ממסדית נשלטת ע”י קבוצה של עשירים שמפחידים את כל השאר מכל אפשרות לשינוי.

  יש לציין שלא ראיתי את הסרט “ברפרוף” והסרט אינו טוען לדעת בדיוק מהי הקונספירציה הקפיטליסטית והאם יש יד מכוונת מעל הקפיטליזם והקומוניזם או מה בדיוק קרה שם, אבל כדאי שתקרא קצת על פרופגנדה אמריקאית כדי שתבין למה כולם מפחדים מהמילה קומוניזם כ”כ, ולמה זאת האמ-אמא של ה”שקופיות” שהCIA החדיר בהצלחה לכולם בראש, אפילו אלה שלא ראו את הפרופגנדה המקורית.

  ודבר אחרון. להאמין לכל פלוץ כמו אלכס ג’ונס ואלן וואט וג’י אדוארד גריפין, שהם בעצמם קפיטליסטים מוצהרים ואח”כ להשתמש במה שהם אמרו בתור “הוכחה” שאתה צודק לגבי כך שפרויקט ונוס הוא קומוניזם זה הדבר הכי מצחיק ששמעתי.

 16. יונתן בתאריך 29 בAugust, 2010 בשעה 22:19

  “ותגיד מה שאתה רוצה, מבחינתי הייתי מעדיף לא לראות מעודדות של פרוייקט וונוס באתר הזה. כמו שאני לעולם לא ירצה לשים רגל באחד מהמפגשים שלכם”

  בתור “לוחם חירות” שאתה רואה את עצמך, לסלק כל קול מתנגד זה הדבר הכי עריץ שאתה יכול לעשות. וצבוע.

  ודרך אגב, עוד לא קרה שמישהו הגיע למפגש שלנו ואכלו אותו. היו אצלנו כבר מקוראי אמת אחרת ומקונספיל רבים ועל אף אי הסכמות, כולם נשארו בחיים. אז קצת פרופורציות. הנה שוב ההפחדות שלכם.

 17. כל תגובה שלך רק מגבה את מה שנכתב פה באתר על תנועת זייטגיסט החובבנית ופרוייקט וונוס, ורק מאשרת כמה אני שמח שמנהלי האתר לא רוצים שום חלק בתנועה המעפנה שלכם, או בארגון הקהילתי שלכם. אני די בטוח שההאשמות שלך נאמרות כיוון שאתה הוא זה מעולם לא קרא ספר של מרקס או סוציאליזם, יתרה מזאת לא קרת ספרים של האבות האידיאולוגים של פיטר ג’וזף, אני מתערב שלא קראת ספרים של בלבטסקי, או של אליס ביילי, בטח לא מעניין אותך לדעת מאיפה הוא שואב את הרעיון, כל עוד האשליה של אוטופיה מסממת אותך.

  אתה מדבר כאילו באתר נכתב רק נגד קומוניזם, שזה סתם מניפולציה, קומוניזם זה דבר נורא שהוא סך הכל עוד זורע של אותם אנשים אשר העלו לשילטון (גם אידיאולוגית) את המפלגה הנציונאל סוציאליסטית של היטלר.

  אגב ממתי התעוררת למציאות שבעלי ההון ותאגידים שולים ועושים מה שבא להם? בוקר טוב, כולם מדברים על זה, רק עכשיו אתה מגלה את זה? אתה לא מחדש כלום לאף אחד.

  תגיד, למה ז’אק פרסקו משקר לגבי קורות החיים שלו?
  למה הוא עושה את זה? יש לך הסבר? או שנוח לך ללכת אחר שקרן?
  למי שלא ראה עדיין איך פרסקו משקר לגבי קורות החיים שלו שיראה את הסרט הלפני האחרון.

 18. יונתן בתאריך 30 בAugust, 2010 בשעה 14:59

  כל הטענות שלך לא נכונות. אתה טועה ומטעה. אם תרצה לשוחח על זה איתי בהרחבה, בטלפון, במסנג’ר, או בפגישה בגן ציבורי, אני אשמח בכל הזדמנות. לפיטר ג’וזף אין “אבות אידיאולוגים” פיטר שמע על הרעיון מז’ק. זה כבר מראה כמה אתה לא בדקת אפילו בצורה שטחית על ההיסטוריה של התנועה. שנית, התייחסתי לקומוניזם משום שזה צרם לי שאתם ממחזרים פרופגנדה קפיטליסטית. שלישית, היטלר כמו רבים לא היו קומוניסטים הם עיוותו את תורתו של מרקס, והיטלר בזמן מסויים אמר שהוא מצטער שהוא קרא למפלגה שלו סוציאליסטית כי הוא מתנגד לקומוניזם. לראות דברים בצורה כ”כ מופשטת עד כדי לחלק אותם ל”סוציאליסטי” ו”קומוניסטי”, מראה שוב את הידע הדל שלך במהו קומוניזם ואני עדיין סבור ובטוח שלא פתחת ולו ספר אחד של מרקס.

  ז’ק פרסקו לא משקר לגבי קורות החיים שלו, יש חבורה של פסיכים (שאגב חלק מהם אני מכיר אישית) ששמו להם למטרה להפיץ שקרים על ז’ק (אני יכול להוכיח כמה מהם בצורה חותכת אם תרצה) משום שהם נעלבו שחסמו אותם מהצ’ט הקולי והפורום של התנועה, אחרי שהם התנהגו כטרולים. להאמין לכל מיני סרטונים ביו טיוב ולהשתמש בהם כ”הוכחה” שז’ק משקר, בלי לבדוק את העובדות זה ממש עצוב.

  anon4all הוא אחד הפסיכים האלה אגב, שיש נגדו תלונה במשטרה משום שהוא מטריד שיטתי (וסביר להניח אדם חסר חיים ואומלל) ומפיץ אינסוף פיברוקים נגד אנשים והוא מוכר במשטרה. זה אדם שאתם בוחרים להקשיב לו.

  שוב, אם ברצונך להתלהם בתגובות באתר הזה, אפשר לעשות זאת בלי סוף. אם זו ההעדפה שלך. אני אעדיף לשוחח איתך ולברר היכן שוכנים אי דיוקים בהצהרותיי או הצהרותייך. אם אתה רוצה טלפון או מסנג’ר אתה מוזמן לבקש, יתרה מזאת אני נמצא בפייסבוק תחת השם jonathan bird. אתה יכול לפנות אלי גם שם.

 19. יונתן בתאריך 30 בAugust, 2010 בשעה 15:11

  ואגב אני יודע שאתה מתכוון למקורות לסרט “צייטגייסט הסרט” כשאתה אומר “אבות אידיאולוגים” אני בכוונה לא מתייחס לזה, כי זה מגוחך. פיטר ג’וזף שינה את עמדתו כמעט ב180 מעלות מאז הוא פגש את ז’ק, וכל ה”אבות האידיאולוגיים” (שזה שם שמעיד על אובר הרצינות שבה אתם לוקחים סרט!! כולה סרט!!) לא רלוונטיים. פיטר, כמו רבים מכם, ראה הרבה חומר על ה-NWO ביו טיוב וכו’, ועשה מזה סרט. זה לא ה”אבות האידיאולוגיים” שלו. זה דברים שהוא ראה ביו טיוב והאמין, כמו שאתם צופים בדברים ביו טיוב, ומאמינים. זה הכל. עבר לו, כמו שעבר לי, ולרבים אחרים, מהבולשיט הזה של הNWO, ולהמשיך להגיד שבגלל שהאנשים שהוא ציטט היו קשורים לכל מיני דברים, אז בהכרח גם הוא קשור אליהם, זה פשוט מופרך ופרנואידי.

 20. הנה משהו שאלן וואטס אמר:

 21. מצטער יונתן, אני לא רוצה להכיר אותך או לדבר איתך, אתה והתנועה שלך לא מעניינים אותי.
  בסרטון רואים את ז’אק פרסקו מצד אחד אומר שרין לו שום נסיון בקורות חיים, ואז מצד שני מתראיין במקום אחר שממציאים לו קורות חיים שלמים והוא לא מכחיש לרגע את מה שנאמר. אז יש שם שקר שחור על גבי לבן תגיד מה שאתה רוצה….ז’אק שיקר, עם הפה שלו, לא נכתב עליו זה הוא שיקר, אתה הולך אחר שקרן, תתמודד עם זה, תמשיך הלאה.

