צ’ייני התחמק ממשפט בגין התעללות

הכבשה השחורה במשפחתו של אובאמה, לא מפסיק להסתבך בצרות

מתוך YNET:

טקסס: חבר מושבעים הגיש כתב אישום נגד צ’ייני

בכתב האישום נטען כי צ’ייני ושר המשפטים לשעבר אלברטו גונזלס אשמים ב”פעילות פלילית מאורגנת” בגין התעללות לכאורה בעצירים בבתי כלא פרטיים במחוז ווילאסי בדרום טקסס. כתב האישום עדיין טעון את אישורו של שופט

פורסם:  19.11.08, 09:03

חבר מושבעים בדרום טקסס הגיש אמש (יום ד’) כתב אישום נגד סגן נשיא ארצות הברית דיק צ’ייני ונגד שר המשפטים לשעבר של ארה”ב, אלברטו גונזלס, בגין “פעילות פלילית מאורגנת” הקשורה להתעללות-לכאורה בעצירים בבתי כלא פרטיים. עם זאת, כתב האישום טרם אושר בידי שופט – ולא בטוח שלא יבוטל.

מעותק של כתב האישום שהגיע לידי סוכנות הידיעות רויטרס, האשים חבר המושבעים במחוז ווילסי שבעמק ריו גרנדה הסמוך לגבול בין ארה”ב למכסיקו, כי צ’ייני “נהג בספסרות כאשר שלל מבני אדם את חירויותיהם”. בכתב האישום צוין כי צ’ייני מחזיק בבתי עסק שונים הקשורים לחברת ונגרד, המחזיקה בבתי כלא פרטיים בדרום טקסס. כתב האישום ציין עוד כי שר המשפטים לשעבר של ארה”ב גונזלס ניצל את מעמדו “כדי להפסיק את חקירת מעשי התקיפה” בבתי הכלא של המחוז.

גונזלסממשרדו של צ’ייני סירבו להגיב לדיווח. “לא קיבלנו כל כתב אישום. איני יכולה להגיב על משהו שלא קיבלנו”, אמרה דוברתו של צ’ייני, מייגן מיטשל.

כתב האישום, שהוגש בפיקוחו של התובע המחוזי חואן גוארה, מסתמך על התיק של גרגוריו דה לה רוסה, שמת ב-26 באפריל 2001 באחד מבתי הכלא הפרטיים במחוז ווילאסי. חבר המושבעים טען כי קיבל את ההחלטה “בעצב גדול”, אך הבהיר כי לא ראה כל אפשרות אחרת מאשר להגיש כתב אישום נגד צ’ייני וגונזלס “מאחר שאנחנו אוהבים את ארצנו”.

טקסס היא מדינת-הבית של נשיא ארה”ב היוצא, ג’ורג’ בוש. בוש וממשלו הרפובליקני, שנכנסו לתפקיד ב-20 בינואר 2001, יעזבו את וושינגטון ב-20 בינואר 2009 לאחר שבבחירות האחרונות לנשיאות נבחר מועמד הדמוקרטים לנשיאות ברק אובאמה. גונזלס כיהן כשר משפטים בין השנים 2005 ל-2007 ונאלץ להתפטר בעקבות פרשת פיטורי פרקליטים שנויה במחלוקת.

לפני כמעט שנה פרסמנו באתר כתבה של איריס יער, שמתקשרת ישירות לנושא. הנה קטע קטן מתוכה:

עינויים פסיכולוגיים

אין זה סוד שתעשיית העינויים הפכה לענף כלכלי מכניס ומכוער, שהשחית את הפסיכיאטריה והפסיכולוגיה בארצות הברית (וכמובן בישראל הגרורה). עתה מתחילים לצאת הנתונים על קשרי ההון-שלטון אימים, וזה הראשון והחשוב בהם. הפסיכולוג המפורסם, טוען לתקשורת שהוא “לא ידע” מה עושה התאגיד הזה מבחינה עסקית ועל הפעילות עם הסי.איי.איי.

פירסום זה מעלה שני נושאים למעשה. האחד, ההפרטה של העינויים, והשני – המעבר מעינויים פיזיים המותירים סימנים (עקירת ציפורניים ומכות חשמל) לשיטות נפשיות בעיקר. אם נידמה למישהו שזה “הומאני” יותר, כדאי לו לקרוא קצת יותר, ולהבין ששיטת העינויים החדשה (HANDS OFF) מותירה נזקים חמורים יותר, ארוכים יותר, ובלתי ניתנים לריפוי בכלל. בנוסף לכך, כל מהותה נועדה לחבל בהליכים משפטיים ולהעלים ראיות למעשים פליליים.

