מקיין: “גם 100 שנה בעיראק זה בסדר מבחינתי”

הצצה אל תפיסת העולם של אחד המועמדים לנשיאות ארה”ב בקשר ל”מלחמה בטרור”

הסנטור ג’ון מקיין, מועמד הרפבוליקנים לנשיאות ארה”ב שנתמך ע”י ג’ורג’ בוש, נתקל במהלך הקמפיין שלו לפריימריז באדם מהקהל ששאל אותו שאלה בנוגע למלחמה הנוכחית בעיראק. השאלה הייתה בקשר לאמירותיו של בוש על כך שהשהייה בעיראק עלולה להימשך גם 50 שנה, אך מקיין מתפרץ אל דבריו ומצהיר “אולי גם 100!”, ואומר כי “היינו ביפן כ-60 שנה, שהינו בקוריאה כ-50 שנה ויותר, זה יהיה בסדר גמור מבחינתי . . . באיזורים בהם אל-קעידה מאמנים טרוריסטים . . .“. מעניין מאיפה הוא הביא את הרעיון שיש איזשהו קשר בין עיראק לאל-קעידה, אחריי הכל הם שוהים שם כבר חמש שנים ושום עדות לכך עוד לא נמצאה. הנה הקטע:

הדבר מתקשר להשקפת העולם של ממשל בוש ומדיניות החוץ שהוא מנהל, אותה בוש כינה לא פעם בשם “המלחמה הארוכה“, וזו לא הפעם הראשונה שבה הם משקרים במצח נחושה כדי לקדם אותה.

הנה קטע מראיון עם מקיין ב”פגוש את העיתונות” האמריקאי בו הוא נשאל בקשר להתבטאויותיו. הוא מסכים לגמרי עם המדיניות של ממשל בוש בפלישה לעיראק, ומצדיק התערבויות קודמות של ארה”ב במדינות זרות.

    כתבות רלוונטיות:2 תגובות לכתבה ” מקיין: “גם 100 שנה בעיראק זה בסדר מבחינתי””

  1. [...] החדש" – דיוויד רוקפלר. עוד ציטוטים « מקיין: “גם 100 שנה בעיראק זה בסדר מבחינתי” השושלת המרובינגית [...]

  2. [...] וזה דרך להשפיע, זה דרך לשטוף את המוח לעם האמריקאי לקבל מלחמה מתמשכת וארוכה נגד העולם המוסלמי… תאגידי הנפט למשל עכשיו קיבלו גישה (באפגניסטן, [...]

השארת תגובה

Google