  אבות אידיאולוגים? אז למה לתת להם כל כך הרבה קרדיט בסרט (עשרות פעמים נכתב שמה של בלבטסקי בסוף הסרט)? למה לפתוח את הסרט בדברי קרישנמורטי להשראה? למה כל כך הרבה ממה שנאמר בסרטים הוא כמעט מילה במילה מדברי אותם אנשים? אתה לא יודע כי לא קראת, כי אתה מעדיף לנהל קהילות כנראה…

  לא אמרתי שהיטלר קומוניסט, משום מה אתה אומר את זה, למען האמת מדברי ניתן להסיק בדיוק את ההפך, כנראה שפספסת את זה כמו שפספסת את כל המסר של הקונספירציה הקפיטליסטית.ואתה מוזמן להמשיך להאשים אותי תעמולה קפיטליסטית, אתה רק ממשיך וחושף כך את פרצופך האמיתי, וזה אפילו משעשע.

  צפון קוריאה הוא המקום שבו השיטה המדעית קובעת ופותרת את כל הבעיות עבור כל האזרחים, קיצוני? אולי…אבל השיטה המדעית היא שיטה קרה, ועם חוק הבריאות הסוציאליסטי החדש של אובאמה המדע יקבע את מי ניתן להמית ומי לא, לפי הנתונים שיקבלו בבירוקרטיה.

  אתה מוזמן להשאר מסומם מרעיונות האוטופיה המדעית, אתה לא רצוי פה, אני אישית חושב שהתנועה שלך מעפנה. אתה נראה לי כועס כי רצית להיות חבר של מנהלי האתר, אבל נשבר לך הלב שלא רוצים קשר אתך.

  כל טוב יונתן עם התנועה שלך…

 22. תום לא מדובר באותו אלן וואטס, עשית מניפולציה זולה, האלן וואטס שלך מת באמצע שנות ה70, האלן וואטס שציונות דיבר עליו עדיין חי.

 23. יונתן בתאריך 30 בAugust, 2010 בשעה 16:22

  פרצופי האמיתי.. מניפולציה זולה.. אוקיי כולנו רשעים, אתה לוחם החופש. בסדר.

 24. יונתן בתאריך 30 בAugust, 2010 בשעה 16:24

  אני לא כועס ולא צריך את החברות שלך, אני שואף לקשרים חיוביים עם כולם, כן, כזה אני, איום ונורא. אני מרחם על זה שאתה מפחד ליצור קשר עם בני אדם מרוב פרנויות ומקווה עבורך להחלמה מהירה.

 25. יונתן בתאריך 30 בAugust, 2010 בשעה 16:24

  ואגב תיזהר מהמדע, תכבה את המחשב ותתנתק מהאינטרנט, שלא ישתלט עליך המדע.

 26. תשאף תשאף, אתה לא יכול להיות בסדר עם כולם כל הזמן, זה מיתוס.
  אני שמח שאתה לא רוצה את החברות שלי, זה מה שניסיתי להעביר לך מלכתחילה אני לא מעוניין בתנועה שלכם.

  מצטער שהאמת מסנוורת אותך.

  כל טוב שיהיה לך בניהול קהילתי….

 27. אידיוט שימושי בתאריך 30 בAugust, 2010 בשעה 18:37

  היתכוונתי לALAN WATT הזה

  http://video.google.com/videoplay?docid=2933659766040096127#

  יש לו עןד ראיונות שמומלצים מאוד -

 28. יונתן בתאריך 30 בAugust, 2010 בשעה 20:21

  לא ביקשתי שתהיה מעוניין בתנועה, ביקשתי שנדבר כדי שאולי אני אראה לך שאתה טועה ומטעה (או אולי תראה לי שאני טועה ומטעה) אשמח לשמוע את הצד שלך, אבל מה לעשות, אתה רוצה להמשיך להתעקש על שלך בלי לשמוע את הצד השני. דרך צלחה.

 29. רשמת שהתוכנית של הבונים היא ליצור עולם בלי כסף, בלי רכוש פרטי ושהמדע הוא ערך עליון שמנהל וקובע לנו את החיים. אם אני זוכר נכון, זה מה שהסרט זיינגסט הראשון מציע בסוף כפתרון. האם יכול להיות שזיינגסט הוא סרט שלהם בעצם?

 30. [...] קידמה; זה גופרית בסטגנציה; 'stagnum ignis et sulphuris' ". אליפז לוי מייצג את נקודת המבט של ההיררכיה הקתולית של המסטריות, לכן משתמש במינוח גיהנום, אך הרעיון הוא אותו רעיון, וזה [...]

 31. מיכל כהן. בתאריך 15 בJanuary, 2011 בשעה 22:41

  קונספיל אתם ז*@ני שכל.. מה מטרת האתר? כל שפיכת הידע הזה אודות הבונים אחוות כתות ועאמה לא עוזר נגד הרוח הרעה הנושבת בעולם…

  צעירים סקרנים אפילו די יתרשמו מהכתות האלה בדרך שאתם מציגים אותם ושופכים מידע בענינם. כך שיש איזה סוג של יחסי ציבור שאתם עושים לבונים ולאחוות ולמסדרים…אתם מעוררים סקרנות בעיני צעירים…

  שורה תחתונה צריך לומר את דברינו בענין הבונים וכל האחוות בקטע של התנגדות לאחוות שהשתלטו על ממשלות ועסקים ושולטים בעולם לא כדרכו של אבינו מלכינו, אלוהינו- יהוה. ומה זה אומר? עניים רבים מידי עשירים מעטים מידי מצב בו אין דמוקרטיה אמיתית בכל העולם, תופעת האח הגדול וכו’ וכו’

 32. מאיפה לך שהם השתלטו על העסקים ולא להפך?
  המידע מוצג כי אינו זמין בעברית בשום מקום, ועוזר לאתר את הרעיונות אשר בד”כ חבויים מול העניים של כולם.
  כשמבינים שהאויב הוא האינדיבידואל המיוצג בכל סמליות החושך, לעומת הקולקטיב המאוחד שפועל למען מטרה מסומל כאור,
  מהר מאוד ניתן להבין שהאידיאולוגיה היא קולקטיביסטית ומחיקת האינדיבידואל, דבר המגולם בתעמולה כיום בשיא העוצמה, וכאלטרנטיבה כביכול שתציל אותנו מאבדון.

  דוגמא אחת מיני רבות.

 33. לפני שאתה ממהר לשפוט
  הייתי מציע לך לחקור קצת על פרוייקט ונוס ומה זה אומר

 34. כאחד שהוא פעיל בישראל בתנועת צייטגייסט , אני יכול להגיד שאני ממש מבין את הפחדים , ללא פחד לא יכול להיות משהו שמניע אותנו לבדוק , ולבדוק זה חשוב , ולהתריע לאחרים על סכנות זה אפילו יותר מזה , זה אצילי …

  אז דבר ראשון כל הכבוד לאתר הזה , שעושה עבודה נהדרת, בודק כל מיני מקורות, חוקר דברים, גם אם הם נראים טוב , ונשמעים טוב, אם העיתונות לא עושה את זה , והנציגים הפוליטים שלנו לא עושים את זה , לפחות שאזרחים טובים יקחו יוזמה ויעשו את העבודה הזו כדי לפתוח את עינינו ..