כנראה כתב האישום נגד צ’ייני הוא עוד דוגמא החושפת את הקשר בין הון שילטון והפרטת הטיפול באסירים ואוייבי מדינה. אל דאגה יש טיוח של הנושא, וזאת לא פעם ראשונה:

מתוך YNET:

 בוטל כתב האישום נגד סגן נשיא ארצות הברית

שופט בטקסס קבע כי כתבי אישום שהגיש חבר מושבעים נגד סגן הנשיא צ’ייני ושר המשפטים לשעבר גונזלס הוגשו באופן לא הולם

AP פורסם:  02.12.08, 07:30  דיק ציינידיק צ

שופט בית משפט במדינת טקסס שבארצות הברית החליט הלילה (ג’) לדחות את כתב האישום שהגיש חבר מושבעים נגד סגן הנשיא, דיק צ’ייני, ושר המשפטים לשעבר אלברטו גונזלס. על פי כתב האישום, היו אמורים צ’ייני וגונזלס לעמוד לדין בגין “פעילות פלילית מאורגנת” הקשורה להתעללות-לכאורה בעצירים בבתי כלא פרטיים.

השופט המינהלי, מנואל בנאלס, קבע כי כתבי האישום הוגשו “באופן לא הולם” על ידי חבר מושבעים במחוז ווילאסי. כתב האישום נגד צ’ייני קבע כי השקעתו הפרטית בקבוצת ונגרד, שמשקיעה בחברות פרטיות לניהול בתי סוהר, מספיקה כדי להאשים אותו בהתעללות באסירים בבתי כלא פדרליים המנוהלים על-ידי חברות פרטיות.

הנה מקרה הקשור לשופט מנואל באנלס שמעניין לדעת. לא מזמן הוא נסע ופגע בעובר אורח שפונה לאחר מכן לבית חולים במצב קריטי. השופט כנראה נפגע קל בלבד, שכן הוא מתפקד מספיק טוב בשביל לזכות את דיק צ’ייני מאשמת התעללות:

התאונה

גם דיק צ’ייני טמן ידו בצלחת והצטרף לחגיגה כאשר ירה בחברו לצייד ופגע בראשו ובצווארו. גם כאן צ’ייני זוכה מאשמה, וגם בספור הזה הנפגע נכנס במצב קריטי לבית החולים:

ארה”ב: נסגר תיק החקירה נגד סגן הנשיא צ’ייני

סגן נשיא ארצות הברית, דיק צ’ייני, שירה השבוע בחברו במהלך מסע ציד, לא יועמד לדין – כך החליט שריף מקומי בטקסס. החקירה העלתה שהירי בוצע בשוגג וכי אין צורך בהגשת כתב אישום. ובתוך כך הגיב לדברים לראשונה הנשיא בוש ואמר: “אני חושב שסגן הנשיא התמודד עם המקרה כראוי”

סוכנויות הידיעות פורסם:  17.02.06, 04:41

המשטרה המקומית בטקסס החליטה אתמול (יום ה’) לסגור את תיק החקירה נגד סגן נשיא ארצות הברית, דיק צ’ייני, שירה בשוגג בחברו ופצע אותו בעת מסע ציד משותף לפני חמישה ימים. לא יוגש נגדו כתב אישום.

השריף של מחוז קנדי, רמון סלינאס, אמר כי חקירה העלתה שצ’ייני ירה בעורך הדין הטקסני הארי וויטינגטון בשוגג, ולפיכך אין הצדקה לנקיטת צעדים משפטיים. “לא יוגשו כתבי אישום נגד איש, וזהו זה”, אמר סלינאס לכתבים בתדרוך מיוחד בעיר סריטה.

מה לעזאזל קורה פה?!?!

 

    כתבות רלוונטיות:2 תגובות לכתבה ” צ’ייני התחמק ממשפט בגין התעללות”

  1. [...] באתר שלאובאמה יש קשר משפחתי לג’ורג’ בוש ולדיק צ’ייני (גם דיק צ’ייני חבר במועצה ליחסי חוץ וב”פרוייקט למאה אמריקנית חדשה”), [...]

  2. יוסי בתאריך 16 בJuly, 2010 בשעה 15:54

    אני בשוק!!
    סגן נשיא ארה”ב נאשם ברצח מדרגה ראשונה,ואפילו לא שמענו על זה בתקשורת?!

השארת תגובה

Google