הספינולוגים

מתוך ויקיפדיה:

“הספין התקשורתי נועד לייצר או להטעות סיפור תקשורתי. המסחרר התקשורתי (הספין מאייסטר) משתמש בעזרת יוצרי הספין, שיכולים להיות יועצים פוליטיים, אנשי יחסי הציבור, פרסומאים, לוביסטים, חוקרי דעת קהל, כותבי נאומים ו/או העוסקים בטלמרקטינג. ”

כל עולם יחסי הציבור בעיקר כשהוא נוגע להון-שילטון הוא אינו דבר חיובי כלל, אנשי יחסי הציבור הגדולים עובדים מסביב לשעון כדיי לעצב את דעת הקהל שלנו:

כפי שניתן לראות בסרט, רוב מה שאנו צופים כחדשות ביומיום הוא בעצם יחסי ציבור! זה יכול להיות בדיחה אצל ג’יי לנו על בריטני ספירס שבעצם משמשת אקט של יחסי ציבור בשבילה, זה יכול להיות חלק סצנה בסדרת טלויזיה בה הגיבור פתאום שותה קוקה-קולה או מתייחס למוצר כאקט של יחסי ציבור, זה יכול להיות “מומחה” לעניין מסויים שלונדון וקרשנבאום מארחים בשביל שיעשה יחסי ציבור לענייניו. הנה סרטון מצויין ובו הרמטכ”ל לשעבר משה (בוגי) יעלון מספר על הספינים התקשורתיים הקיימים בארץ:


כתבה בנושא מכירת המניות של הרמטכ”ל לשעבר דן חלוץ בבוקר פרוץ המלחמה, מעניין לראות את הספין שאשת יחסי הציבור שלו עושה בסוף הכתבה.

אז תתחילו לפקוח עיניים ובמהרה תוכלו לזהות את כל הספינים שרצים לנו ממש מתחת לאף.

    כתבות רלוונטיות:2 תגובות לכתבה ” הספינולוגים”

  1. [...] הנראה יושבים ומתכננים את כל המהלכים האלה הרבה לפניי שאנשי הספין ויחסי הציבור מכינים לנו את העימות בינהם כמו פרק [...]

  2. http://www.guerrillanews.com/
    http://gnn.tv/closed.htm
    http://en.wikipedia.org/wiki/Guerrilla_News_Network

    סגור (לבינתיים).

השארת תגובה

Google