  לגבי צייטגייסט , אני יכול להגיד שלמרות כל ההאשמות, למרות כל הדברים שחבויים כביכול מעינינו , שתמיד יכול להיות שיש עוד דברים חבויים , סך הכל העיסקה נראית לי טובה..
  בלי מעמדות, בלי שליטה, עם ארגון ניהולי למקסימום, שדואג לרווחת הכל , כי כבר היום אפשר לתת לכולם הכל, וזה עניין של רווח שמונע את הקיום של השפע , חלק מהדברים האלו מדבירם הסרטים ..
  השחיתות של הכסף ואיך הסבל האנושי הוא תסמין של הבעיוות , אני רואה פה עניין טכני לחלוטין, עניין של ניתוח ולא של אמונה , כשהמספרים מדבירם, והמציאות בשטח תומכת , אני מוצא עצמי בבעיה לא לראות את התמונה כמו שהיא מוצגת , ולךמרות כל החפירות והדומה בין התנועה להרבה מאוד דברים אחרים , הבנתי שהתנועה עושה את מה שהיא אמורה לעשות… ללמוד מכל מקור אפשרי, לקחת את הדברים ההומניים ולהוריד מכשולים , כדי להיות באמת אמיתי ואחראי לצורה הזו , אתה צתריך להיות תמיד פתוח להכל ולהבין שהשינוי הוא הדבר הקבוע היחיד , רק כך הסטטוס קוו הופך למשהו שצריך להיות משתנה , וההתץפתחות שלנו צריכה להיות טבעית ולא לקבל התנגדות מדברים קיימים רק כי הם רוצים לשמור על הנקיים במקום לתת להתפתחות למשהו טוב יותר לקרות … טכנולוגיה ייעול לעומת זיהום סביבתי לדוגמא , שימוש באנרגיה כמו נפט לעומת סולאר גלים ורוח ..

  היופי הוא שלא הראתם את השונה בין כל הדברים ורק את הדומה , הרי כל הדתות בגרעין שלהן הוא אותו הדבר, לעשות טוב להביא את האדם לחשחרור , אבל מעטות מהן מציעות להסביר לאדם את המצב הקיים ולגרום לו להבין איך הוא יכול לייעל את הסביבה לחיות בהרמוניה אמיי לא באוטופיה אלא הסביבה שההבנה היא שכל דבר שאחר עושה איפשהו משפיע עליך ואתה אם היית נולד במקומו או בארץ אחרת לדוגמא היית מתנהג כמו אותו אדם שחונך להיות מה שהוא ..

  וכמו שאתה טוען מה שאתה טען , אני לא אכעס אלא להפך אלך איתך בעניינים אלו, אשמח להיות טועה וצודק כאחד , כי בשתי הגישות אני חותר להיות אדם טוב יותר שרוצה להיות עם אחרים בעולם טוב יותר .

  המשך בחקירה שלך, תהיה אמיץ ואמיתי לחקור מספיק כדי להגיע למפגשים ולראות שאנחנו לא שוטפים לאחרים את המוח אלא מספרים מה כל אחד חושב , שומע ולמד ממקומות אחרים, ככל שידוע לי אין אדם שמלמד את הפעילים בארץ מה לעשות, איך להתנהג , ואני אחד מה-5 אנשים שהיו מההתחלה , ומושך הרבה פעולות לעשייה ונותן הרבה רעיונות בדיוק כמו כל אחד אחר מהפעילים .

  בכל ההסברים שלכם,עדיין לא נתתם הוכחה אחת, אלא רק כמה דומים הדברים לדברים אחרים, ובעצם לא שמרתם על ראש פתוח , בחרתם לראות את הדומה הפעם בתור משהו שלילי במקום לראות שגם השונה מייצג משהו , שקיפות מלאה למשל, אי גיוס כספים למטרות שאינן קיימות מראש ומוצגות .. הרצון לאי רווח, בכל מחיר, לקידמה ללא מעמדות כלשהן לא רק כלכליות אלא גם מחשבתיות, כל צורה של מעמד …

  אחד המשחקים שיכולים להיות סחבת הוא איך אתה יודע ומאיפה אתה בטוח, ואם זה … ואם ככה . ומה אפשר להסיק מרעיון כזה , וכמה זה דומה אז בטחל הדבר הבא הוא נכון … השערות הן לא דבר מסוכן אך יכול להוביל לדיסאינפורמציה , תלוי מאיפה אתה מגיע , לדוגמא אלכס ג’ונס , ואחרים שפועלים נגד הכל משום שזה הפך להיות מי שהם, להיות בעד זה בעייתי כי זה להוכיח שאו שהם נכנעו לרעיון מסויים או שמשהו יכול להיות טוב ואז במקום להיות נגד אולי אפשר להיות בעד …

  ולהיות בעד זה ללכת עיוור, או להיות טיפש ,כי אין מצב שלמישהו יש מטרות טובות, לא יכול להיות שמישהו חי בלי אג’נדות, צריך לבדוק את הכל לחקור וגם אם לא מוצאים אז לשייך למשהו אחר משהו דומה , משהו שיכול להיות קשור באופן השלישלי של העניין , להתאים לשתף וגם אם צריך לעצור קידמה טובה גם במצבים קשים , העיקר לא לתת צ’אנס …

  שימו לב שגם פה יש אג’נדות משלכם חברים, אתם הנגד של הכל וזה מעולה צריך, ויכול להיות שתגלו שאתם טועים בעוד מספר שנים, כי צייטגייסט לא הולכת להעלם.. להפך היא צוברת תאוצה מדהימה, הסרט החדש שבר את השיאי הקרנות בבתי קולנוע לסרט העצמאי , למעלה מ 300 הקרנות 60 מדינות 30 שפות , וזה היה ביום הראשון ..

  אז או קיי כולם מטומטמים חוץ ממכם, כאילו לא חקרנו את העניין עם התאוספיה , ולמרות שקרישנה מורטי התנגד לשלוט על העולם או להיות הדובר העולמי עדיין הוא בקונספירציה ועדיין נגד למרות שיכל לעשו לעצמו חיים קלים יותר , והתנועה מעולם לא הסתירה שום מידע אבל עדיין זה לא אומר כלום , עדיין שקיפות ורצון להשתנות כל הזמן, ורצון ללמוד ולרצות להבין כשאתה טועה, עדיין לא מספיק, שבירת אגו, רצון להסביר לאחרים איך המערכת פועלת , לקדם מחשבות של הרמוניה , להרגיע אנשים לגלות להם שיש שפע שאפשר אחרת , שאפשר לעצור את ההתעללות של הממסד , כל זה עדיין לא בסדר ולא טוב ותריך להפסיק גם את זה ?

  יכול להיות שאתם יותר מידי פראנואידים ? יכול להיות שאולי אתם פועלים בדרכים לא דרכים רק כדי לא להיות בעד שום דבר ? ואני לא מעוניי שתהיו בעד אתם צריכים לרצות להיות בעד משהו לפתח משהו ולא רק להיות בעד נגד משהו , ואני בעדכם אחרי הכל , אני בעד הנגד שלכם …

  אני מוכ לקחת על עצמי את האפשרות שאני טועה ואולי גם מטעה , משהו שאתם לא מוכנים לעשות , אני מוכן לקחת על עצמי את האחריות להיות זה שהלך בדרך טיפשים רק בגלל כוונות טבות שלו ללמד אחרים להעיר אותם להביא אותם להבנה על המכניקה של הדברים והאפשרויות לעולם טוב יותר יעיל יותר בריא יותר חכם יותר והמוני יותר ..

  ואני מוכן להבין בסופו של דבר שאולי אני חלק קונספירציה , משום מה קצת מוזרה כי היא רוצה לעשות טוב ולא מסתירה דבר , אבל חלק מהקונספירציה הזו אני בהחלט מוכן להיות, לא אכפת לי בונים חופשיים, לא אכפת לי אילומינטי, לא תאוסופיה לא צייטגייסט לא ז’ק פרסקו שאני מאוד מעריך ולא פיטר ג’וזף, (שדרך אגב זה לא השם האמיתי שלו אם לא ידעתם) אם אבחר להמשיך ללמוד מהם ולראות בהם מקור מאחד של הבנות, מעולה… ואם אבחר ללמוד מאחרים ולא לראות בהם עוד מקור כי עברתי את ההנבות שלהם , עוד יותר טוב , אין מנהיג אין אחרי מי ללכת , יש אנחנו .. ו… אנחנו.. וכל השאר בולשייט ,

  תם עידן החכשה , כשהכל מואר , כלומר שקיף, כשאי אפשר להסתיר דברים בצל , אז האמיתות נחשפות, שיותר עדיף לנו כלכלית, מבחינת התיעלות, ושפע להיות אחד בעד השני ולא נגד השני עם רצון להרוויח מכל עניין כי זה יוצר בדיוק את אותה התגובה מהצד השני וזו מלחמה סמוייה , אך גלויה ..

  כחוקר אמת אתה צריך להמשיך לברר עוד לעומק ולהתמודד גם עם נציגי צייטגייסט בישראל, תגיע למפגש “נשטוף לך את המוח” , כנראה , כי משום מה אנחנו כנראה יותר מתוחכמים ממך , כי אתה מפחד מאיתנו משום מה ..

  בנאדם בחיאת, עזוב אותך שטויות בוא נדבר , אני אשמח אם תוכיח עם הוכחות ולא תיאוריות, שאני טועה, אודה לך אפילו יותר מאשר אם תסכים איתי, אם תראה לי דרך אחרת יותר טובה יותר נכונה יותר בריאה יותר … מה שלא יהיה , כי לבינתיים אתה רק בא נגד ולא מראה חלופות או דברים יותר טובים , כל מה שאתה עושה זה להיות אנטי ולא להיות מוכן לשמוע את הצד השני כי , “הוא רע” ..

  כשתפסיק להיות ילד קטן בעניין של להפגש ולשמוע, ותן לפראנויה שלך שעתיים של חופש לעשות איזה מפגש מצולם אם תרצה , אז נוכל לפגוש אחד את האחר , מבחינת מחשבה, ואולי להגיע לשיחה אמיתית ולא כוחנית מעל דפי האינטרנט , אני אשמח, ואני מקווה שבתור חוקר אמת אמיתי ולא מגמתי, תהיה מוכן לראות שיש אנשים עם כוונות באמת טבות מאחורי “הפרגוד הישראלי” לצורך העניין ..

  מבין את כל החששות שלך, רואה את כל החורים האפשריים שאפשר ליפול בהם ועדיין רוצה לבחור להיות בעד משהו שנראה לי מכל הכיוונים כטוב ונכון לעשות ולקדם … ימים יגידו ואחד מאיתנו יצטרך להיות ה”טיפש” והטועה בעניין , מי שזה לא יהיה אנחנו צריכים להמשיך לחפש ולנבור ולהפגש אחד עם השני יכול להיות מעניןי , דבר איתי :)

  משה מנקין

 35. מילנה בתאריך 26 בJanuary, 2011 בשעה 15:50

  שלום לכולם
  הכתבה שפורסמה על המסר של תנועת צייטגסט – רחוקה מאוד מהאמת. זו כתבת הכפשה שאין כדוגמתה
  המסר של התנועה יובא מייד בציטוט מאתר התנועה.
  מפרסם הכתבה המכפישה מוזמן להפגש ישירות עם מתאמי התנועה בישראל, ןלנהל דיון ענייני בכל אחת מהטענות.
  אין בשם צייטגייסט עצמו – להעיד על חברי התנועה כבעלי אידיאולוגייה של בונים חופשיים או אילומינאטי. האמת נמצאת בדיוק בצד ההפוך של קשת הדעות והמעשים !!!

  הנה גם קישור לטריילר של הסרט החדש שייצא בקרוב מאוד ליוטיוב – צייטגייסט נעים קדימה ZMF
  http://www.youtube.com/watch?v=9ZfZ33wKf7A

  המסר של התנועה :: ציטוט ישיר מאתר התנועה העולמי, המסרים פתוחים גם בעברית לכל קורא ודורש
  http://www.thezeitgeistmovement.com/joomla/index.php?Itemid=708

  אנחנו מתכוונים להחזיר, את הצרכים החיוניים היסודיים, והמודעות הסביבתית של המין האנושי, דרך העיסוק בהבנות הכי עכשוויות, של מי ומה שאנחנו באמת. בשילוב של איך המדע, הטבע והטכנולוגיה (ולא דת, פוליטיקה וכסף), מחזיקים את המפתחות לצמיחה האישית שלנו. לא רק כבני אדם יחידים, אלא כתרבות, הן מבחינת המבנה והן מבחינה רוחנית. התובנות המרכזיות של המודעות הזאת הן ההכרה באלמנטים הסימביוטיים והמתהווים של חוקי הטבע, ואיך הם מתיישרים
עם ההבנות האלה, כיסודות של המוסדות האישיים והחברתיים שלנו….[עריכת מנהל: למי שמעוניין עוד שיכנס לקישורים]

 36. conspil.com בתאריך 26 בJanuary, 2011 בשעה 17:24

  לויד מחקתי לך את התגובה. עזוב את הילדודס האלה, שים לב זה פולמוס מאורגן שלהם. “פח אשפה אידיאולוגי של ג’וזף”, אהבתי :), אבל עזוב אותם.

  ולחברי זייטגייסט, לכו חפשו להתחסד במקום אחר.

 37. אני בעל עניין בקונספיל, פורום אמת אחרת, זייטגייסט, ועוד..

  מבחינתי כרגע בשרשור כאן הרבה דעות כבר נאמרו.. משני ה”צדדים”. יוהו, אני חושב שלכל אחד יש צדק בדבריו. אני תמיד שואף להשתכנע עוד ולשמוע עוד.

  קונספיל, צאז שהכרתי אתכם שאלתי “אז מה אתם מציעים ?” ובעצם שאלה זו נמשכת עד היום, שאלה שכבר נשאלה בדיון כאן.
  יש מצב שאתם צודקים. בהכל. השאלה היא מה אתם עושים עם הידע הזה. פעם יעצתי לך לנסות לשכלל את המסר כך שהוא יובן בפשטות גדולה יותר. החכמה היא לדעת להעביר את המסר. החכמה היא לדעת לתקשר. לערוך דיון. לרצות להבין ולרצות להיות מובן. האם אתם שואפים לכך ? האם אתם מוכנים לוותר על קהילות שיש להם עניין בשינוי הודות לתקשורת לא נכונה ?
  ייתכן מאוד שאתם צודקים, אבל מה הטעם להיות צודק בלי תמיכה של אחרים ? מה הטעם ברעיון אם אין מספיק אנשים שיממשו אותו ?
  אני אומר זאת כי איכפת לי ואפילו כואב שגישות לא מובנות, רעיונות, וכך גם המציאות שלנו ממשיכה בתוואי לא נכון.

 38. conspil.com בתאריך 26 בJanuary, 2011 בשעה 20:46

  לא מעניין אותנו רייטינג. לא מעניין אותנו להיות 100% עם כולם (בניגוד לכת זייטגייסט). ככה זה.
  לגבי פתרון, ומה אנחנו עושים בקשר לזה: לעודד חשיבה עצמאית. לעודד את חשיבות האינדיבידואל מול הקולקטיב. שתי דברים תחת מתקפה חריפה במאה שנה האחרונות.

 39. מהו אותו “קולקטיב” שאתה כה מפחד ממנו? קולחוז סובייטי?
  .
  האם כך הטיה של המילה “קולקטיב” הינה פסולה? ומה למשל עם האמירה הזו “ביטחון הוא אינטרס קולקטיבי של כלל אזרחי המדינה”. גם במקרה הזה, השימוש בעייתי? או “המטען התרבותי הקולקטיבי של העם היהודי”…
  .
  וגם התרגום של המילה לעברית – “משותף”? גם המילה הזו נועדה להביא עלינו משטר קומוניסטי-פאשיסטי?
  .
  ואם כבר אני בתנופה, אזי עצם רעיון ה”קולקטיב” הזה, מוצאו מהאחוות הסודיות? ואותן אחוות, מניין מוצאן, איך הכל התחיל? הייתכן שישנם אנשים המוכנים לחיות בשיתוף פעולה גם בלי שזיהמו את תודעתם בתעמולה קולקטיביסטית, או שהשטן שידל אותם לכך?

 40. למרות הזילזול העולה מהודעתך, ולמרות שאני חושב שבמקום להמיר את הבעיות שלך לתמורה קונסטרוקטיבית מאשר ליילל ולקנא הנה תשובהבנוגע לאחד המקורות:

  “typhon is the desire of the few pitted against the good of the many”

  “the desire for riches pomps sovreignty by which this evil genius was obssesed reveals the temptations by which humanity is deflected from its ultimate goal…”

  “he is the personification of ambition”

  The All Seeing Eye מאת Manly P. Hall‏ עמוד 71.

  אז כן כפי שאתה רואה הרוע האולטמיטיבי מייצג אינדיבידואליות שאפתנות ריבונות, לעומת טובת הכלל. והדבר הולך אחורה לשיטה הפרעונית המצרית הישנה שכן האגדה של טייפון היא האגדה המצרית הידועה.

 41. אני? זלזול? ממתי ניסיון עמוק וכנה להבין את דברי בין השיח הינו זלזול? ואם כבר מישהו הביע זלזול, זה אתה בדבריך שתקפת אותי, ואני לעמת זאת, לא תקפתי את קונספיל… אגב, האם אתה חבר צוות, נציג רישמי של קונספל או רק מגיב חופשי ועצמאי שמזדהה עם האידיאולוגיה שהם מקדמים? וגם, לא הבנתי על אילו יללות וקנאה אתה מדבר, ומה בדברי אינו קונסטרוקטיבי, בטח ובטח לעומת דבריך שלך.

  אגב, האידאולוגיה של קונספיל, אתה יכול לתמצת אותה בכמה מילים, כדי שנבין על מה אנו מדברים בכלל? יש לכם עוד משהו קונסטרוקטיבי להציע, חוץ מחרדה עמוקה עד פתולוגית מפני כל מה שמריח “קולקטיביזם” וזכויות אדם?
  .
  ציטוט נאה הבאת כאן, אך לא הבנתי למה הוא אמור להיות בעל איזשהו ערך. הינה, גם אני יודע להביא ציטוט:

  Imagine there’s no countries
  It isn’t hard to do
  Nothing to kill or die for
  And no religion too
  Imagine all the people
  Living life in peace

  מאת הכוהן הנודע ג’ון לבית שושלת המאסונים המשוקצת, לנון.

  אז שאתה יכול לראות עכשיו, מדינות הלאום (והרגש הלאומני-פטריוטי-גזעני הנבוב שנובע מהן) הינן מקור להרג אכזרי ומיותר. ועקרון רצחני זה הינו חדש למדי, והגיע הזמן לשים לו קץ. ואת זה, נבנה בחופשיות, בעזרת רוח התקופה. והנה עוד ציטוט רלבנטי המבטא רוח שחרור זה:

  The old appeals to racial, sexual and religious chauvinism and to rabid nationalism are beginning not to work. A new consciousness is developing which sees the earth as a single organism and recognizes that an organism at war with itself is doomed. We are one planet.

  Carl (Marx) Sagan

  עוד עובד שטן שרוצה לכלוא אותנו בקולחוז.

  וזו רוח החופש בעיני, שחרור מהטוטליטריזם של עקרונות מיושנים, דורסניים המלבים שנאה הרסנית ורצחנית.

 42. אתה יכול להיתמם כמה שבא לך.
  האובססיה שלך עם האתר הזה עלתה לך לראש “שמאל מטורלל”….
  אני אחראי על התגובות, קורא ותיק באתר.
  אידיאולוגיה? לא יודע, זה אתר תוכן זה כל מה שאני יודע על אידיאולוגיה פה.
  אתה יכול להמשיך ללמוד על העולם משירי פופ. כל טוב.
  שחכת עוד מרכיב שקארל מרקס ראה לנכון בשביל עולם חופשי ומתוקן יותר:

  What is the secular basis of Judaism? Practical need, self-interest. What is the worldly religion of the Jew? Huckstering. What is his worldly God? Money.

  Very well then! Emancipation from huckstering and money, consequently from practical, real Judaism, would be the self-emancipation of our time.

  http://www.marxists.org/archive/marx/works/1844/jewish-question/

 43. מעניין… שלחתי עכשיו תגובה ארוכה ומנומקת, והיא לא מופיעה… לאן נעלמה? אנא, עזרו לדנטון המבולבל למצוא אותה… בינתיים היא מתפרסמת כאן:
  http://activism.org.il/node/414

 44. 1. אני לא רואה שום הודעה שלך שמחכה לאישור, או שהיית בעיה במחשב שלך או שאתה עושה יחסי ציבור
  2. אתה כנראה שוב מתחסד, ממש במקרה 2 דקות לפני ההודעה שלך אדם בשם “שמאל מטורלל” השמיץ את האתר בפוסט אחר.
  אז אתה מוזמן להמשיך להתמם.

 45. אז אם מישהו מעביר לך תגובה שאתה לא אוהב אתה מגיב עם המשפט
  “אל תיתמם”
  וזה אמור להגיד מה ? שהוא מסתיר משהו ?
  שאתה לא מאמין לו כי אתה חושב שהוא משקר ?
  אתה מודע לעניין שהביטוי הזה שלך נראה רע למי שקורא את זה, כי בעצם הביטוי אתה שולל את מה שהאדם אמר בלי שום קשר לעובדות או הוכחות , אתה בעצם אומר אני לא מאמין לך , כל מה שכתבת הוא שקר.

  ככה דיון צריך להתנהל ?

  אני מבין שאנחנו כולנו עם דעות שונות וראיית עולם שונה, ומשום מה אתה חושב שיש לאנשים אג’נדות נסתרות ומחפשים איכשהו לפגוע בך ..
  אבל פה בדיון שקיף אתה יכול להוציא הכל ולנסות להוכיח את העניין במקום להגיד
  ” אני לא מאמין לך, אתה שקרן ”

  זה ילדותי ולא מוביל לכלום .

  אנחנו כולנו פה , אני מאמין, אנשים בוגרים , שמנסים לעשות טוב, אז בואו נתיחס אחד לשני עם קצת כבוד , ולא נלך למקום של פגיעה אישית , ניתן לדיון להתנהל על בסיס טענות , הוכחות, עובדות , אם הן לא קיימות אז כנראה שהמחשבות שלנו אולי מוטעות .

  מה שמוזר לי בכל הדיון הזה , הוא שלמרות כל הדברים שאלו שתומכים ברעיון הצייטגייסטי מביאים , למרות הציטוטים, למרות ההסברים , ושהכל שקיף ואפשר לראות את הכוונות, אתם מחפשים איזו אג’נדה שלא באמת קיימת..

  השאלות שלי הן
  האם ראיתם את שלושת הסרטים ?
  והאם כל מי שמביא פתרון צריך להיות עם אג’נדה ?
  האם יש איפשהו מידע כלשהו המעיד על אג’נדות חבויות של צייטגייסט שקושרות את פרויקט ונוס את אחד מהדמויות הפועלות ?

  אני אשמח לקבל מידע מבוסס בנידון כדי שאוכל לערער בנושא , כל עוד לא אמצא כזה , ולא תציגו דברים קונקרטים כלשהם , אבין שטענותיכם מגיעות מפחד, ממקום של פראנויה, ממקום שלא מוכן להקישב לפתרונות מפחד שיש אג’נדות בכל דבר , וזה קצת מעציב אותי ..

  עשו טובה תענו על השאלות שלי כדי שנוכל להמשיך בדיון פורה , אולי תוכלו אפילו להאיר את עיני , ואת עיני אחרים ..

  מצפה לתגובה מסודרת שתתיחס לבקשותי ..

 46. תיקון ….
  מהביטויים שהתשמשתם פה …

 47. 1. אם כך, זיהיתי באג אצלכם במערכת. או שמא, זו הגדרה שלכם, הגבלה לנפח תווים מסויים. אשלח את ההודעה בנאגלות. ויחסי ציבור, אכן, אני עושה לא פחות מכם.
  .
  2. אני מתחסד, ואתה לא יודע לקבל ביקורת כפי שאתה מתיז אותה לכל עבר. ומי שכן מחזיר לך באתו מטבע, אתה מכנה אותו “משמיץ”. באותה המידה, אתם משמיצים את האחוות הסודיות ואת הוגי ופעילי השמאל. ולגבי המגיב “שמאל מטורלל”, אני אכן מסכים עם דבריו, אך בכתיבתי באתר הזה, אני משתמש בזהות אחת ויחידה, זו הציבורית והמוכרת. בנוסף, אני גם מכיר אישית את מייסד הפרוייקט, ואף היתה לנו שיחה ארוכה, שכנראה בעקבותיה הוא תפס אזימוט חזק ימינה… ואת זה אני מתכוון להוכיח באותות ומופתים.
  .
  לגבי הפוסט “המשמיץ” של המטורלל, אתה בטח מתכוון לזה:
  http://conspil.com/2011/01/29/egyptcrack-up-boom/#comment-6276
  ואני מאוד מסכים עם דבריו אלו, ואף אמשיך לפתח אותם:
  ” קפיטליסטים שמתנהגים כאילו ראיית העולם שלהם היא אובייקטיבית בלי להציג את העמדות שלהם על ההתחלה. בכל בלוג שמכבד את עצמו הכותב מספר קצת על עצמו ועמדותיו. כאן יש נסיון להטמיע באנשים עמדות ימניות ניציות קפיטליסטיות ופאשיסטיות בלי שהם ישימו לב.”
  אם כבר בציטוטים עסקינן…

 48. וכדי לתקן את אותה תקלת פרסום הפוסט ההוא שנתקע בקנה, הנה הוא לטובת כלל הציבור הקונספרטיבי בישראל ושאר מאמיני השטן:
  .
  אני, מתמם? בכל מקרה, תודה על האישור. עכשיו זה רישמי, מותר לי. מנהל התגובות של אתר קונספיל אישר לי! :-)
  .
  לא הבנתי את עניין ה”שמאל המטורלל” – האם זו דעתך האישית, שהשמאל מטורלל, שאני הוא המטורלל, או שרק ציטטת דעתם שחל אחרים שטוענים שהשמאל מטורלל? האם זו אבחנה פסיכיאטרית? מהם הקריטריונים לטרלול? יש טיפול מומלץ ב-DSM? ורודפי קונספירציות הזויות של שדים ורוחות, איך נגדיר אותם? העם התיוג “מטורלל” חל גם עליהם?
  .
  גם את נושא ה”אובססיה” לא הבנתי – האם גם זו הפרעה פסיכיאטרית מאובחנת בקפידה? מהו הטיפול המומלץ? ואם כבר באוססיה עסקינן, אז גם לקונספיל לא חסר: רדיפה אובססיבית אחרי כל מה שמריח “קולקטיביזם” (עדיין לא הסברת לי את משמעות המונח הזה, אתה חייב לי), ואחרי סיפורי בדים מצמררים ומסמרי שחער סביב כל מני אחוות סודיות וטכסיהם המזוויעים. אם זו לא אובססיה… וכפי שאמרו מוכשרים ממני ועוד הרבה לפני – זו רק ההתחלה לה לה… מהפכת היסמין ואחותה המצרית תגיע גם אליכם. עד למבצר הליברטריאני שלכם. לא תמלטו.
  .
  ” אידיאולוגיה? לא יודע, זה אתר תוכן זה כל מה שאני יודע על אידיאולוגיה פה.”
  הבנתי. אין כאן שום משנה סדורה, שום קו מגמה מנחה. כותבי קונספיל עסוקים רק בחשיפת האמת. כמה אצילי. טוב, אם כך זהו המקום שלי, ולא נותר לי אלא להצטרף. זהו, ראו אותי כחבר מהמניין, אני מקים בימים אלו את Conspil Addebdum. הוא ישמש כנספח אידיאולוגי לחוסר שלכם במשנה סדורה. או שמא הוא רק נאיר באור חד ובהיר את האידאולוגיה המוכחשת שלכם, לך תדע. כנאמר, מימי חורבן בית המקדש, הנבואה ניתנה לשוטים… כך שעדיף לי לא להיות מסוגל לדעת מה ילד יום :-)

 49. ” אתה יכול להמשיך ללמוד על העולם משירי פופ. כל טוב. ”
  ולך לא יזיק לדלל מעט א המקורת הנוצריים שלך (שכידוע הכנסיה הנוצרית הינה סוכן הדיסאינפורמציה הגדול בהיסטוריה האנושית) עם מעט חוכמת המונים אותנטית. יש לך אך לסתור את חזונו של ג’ון לנון? ובתירוף מקרים מאסוני מופלא, זה מאוד מזכיר לי חזון אחר, הרבה יותר קרוב אלינו:
  .
  “וכיתתו חרבותם לאיתים, וחניתותיהם למזמרות–לא-יישא גוי אל-גוי חרב, ולא-ילמדו עוד מלחמה”
  .
  נשמע לך מוכר? זה גם מאיזה כומר מאסוני שכתב מסה מעמירה על הטכסים האפלים של האילומינטי…
  .
  .
  וואלה, הבאת לי אותה בהפוכה עם הציטוט הזה של מארקס… יו, אני ממש אובד עצות… מה לעשות? זהו, חיסלת אותי… עכשיו זה גלוי לכולם, קבל עם ועדה, מרקס היה אנטישמי!!! הוא ראה את הניצול לרעה ע”י היהודים, ואף הצביע עליו! אין יותר עוכר ישראל מזה! וכך גם כל מי שמבקר כל דבר בישראל… חוץ מאת השמאל, כמובן. כי את השמאל, חובה לחשוף, ובעיקר להשתיק. כי הרי זה דבר ידוע שהוא שלוחה של המאסונים הפאשיסטים קומוניסטים, שבאים עלינו לכלותנו ולשעבדנו.
  .
  אה, ובטח המקורות שלכם שפויים יותר, כל מני פרוטסטנטים הרוקמים סיפורי בדים על מני טכסים שטניים… לא תודה, אני חוזר אל ג’ון לנון. גם לך כדאי להקשיב לו, הוא יכניס לך קצת פרופורציה בחיים, לא רק מהצד של טכסים מאסוניים מופרכים.

 50. שוב נתקע קטע טקסט בקנה…

 51. 1. תוכיח באותות ובמופתים מה שאתה רוצה, תכתוב אפילו עם הכוכבים שהאתר הזה מסריח ומטעה, תעשה מה שבא לך, תממן אפילו פוסטרים בחוצות ממש אבל ממש מזמן ויתרנו על רייטינג או לרצות שכולם ידעו כל מה שכתוב פה, או לבכלל רצות מישהו זה לא מה שמעניין ומאתגר בעשיית האתר.

  2.כן זה אתר וכן, הרבה מאוד אנשים, הרבה מאוד מאוד, לא אוהבים אותו ואת התוכן, הרבה נכנסים פעם ראשונה ולא נכנסים יותר, הרבה שולחים דואל שיטנה, אני לא מבין למה פתאום זהנראה לך “אצילי”?

  3.התיאור הנ”ל של מארקס תקף בערך כמו מיין קאמף, על אותו משקל הייתי יכול להגיד שהתיאור במיין קאמף הוא אותו דבר כמו מה שאתה אמרת, למען האמת אולי אפילו יותר מדוייק, ידוע שהמפלגה הקומוניסטית ברוסיה היית בנויה כ יותר מ50% יהודים כאשר כמות האוכלוסיה ברוסיה היית 4%, אז ההאשמות של מיין קאמף על כך שהיהודים מהווים מזימה קומוניסטית בעולם היא בעצם נכון לא? אבל רגע, מארקס טוען שהם סוגדי הממון, שהם עובדי החומריות….בעבר האשימו את היהודים בכך שהם היו קומוניסטים או קפיטליסטים כדי לסחוף את הציבור עם הרעיונות של מי שכב את הדברים, המיעוט היהודי שהיה ברוסיה לא משקף את העם היהודי והערכים שלו, כמו שהשבתאים אינם עושים זאת, ולכן צר לי שאתה הולך אחרי מארקס ומאמין לשטות הזאת שהוא כתב, במקום לקרוא אותו בביקורתיות. שאני אזכיר לך עוד דברים ביזארים שמארקס כתב? מה עם ה Division of Labour שאסור לאף אחד להתמקצע במשהו אחד, כולם צריכים לעשות את !כל! העבודות, לפי מה שידוע לי אפילו הרוסים לא היו פאנטים מספיק ליישם את זה.

  מסכים איתך שהכנסיה הנוצרית היא הדיסאינפורמציה הכי גדול בעולם, זה למה הוא נחשף פה כל כך הרבה באתר, זה למה מתורגמים פה הרבה מהמסמכים שלו, זה למה נחשף פה תאולוגית השחרור של הארגון הכנסייתי המדכא בכל הזמנים…אה אבל מדובר בקומוניזם…רגע חשבתי שלדעתך קומוניזם זה לא דבר מדכא, אז רגע אז אתה אוהב את הכנסייה או לא?

  אתה ציטט:
  “וכיתתו חרבותם לאיתים, וחניתותיהם למזמרות–לא-יישא גוי אל-גוי חרב, ולא-ילמדו עוד מלחמה”
  .
  אבל רגע חשבתי שאנחנו היהודים סוגדים לשטן ולממון? תסביר לי איך יכול להיות שזה כתוב?
  אולי תמצא הסברים אצל הכהן הגדול קארל מארקס?

 52. אשמח לקבל תשובה על שאלותיי .. בכדי לראות אם התעמקתם בפרטים שאתם מעבירים פה ..
  ולראות כיצד הגעתם למסקנה שצייטגייסט קושרים למה שאתם חושבים ..

  האמת , אני יכול להגיד שלאחר קריאה של דברים שכתבתם על קארל מרקס ועל קומוניזם אני יכול להבין עוד יותר את ההבדלים בין “כלכלה מבוססת משאבים” ובין קומוניזם וכשאתם מעבירים את הדברים על קומוניזם ההבדלים רק נעשים ברורים יותר .

  אשמח אם תפרטו את מה שאתם חושבים על קומוניזם כמו שעשיתם בפוסטים אחרים ובכך נוכל לראות עד כמה דומים שני המודלים .

 53. ידידי ללויד, מייסד אתר קונספיל ושאר חברי הצוות, אני אכן נענה לאתגר שהצבת בפני, ומרים את הכפפה – אנו נדון באופן שקול בשלל הטיעונים, העולים מכל צד. ואפשר להתחיל מזה, למשל:
  .
  כתבת שאין לכם אידאולוגיה… ובכן, אני מתכבד לנסות לחלץ את העקרונות המנחים שלכם, מתוך מה שכבר פרסמתם, הן המאמרים, והן התגובות. זה יהיה יישום של סקירה שיטתית, המבוססת על עובדות ולא על רשמים סובייקטיביים ורגשניים.
  .
  ואגב, לא ב”השמצה” מדובר, אלא בביקורת הגיונית ובונה, שלא לומר ביקורת עמיתים, כמקובל במתודה המדעית.
  .
  שיהיה לנו בהצלחה.

 54. דנטון, כשפגשתי אותך כל מה שחשבתי עלייך נעלם ופשוט נהנתי לדבר איתך, בחייך, בוא נשמור על הרוח הטובה. אם אתה רוצה לנסח אידיאולוגיה תכניס לתוכה גם את כל הכתבות שלנו על מסע המלחמה בטרור של ממשל בוש. למשל:

  http://conspil.com/2008/11/23/saddam-cia/

  מוש, תתפלא אבל אני חושב שלתנועות זייטגייסט יש הרבה יותר מה להרוויח משוק חופשי טהור מאשר השיטה הנהוגה כיום. שלח מייל למערכת ונדבר כמו שכבר עשה יניב, ואנחנו במייל מספר 22 כבר. כל טוב.

 55. לגבי העניין של להתכתב בנושא , כמו שכתבת את הכתבה הזו והצעת לאנשים את המידע אני אעריך את השקיפות גם בלתת תשובות יותר מעמיקות על הנושא ולבחון את הידע שלך בכדי לראות מאיפה מגיעות השקפותיך ..

  מה עוד שאתה מתעלם מזה שרק 3-5 אחוזים מאזרחי העולם מתעסקים בחקלאות ובתעשייה , 80 אחוז מתעסקים בשירות וזה הולך וקטן עם השנים , העבודות פשוט נעלמות ואתה מציע לי דרך שקשורה בהון עצמי אבל העבודות נעלמות ..

  שוק חופשי טהור לא יהיה, לצערי אתה מדבר על מנגנון שלא יכול לקרות, אמנם אני מסכים עם שוק חופשי ותחרות לגבי תמחור , אבל העבר הראה שהרווח שאנשים רוצים לעשות יגרום להם לקרטלים ולמונופולים ..

  כל התיאוריות של השוק החופשי הן יפות אבל הן רק תיאוריות ולא יושמו או יהיו גם בעתיד , בוא נדבר ראלי בוא נדבר על מה שקורה ומה שכדאי לעשות במצב הזה .

  איך תספק לאנשים כוח קנייה אם כבר בימינו האבטלה גדלה ?
  הנה סרטון של כמעט שעתיים שמראה לך רובוטים שונים ותהליכים אוטומטיים שונים המחליפים את בני האדם במגוון משרות מה שאומר שסקטורים שלמים בתעשיות שונות ושירותים שונים הולכים פשוט להעלם …
  http://www.youtube.com/watch?v=6AM6dX_dwYk
  אני מוצא שלהתעלם מהעובדות והמציאות זה קצת חסר אחריות ולפי התשובות , שאני לא מקבל , אני מתחיל להבין שלא באמת נכנסתם לפרטים אלא רק לקצה הקרחון ונשארתם בהבנות שטחיות , וזה לא מובן לי מדוע ..

  אני מאמין שהדיון הזה צריך להמשיך להיות פה על גבי האינטרנט ובמיוחד כתגובות לכתבה שלכם משום שהמידע הוא חיוני להבנה של התכנים , אין אני בא להיות אדווקט של התנועה אלא מציג את המידע שאני יודע ורוצה שאתה תתן את טענות הנגד גם אם הן קפיטליסטיות ונראה איך ההגיון הבריא מבחין בינינו ומה יותר הגיוני לעשות כרגע ובעתיד .

  אגיד לך דבר אחרון , זה לא משנה הדיעות הפרטיות שלנו משום שישנה אמת שלפיה הדברים בסופו של דבר יתנהלו , ואם לא נראה את המציאות כמו שהיא אלא נריב על דעותינו האישיות , נמצא את עצמנו טועים ואולי במקום שלא שאפנו אליו .

  אנא בוא נמשיך בדיון .. למעננו ולמען קוראיכם .

 56. תגובה זו היא עריכה של התגובה הקודמת שלי כדי שיהיה יותר קריא .
  .
  לגבי העניין של להתכתב בנושא , כמו שכתבת את הכתבה הזו והצעת לאנשים את המידע אני אעריך את השקיפות גם בלתת תשובות יותר מעמיקות על הנושא ולבחון את הידע שלך בכדי לראות מאיפה מגיעות השקפותיך .
  .
  מה עוד שאתה מתעלם מזה שרק 3-5 אחוזים מאזרחי העולם מתעסקים בחקלאות ובתעשייה , 80 אחוז מתעסקים בשירות וזה הולך וקטן עם השנים , העבודות פשוט נעלמות ואתה מציע לי דרך שקשורה בהון עצמי אבל העבודות נעלמות .
  .
  שוק חופשי טהור לא יהיה, לצערי אתה מדבר על מנגנון שלא יכול לקרות, אמנם אני מסכים עם שוק חופשי ותחרות לגבי תמחור , אבל העבר הראה שהרווח שאנשים רוצים לעשות יגרום להם לקרטלים ולמונופולים .
  .
  כל התיאוריות של השוק החופשי הן יפות אבל הן רק תיאוריות ולא יושמו או יהיו גם בעתיד , בוא נדבר ראלי בוא נדבר על מה שקורה ומה שכדאי לעשות במצב הזה .
  .
  איך תספק לאנשים כוח קנייה אם כבר בימינו האבטלה גדלה ?
  .
  הנה סרטון של כמעט שעתיים שמראה לך רובוטים שונים ותהליכים אוטומטיים שונים המחליפים את בני האדם במגוון משרות מה שאומר שסקטורים שלמים בתעשיות שונות ושירותים שונים הולכים פשוט להעלם …
  http://www.youtube.com/watch?v=6AM6dX_dwYk
  .
  אני מוצא שלהתעלם מהעובדות והמציאות זה קצת חסר אחריות ולפי התשובות , שאני לא מקבל , אני מתחיל להבין שלא באמת נכנסתם לפרטים אלא רק לקצה הקרחון ונשארתם בהבנות שטחיות , וזה לא מובן לי מדוע ..
  .
  אני מאמין שהדיון הזה צריך להמשיך להיות פה על גבי האינטרנט ובמיוחד כתגובות לכתבה שלכם משום שהמידע הוא חיוני להבנה של התכנים ,
  .
  אין אני בא להיות אדווקט של התנועה אלא מציג את המידע שאני יודע ורוצה שאתה תתן את טענות הנגד גם אם הן קפיטליסטיות ונראה איך ההגיון הבריא מבחין בינינו ומה יותר הגיוני לעשות כרגע ובעתיד .
  .
  אגיד לך דבר אחרון , זה לא משנה הדיעות הפרטיות שלנו משום שישנה אמת שלפיה הדברים בסופו של דבר יתנהלו , ואם לא נראה את המציאות כמו שהיא אלא נריב על דעותינו האישיות , נמצא את עצמנו טועים ואולי במקום שלא שאפנו אליו .
  .
  אנא בוא נמשיך בדיון .. למעננו ולמען קוראיכם .

 57. תגיד, הטכנולוגיות שהגענו אליהם היום שזייטגייסט רוצים להשתמש בהם כדי לייצר כלכלת מבוססת משאבים באיזה שיטה כלכלית הם פותחו?

 58. קפפיטליזם , אבל לא לשימוש האזרחים אלא לייעול תהליכי ייצור … כלומר רווח …

  למעשה אין מערכת מסוימת שאחראית על ההתפתחויות הטכנולוגיות , גם אם היה עולם סוציאליסטי או קומוניסטי היית רואה את אותו האפקט משום שבני האדם תמיד מחפשים יותר נוחות , הרי אף אחד לא רוצה ללכת לשאוב מים מהבאר וזה תקף לגבי כל דבר שאפשר לייעל

  עדיין לא ראיתי ( חוץ מקאופרטיבים וזה נדיר ) מפעל שמכניס טכנולוגיה חדשנית ומאפשר לעובדים שלו לקבל אותו שכר על חצי משעות העבודה או ההשקעה , מה שקורה שמפטרים חצי עובדים , וכאן הטכנולוגיה גורמת לייעול ייצור ופגיעה בעובד , במקום לייעל חיי העובד אנו רואים וויתור עליו .
  .
  אנחנו מגיעים למיקסום של תהליכי אוטומטיזציה בתחומים רבים , מה שאומר שפחות ופחות עובדים מקבלים שכר על ייצור וחקלאות , ופונים אל משרות אחרות בסקטורים שונים בעיקר שירות ..
  .
  הדבר המצער הוא שישנן הרבה טכנולוגיות שלא מכניסים לשימוש בגלל שזה יכול לגרום למפלה של חברה מסוימת , והסטטוס קוו נשמר אבל כל כך הרבה אנשים נפגעים ..
  .
  אתן לך דוגמא שניתחתי לאחרונה לגבי תעשיית המכוניות, אבקש ממך קודם לחשוב שנייה על העניין שכי הדבר שאנו רוכשים , בדרך כלל בא לענות על צורך מסויים , אנו לא רוכשים אותו כי אנחנו רוצים את המוצר עצמו אלא את מה שהוא מספק לנו .. ( לא תמיד כמובן )
  .
  המכונית של גוגל שנוסעת לבד, ללא נהג , הפיתוח החל כבר בשנת 1996 אם אני זוכר נכון , בטוחה יותר , חסכונית יותר , משתלמת יותר מכל הבחינות , אבל יש כאלו שהיא לא משתלמת להם ואני ארחיב אחרי הלינק ..
  .
  http://www.youtube.com/watch?v=X0I5DHOETFE&feature=related
  .
  דבר ראשון פתרון שכזה , יחסוך 1.2 מיליון הרוגים בעולם כל שנה , ומי יודע כמה פצועים, אבל מעבר לזה יש עוד דברים שהכנסת טכנולוגיה שכזו תעשה :
  .
  1. מערך המוניות והאוטובוסים יתרסק , האזרח לא יצטרך לשלם הרבה כסף על שירותי הסעות כמו בעבר .
  .
  2. תעשיית המוסכים ותיקון, ירדו בעשרות אחוזים , פחות טעויות אנוש .
  .
  3. חברות הביטוח יקבלו מכה רצינית , ואולי גם יעלמו מתחום של הרכב , חיסכון של אלפי שקלים לכל אזרח.
  .
  5. ירידה משמעותית לתעשיית האופנועים , הפיכה לרכבים אוטונומיים קטנים במקומם , בטיחות לאופנוענים .
  .
  6. התיעלות בתצרוכת הדלק , מהירות אשר מונעת שריפה של דלקים לצורך עצירה והנעה מחדש.
  .
  7. כל מערך השינוע , זה כולל שינוע סחורות, יוריד ממחירים של המוצרים .
  .
  9. בתי החולים יהיו פחות עמוסים , פחות תאונות שקשורות לתחום הרכב, וזה המון .
  .
  10. ירידה בגזים רעילים ברחובות .
  .
  11. ירידה בזיהום כתוצאה משחיקה של רכבים , פסולת, החלפה של חלפים וכדומה .
  .
  12. שילוב של הנעת המכוניות בדרכים שונות יכול לגרום לתעשיית הדלק לקרוס , והתלות שלנו בה להיות פחות משמעותי ..
  .
  מכונית על מים+דלק
  http://www.emetaheret.org.il/?p=6015
  .
  הנעת מכונית בלחץ אוויר
  http://www.emetaheret.org.il/?p=6187

  אז למה השינוי הזה לא קורה ?
  השאלה האמיתית היא למי זה משתלם שזה לא קורה …
  תחשוב על האפקט שמכונית אוטומטית תגרום למערך של האבטלה , כמה מאות אלפי עובדים יפוטרו כמה עבודות פשוט יעלמו , מבחינת שווה לאנשים , הצגתי למה , מבחינת שווה לכלכלה.. זה סיפור אחר , השאלה במי אנחנו בוחרים לתמוך באזרחים או בבעלי המניות והחברות .

  הנושא מאוד מסובך , אנו יכולים לתת לקידמה מקום ולגרום לחיינו להיות יותר טובים , או להשאיר את המצב הקיים עם הנזקים שהוא גורם רק כי אנחנו מפחדים משינוי…

  אתן משהו אחרון לצורך סידור המחשבה :
  צעדים של הכנסת טכנולוגיות מצד אחד גורמים לאבטלה
  מצד שני גורמים להפחתת הוצאות ותלות בדברים מסוימים , לראות מה יותר שווה אם להמשיך במצב הקיים או לא , צריך לחשוב בצורה מוסרית גבוהה ..
  מה שעלינו לזכור הוא – שהטכנולוגיות יכנסו בסופו של דבר , ויכול להיות שלא לטובתינו כמו שקרה בעבר אלא לשירות חברות ענק ותאגידים שינצלו אותנו כדי לעשות רווח במקום להפחית את ההוצאות שלנו .

  לסיכום :
  המערכת הכלכלית מתנגדת להתיעלות, זה פשוט יותר כלכלי כשיש יותר בעיות , אפשר לספק הרבה פתרונות במקום לרדת לשורש הבעיה ולראות איך פותרים אותה ולא מתמודדים איתה .

 59. האם טענתך היא שהטכנולוגיות הללו פותחו ע”י המגזר הפרטי, בחסות הקפיטליזם המטיב והנאור?
  .
  אז תודה על ההזדמנות שנתת לי לפזר את מסך העשן של הטענה הזו. אותה “מערכת קפיטליסטית של שוק חופשי” נשענת על מערכת מדינית, הממומנת בכספי ציבור. למשל האינטרנט, הוקם ע”י משרד ההגנה האמריקאי – כספי משלם המיסים. והיכן? במכללות ומכוני המחקר… גם כספי ציבור. ובישראל, שדרת ההייטק יצאה מיחידת 8200… כן, כספי משלם המיסים. עוד דוגמאות?

 60. טעיתי בסעיף 11
  11. פחות תיקונים והחלפה של חלקי מכוניות , פחות פסולת מחלקי מכוניות , הנגרמת מתאונות.

השארת תגובה

Google